Отговори
# 60
  • Мнения: 183
Моя приятелка оцеля първите месеци само благодарение на "Вомитусхил"-капки и свещички срещу гадене и повръщане.Давала съм и на детето ми.Но, за да ви е по- спокойно, се посъветвайте първо с гинеколога си.

# 61
  • Мнения: 1 020
Здравейтеееееееее, и аз да се запиша Simple Smile
добре дошли на всички нови мами Simple Smile   bouquet Hug
miraxera  не съм я чувала тази докторка, но май жената на брата на приятеля ми (последния да затвори вратата) ходи при нея... мога да я питам дали е същата лекарка, тя е много доволна от нейната, но ходи и на частно на по-хубав видеозон...
feel_u да ти кажа доста съм се замисляла.... но като завърша ще му мисля дали ще се уча да дишам Simple Smile
Гале ще те чакам с червен карамфил на предното стъкло на колата и ще те взема за срещата Simple Smile
Това щях да предложа, ако искате мамите от Младост мога да мина да ви събера (ако сте без коли) преди срещата и да ходим заедно Simple Smile аз ще съм си самичка и ще мога да кача 3-4 мами Simple Smile
mylili не само че са гледали бебета преди 30 години, ами и те гледат на кръв като има кажеш че няма да си намажеш детето с мас да речем или че  няма да му пристягаш пелените яко, за да му били уж прави краката (като е доказано че дава обратния ефект.... и други такива и обясняват... аз 2 деца съм гледала..... Sick #2gunfire #Cussing out
trixy как мина прегледа? чакаме да разкажеш Simple Smile
Сев това беше забавно, което си пуснала.... да ти кажа по средата ми се дорева Simple Smile
Megche на моя приятелка с анемия, която е бременна, лекаря е казал да понаблегне на пастета и черния дроб за да си набави желязо, не и е дала лекарства  newsm78
ninka maslinka моя доктор ми предписа капки вомитусхил за гаденето, ако ги има в Англия си вземи, на мен ми помагат
Andjy просто в повечето западни страни са индивидуалисти, там са аз и всички останали, тук в бг сме кръга приятели и аз в него, семейството и т.н. и всички останали... друг тип хора са просто Simple Smile А дни на отворените врати би трябвало да значи че можеш да отидеш и да посетиш без проблем това "което си е отворило вратите" (е те другите мами докато отговоря, са ти писали по-изчерпателно)
Ариана вземи и си ти ако искаш от тези какпки... хомепатични са, на мен лично ми помогнаха, а и супичките добре ми действат.... особено крем супите,  пробвай, може би твърдата храна така влияе гадно Sad
8Eos8 става дума за хомеопатични капки против гадене и се капят в устата
Ел и аз с тях се поспасих Simple Smile макар че месо и до сега не мога да хапна... най-много сварено без подправки бяло пилешко месо
И аз се записвам в групичката "посетителки на курсове за бременни" Simple Smile

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 15:27 от Elichka_mama

# 62
  • Мнения: 44
Здравейте!
Andji  не се ядосвай толкова,не е редно.Опитай да гледаш от горе на нещата.При предишната ми бременност колежката ,с която работихме в един кабинет такъв скандал  ми вдигна,че за малко да направя белята,а бях в 6 месец.Ни си го слагай толкова на сърце и се пази.
galinaq как е положението с мъжа ти?По-добре ли си?
По отношение на училището за бременни:моя приятелка ходи и наистина роди за 30 мин.(случайно или не ),но май има смисъл от допълнителни знания.Аз първия път си мислих,че всичко знам и не виждах смисъл да ходя,но сега смятам да посетя 2-3 лекции.
Да ви се похваля и при мен гаденето силно намаля,чак ме е страх да се похваля.Но има храни от които разбрах ,че получавам страхотни киселини(шоколад,домати,чесън,газирано,зеле)Стремя се да ги избягвам и се чувствам значително по-добре.

# 63
  • Мнения: 217

И такова нещо като хомеопатични носни капки няма. От две седмици съм с хрема, сега пия хомеопатични хапчета за под езика, които изрично са и за бременни.


Има, има - Euphorbium се казват и пише, че са за бременни....

# 64
  • Мнения: 817
Първо да кажа, че целта на на линкчето не е била да плаши никого, може би доста от нещата са истина, но трябва да сме позитивно настроени и да се надяваме, че нашите деца няма да са точно такива  Laughing

Това, което се каня да ви питам от 1 седмица и все забравям, е дали ползвате някакви препарати вкъщи, конкретно ме интересува за Циф и Доместос. До сега все отлагах, но някои неща могат да се почистват само с препарати и вече е наложително да ги употребя.

# 65
  • Мнения: 11
Elichka супер идея аз съм ЗА да се съберем и извозим  Laughing - ехааа щом не те затруднява - ехааааа  Hug Heart Eyes
Понеже забравих какво исках да кажа  Embarassed Северинка ще кажа на теб щото най-ми е прясно  Embarassed от пераратите единсвено спрях да почиствам с Меглио - ползвах си го за печката и  микровълновата, ама понеже много силно ми смърди го отказах за сега  LaughingМивки - в баня,кухня,вече печка и мировълновата ги почиствам с Роли - не ми мирише въобще и ми харесва как чисти.За тоалетната чиния също. Подовете си ги мия с препарат за подове - ми това се сещам

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 15:42 от Енигма

# 66
  • Мнения: 132
Аз да се уточня пак да не объркам срещата е в събота в 2 на фонтана на Славейков нали?

# 67
  • Мнения: 552
На мен като ми писна, та реших да не работя активно днес  Mr. Green, затова си се включвам честичко.
Мими, на теб какъв ти е проблема, че ще раждаш секцио? Извинявай, ако си писала вече, но аз пак не разбрах. Трябва да е нещо наистина сериозно.
Северинка, ти си страшно всеотдайна и много ти се радвам   bouquet. Какво имаш предвид за препаратите? Аз ползвам, но задължително с домакински ръкавици.

А сега по темата за държавните болници и  "отворените врати". На мен ми се случи да раждам в Държавна болница и в 8,00 бях в родилна зала. Почти веднага след мен се донесоха и двайсеттина студентчета ........ да гледат и да ми слушат тоновете между контракциите с дървената слушалка. Трябва да ви кажа, че беше адски гадно разни чужди елементи да ти се врат между краката докато се мъчиш да родиш. Това остави траен спомен в съзнанието ми и не желая да се повтаря, затова ще раждам в частна клиника. Същото си го мисля и за отворените врати - предполагам, че поне за частните клиники ще е забранено да се гледа докато има раждане. Иначе много ми се иска да огледам отвътре как стоят нещата.

# 68
  • Мнения: 206
Е аз току разбрах за срещата и май няма да ме огрее този път Sad Точно тази седмица ще пътуваме, надявам се скоро да се оформи следващата, иначе и аз съм за училищата за бременни, но мисля че още ни е рано newsm78, а и за работещи не са в удобни часове ooooh! Но ще посетя и аз някои лекции през лятото Hug

# 69
  • Мнения: 552
Еличка, не беше ли вредно да се яде черен дроб по време на бременност? Не съм сигурна, но май някъде четох нещо такова.
Хайде бе, софиянки, вземете се съберете най-накрая. Такива уговорки направихте за срещата, че сега ако не намерите заведение, което да ви побере всичките язък за барута.
Стискам палци  Peace

# 70
  • Мнения: 817
Благодаря ти, Andjy!   bouquet  bouquet  bouquet Ами, всъщост имах предвида за миризмите, Доместоса мирише доста на белина. Може и да съм се повредила от многото четене из форумите, ама все пак реших да питам  Embarassed

# 71
  • Мнения: 697
Мими, на теб какъв ти е проблема, че ще раждаш секцио? Извинявай, ако си писала вече, но аз пак не разбрах. Трябва да е нещо наистина сериозно.

С 11 диоптъра съм. Това е главната причина. Освен това съм и на 100 години Wink

# 72
  • Мнения: 552
Е, аз пък съм 1-2 месеца по-млада от теб  Joy Joy Joy

# 73
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен , доста сте изписали .

Северинка , на мен ми се гадеше в първите седмици от всички силни миризми и затова си разменихме ролите в чистенето в къщи - аз с прахосмукачката , а той с четката , но проветрявам добре апартамента от миризмите .
Печката най-редовно я мия с Циф , но с ръкавици .

Проблем с препаратите  може да има , ако се използват с затворени помещения - не проветриви , и в силни концентрации .
Важно е също така , да се внимава , да не се смесват отделните препарати  , защото понякога е доста опасно , но всичко си го пише на бутилката .

# 74
  • Мнения: 217
Препаратите.... Преди 2 дни чистих банята с 3 вида препарати, нямах ръкавици, а единият от тях /май някакъв Медикс беше/, вонеше ужасно и ми щипеше по ръцете... навярно съм имала някаква раничка. Малко бях на тръни 2 дни, но ето, че нищо ми няма. Ама си е опасно де, тия изпарения на химикали могат да предизвикат спонтанен аборт / да чукна на дърво /

За програмите с дихателни упражнения и гимнастика за бременни... аз си мислех, че е малко излишно и че какво толкова помага, ама........... оценяваш го едва като родиш за първи път. В интерес на истината, въобще не ме е било страх от раждането, аз държа на болка, но друга такава болка просто няма! 8 часа раждах, при условие, че отидох с 5 см разкритие! Ако сега мога да си спестя и половината време, ще ходя... не ами и още как!

Общи условия

Активация на акаунт