Как борите стреса и депресията?

  • 3 557
  • 58
  •   1
Отговори
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Предлагам да обменим съвети за нокаутиране на стреса и на още по-гадната депресия. Всеки изпада в такива състояния, а не можем все да си го изкарваме на другите или да го трупаме в себе си. Например при мен повечето пъти и със завиден успех действат две чашки червено винце (при нужда може и 20) и mp3-ката на голямата щерка в ушите с мелодии от младостта. А при вас?

# 1
  • Мнения: 1 898
Срещите с ведри, усмихнати и положително настроени хора.

# 2
  • Мнения: 73
Ходя по улиците и пия кафе с приятели.Ако не помогне розовото хапче за какво е? Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 1 470
Май те ме борят!!! Confused Tired

# 4
# 5
  • Мнения: 25 712
Например при мен повечето пъти и със завиден успех действат две чашки червено винце (при нужда може и 20) и mp3-ката на голямата щерка в ушите с мелодии от младостта. А при вас?

Мога да напиша дисертация за въздействието на един обикновен млечен шоколад върху женската психика. За тези, които са на диета - просто един път да се нахранят спокойно, без да броят калории и точки.  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 516
Идеалното лекарство е да остана в леглото по пижама, докато ми мине. Рядко се случва, затова обикновено ползвам план Б: Няколко питиета в хубава компания. Първият вариант обаче е по- ефективен за мен.

# 7
  • Мнения: 5 622
Срещите с ведри, усмихнати и положително настроени хора.


+

Шопинг и пътувания

# 8
  • Мнения: 2 161
Лекомисленото пазаруване много помага.Смешно,но аз така съм се преборвала.Веднъж един скъп парфюм,купен импулсивно почти излекува сърцето ми.

# 9
  • Мнения: 4 586


Сменям си аватара с по-ведър.

# 10
  • Мнения: 606
  В залата. 
  Понякога и със стрелба.
  С хубав филм.

# 11
  • Мнения: 804
Мисля, спомням си, мечтая, фантазирам, проектирам, пазарувам (нужните неща за осъществяване на проекта)
и после... правя нещо с ръцете си, влагайки емоция.
Това определено помага.

# 12
  • Мнения: 118
Стрелям ,тичам , стрелям , зареждам , стрелям.....и се събуждам ,а телевизорът работи.

# 13
  • Мнения: 1 212
С рев  Mr. Green
Ако шоколадът, хубавата музика , добрите приятели и другите зареждащи неща на помагат , разбира се  Grinning
Чувствам се по-добре след това винаги .... стресът бяга панически, пък и депресията се стряска , мъничко  Wink

# 14
  • Мнения: 2 401
Пръскам пари (и на борсата действа), пия бира, пиша в клюкарника.

# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
йога, червено вино, излет сред природата (особено ако е слънчево и няма много хора наоколо), хубава книга.
шопингът ме депресира Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 386
Само пътуванията ми действат. Heart Eyes
Забравям за всичко...

# 17
  • Мнения: 212
Тая тема не е ли за здравния форум. Депресията (ако е истинска депресия) е сериозно заболяване и се лекува от психолози и психиатри. Гарантирано, ако наистина си в депресия и сто чаши вино или каквото и да е там не помагат.
Аз се боря с депресията с това с което трябва - с антидепресанти...

# 18
  • Мнения: 2 401
Тая тема не е ли за здравния форум. Депресията (ако е истинска депресия) е сериозно заболяване и се лекува от психолози и психиатри. Гарантирано, ако наистина си в депресия и сто чаши вино или каквото и да е там не помагат.
Аз се боря с депресията с това с което трябва - с антидепресанти...

Тук под депресия се разбира  просто лошо настроение, Борко. 

# 19
  • Мнения: 212
Тук под депресия се разбира  просто лошо настроение, Борко. 

Така по-може Simple Smile Някои си мислят че депресията е просто лошо настроение което минава с една разходка или шопинг. Да не дава Господ да разберат какво значи депресия наистина ...

# 20
  • Мнения: 1 212
Тая тема не е ли за здравния форум. Депресията (ако е истинска депресия) е сериозно заболяване и се лекува от психолози и психиатри. Гарантирано, ако наистина си в депресия и сто чаши вино или каквото и да е там не помагат.
Аз се боря с депресията с това с което трябва - с антидепресанти...
Тук под депресия се разбира  просто лошо настроение, Борко. 

Да, бе  ..... пък и пролетта дойде  Mr. Green
Можем да почерпим идеи и срещу пролетна умора  Wink
Всъщност кой беше сезона на депресиите ?  newsm78

# 21
# 22
  • Мнения: 212

Да, бе  ..... пък и пролетта дойде  Mr. Green
Можем да почерпим идеи и срещу пролетна умора  Wink
Всъщност кой беше сезона на депресиите ?  newsm78

Пролетта

# 23
  • Мнения: 4 586
Точно така, Борко.
Когато депресията ти сипе една лопатка жар от канадски въглища в главата,
гореизброените заедно няма да помогнат.

# 24
  • Мнения: 2 386
По принцип сте прави, но не съвсем. Познавам депресията добре като заболяване, физико-химичен процес и термин. Понякога наред с терапиите и модулаторите на настроението точно малките неща завършват лечението. Нямам предвид един шоколад, разбира се, но дълга почивка, смяна на гардероба и активен спорт правят чудеса и с ''болните''.

# 25
  • Мнения: 4 586



Стига да не са кът парите, да не си безработен.
А то точно тогаз се депресира яко човек.

# 26
  • Мнения: 620
Депресията слава Богу не ме е барвала Praynig
Кофти настроението го лекувам като се затворя в черупката си и не ме закача никой Whistling

# 27
  • Мнения: 2 386
Недей така, спомни си за колко богати наркоманчета и алкохолици си чел.. Всички те минават през депресията като процес, но ние я наричаме презадоволяване, а тя е заболяване под прикритие.
Някои не я преживяват даже, знаеш. Сега се сещам за синът на покойната мадам Смит, който се натрови с антидепресанти.
Обратното важи с пълна сила, пълно е със щастливи бедняци. Вярно е, че бедните имат повече причини, но пък богатите са по-лабилни, факт.

В тази връзка ( и не съвсем) може да поговорим за наследствеността и депресиите. На мен ми е интересно да чуя мненията ви.

# 28
  • Мнения: 1 210
Пазаруването върши чудеса! Също и едни 5 дни на плод и фреш   jumpuu Не, че върши работа за отслабване, ами толкова много витамини като ми се струпат в организма, настава излишък от енергия и тогава пазарувам двойно по- бързо  hahaha
Също уикенд, пролежан в леглото с книгата. Или хубав филм. И навън да вали дъжд, така че хем да не става за пазаруване, хем да ти е топло на душата.  Laughing

# 29
  • Виена
  • Мнения: 725
И аз не мога да ги преборя  Close.Карам се със всички,не мога да се понасям,въобще ми идва да се самоубия  Cry

# 30
  • София
  • Мнения: 189
Най-много ми помага да пазарувам, да си помечтая или ако има кой да гледа бебка да изляза с мъжа на клуб и да пийнем по 1,2 питиета с хубава музика Simple Smile

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 171
С музиката от филма"Гладиатор" много късно вечер, изслушана на терасата, в компанията на две чаши червено вино  Crazy.
Обикновено към предпоследната песен вече се чувствам много по- добре.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 176
С много музика, с разходка, с гледане на Том и Джери с малките ...

# 33
  • Мнения: 2 018
Правя нещо хубаво за някой друг - дори и малкият жест помага  Peace

Еванесънт действащ психолог ли си?
 

# 34
  • Мнения: 210
Правя две-три дози палачинки. hahaha

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Срещите с ведри, усмихнати и положително настроени хора.
   Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 426
шопинг и много разходки сред природата, а през лятото морето ми действа най- добре

# 37
  • Мнения: 1 447

 Ходя по магазините и се срещам с приятелки.Някоя нова дрешка веднага ми оправя настроението newsm53

# 38
  • Мнения: 125
Разходки сред природата.Чакам с нетърпение лятото да отидем на вилата там се зареждам с добро настроение за цяла година.

# 39
  • Мнения: 640
С време прекарано със сина си сред природата

# 40
  • Мнения: 42
най-добрият лек е позитивното мислене Party

# 41
  • Мнения: 843
Тая тема не е ли за здравния форум. Депресията (ако е истинска депресия) е сериозно заболяване и се лекува от психолози и психиатри. Гарантирано, ако наистина си в депресия и сто чаши вино или каквото и да е там не помагат.
Аз се боря с депресията с това с което трябва - с антидепресанти...

И Вълк  го каза, и аз да  кажа.  Депресията  си е  заболяване и с шопинг / само примерно/ подтискаме симптомите временно , /   както и с алкохол, марихуана, билки, гледачки, хранителни добавки, фитнес  и спокойствие сред природата /:  и Депресия  като диагноза не съм имала / поне не дадена от лекар/ . Но наистина си иска лекарства и Лекар. И  терапия.
     И аз изпадам в " Дупки",  някои от които са си  леки депресивни разстройства.. / при смърт на скъп човек ,  при невъзможност да оцеляваш/...и без лекарства се е разминавало, но задължително поне 2-ма приятели  - лекари  до мен.   Един - да се напия с него -  Другия   - да се погрижи  да не стане |депресия лекото ми разстройство.  / не е задължително да са лекари, достатъчно е да са приятели/
       Моето поколение сме щастливи с това, че все има добър приятел,  който да ни изслуша търпеливо и да ни погали главата. /   Утре вечер и ние галим  главата му,  до 3 ч. посреднощ/   Май и следващотопоколение   е такова..., но  донякъде. Дано не се загуби тази ни способности и  Форма на приятество.    / Какво е приятелството вече се обсъжда на всяка втора страница в " Клюкарника"/
  За стрес-  няма да говоря...,  повечето писали  го познават  и той си  е спътник нам..  Всеки си знае как да се спаси от това..,  доколкото може.    Да не забравяме , че трябва да ни остане и една усмивка - " За у нас"  - за децата и за човека до нас./ това стана сладникаво,  но е факт/
 

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 22:29 от Найка

# 42
  • Мнения: 173
С позитивно мислене,разходки с приятели и секс. Grinning

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
с шлемник байкалски - страхотно отпуска  bouquet също така чета стихове ходя на разходки............

иначе стреса , депресията и меланхолията яко ме ме борят ..................

# 44
  • Мнения: 431
С мисли за самоубийство ги боря... Нищо не отстресира и отдепресира така, както по-голям стресор и депресор. Whistling

# 45
  • Мнения: 3 447
С мисли за самоубийство ги боря... Нищо не отстресира и отдепресира така, както по-голям стресор и депресор. Whistling
Мисълта за самоубийство е топло одеало в дъждовен ден, какъв ти стресор и депресор  Simple Smile

# 46
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Както написа една потребителка в друг подфорум:
Цитат
Naughty  работа, работа, работа -  работа, работа, работа, секс - работа, работа, секс, секс -  работа, секс, секс, секс - секс, секс, секс... и така!!! Peace Grinning Laughing
Това е рецептата Wink

# 47
  • Мнения: 431
Мисълта за самоубийство е топло одеало в дъждовен ден, какъв ти стресор и депресор  Simple Smile

E, зависи от фазата на мисълта. Ако е "ех, колко хубаво би било да ме няма", може и да е одеало. Но когато стане "Я да се заколя тази събота", много неща стават належащи за изпълнение в кратки срокове - да си върнеш книгите в библиотеката, да си избереш подходящи дрехи, да съчиниш Писмото... и т.н. Разбираш ме, сигурна съм.

# 48
  • Мнения: 3 447
Но когато стане "Я да се заколя тази събота", много неща стават належащи за изпълнение в кратки срокове - да си върнеш книгите в библиотеката, да си избереш подходящи дрехи, да съчиниш Писмото... и т.н. Разбираш ме, сигурна съм.
Звучи като добър мотиватор да свършиш неща, които отдавна отлагаш и размотаваш  Grinning

# 49
  • София
  • Мнения: 2 245
Поревавам малко, купувам си някоя глупост и ми минава...винцето също е задължителен елемент.
Понякога не минва с тези неща и тогава ти трябва нещо ново, но по-голямо - нова любов...нов лекар  Joy

# 50
  • Мнения: 431
Звучи като добър мотиватор да свършиш неща, които отдавна отлагаш и размотаваш  Grinning

Абсолютно. Добър психолог си ти, Дона. Моите уважения.

# 51
  • Мнения: 1 134
Изобщо не ги боря - отдавам им се напълно.
Няма нищо по - хубаво от лошото време, тъжното настроение, хубавата меланхолична музика и една качествена, уважаваща себе си депресия.
Колкото по - й се отдам, толоква по - бързо си заминава. Иначе само се дебнем. Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 4 423
С мисли за самоубийство ги боря... Нищо не отстресира и отдепресира така, както по-голям стресор и депресор. Whistling
Ще пробвам, съвсем сериозно. Peace

# 53
  • Мнения: 3 423
Бубси, аре, недей да пробваш, а!
Пробвай с екскурзия някъде!

# 54
  • София
  • Мнения: 2 840
Преди мечтаех и си казвах колко много време има пред мен.
Сега, ако ползвам тоя метод, значи да се закопая тотално Mr. Green

# 55
  • Мнения: 765
В крайна сметка варианта за самоубийство всеки си го носи в задният джоб- ако наистина ти е писнало, извади го оттам. Обаче няма гаранция, че мъките ще свършат.
Винаги може да е по-зле. Аз така си казвам вече- можеше да продавам краставици на пазара през зимата, например.
Когато усетя , че съм в депресия обикновено гледам да говоря с близък, правя си терапия сама, един вид. Казвам си всичко. Или отивам на църква. Или на някое гробище. И се сещам, че предпочитам да съм жива и здрава, пред това да съм мъртва и кой знае как изглеждаща.
Шопинг не правя като съм в депресия- тогава вероятността да си купя нещо ужасно, или да боядисам косата си зелена е огромна и се въздържам да се променям в такива моменти.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 423
Бубси, аре, недей да пробваш, а!
Пробвай с екскурзия някъде!
Лиске, само с такава мисъл не съм пробвала, но се загледах в децата току що... май наистина не си заслужава пробата. Peace

# 57
  • Мнения: 42
Първо тя ме бори няколко дни. След което малко спорт, позитивни мисли, три големи джина и съм готова. Flutter

# 58
  • Мнения: 4 586

Също доста успешно е, да си задаваш команди и да ги изпълняваш.
При това колкото по-яко си закъсал, толкова по-подробни са командите.
Това не съм го патентовал, и нямам такова намерение, подарявам го.
Стани! Какво правят хората сутрин? Мият се. Измий се! Облечи се. Излез! Кули си баничка! Яж!

Общи условия

Активация на акаунт