Какъв е темпераментът ни?

  • 6 087
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
34.28% холерик  25.71% сангвиник     
   17.14% флегматик  22.85% меланхолик 

# 31
  • Мнения: 5 940
Простете невежеството ми, но какво точно означава сангвиник? Лошо ли е, хубаво ли е? newsm78
Иначе се падам 52% такова животно, но съм и цееели 24% меланхолик, освен това и 16% холерик, но и 8% флегматик ooooh!
Майко мила Crazy
"Класификация според Хипократ
 Класическата типология на темпераментите се базира на една древна класификация. Хипократ през V век пр.н.е. описва четири човешки типа според „преобладаващата в организма им течност”: сангвиник (кръв), холерик (жълта жлъчка), флегманик (лимфа) и меланхолик (черна жлъчка). Естествено, в наше време от Хипократ са заимствани само имената на четирите типа, а делението между тях се извършва на основата на разгледаните по-горе шест критерия, свързани с типа висша нервна дейност на човека. Четирите класически темпераментови типа могат да бъдат описани най-общо по следния начин:


 Сангвиник 
Повишена реактивност. Жив и с голяма възбуда, откликващ на всичко, което привлича вниманието му. Жива мимика и изразителни движения. По лицето може да се отгатне настроението му и отношението му към определен човек или предмет. Бързо съсредоточава вниманието си. Понижена сензитивност (висок праг на усещане) и повишена активност. Много енергичен и работоспособен. Активността и реактивността са уравновесени. Лесно се поддава на дисциплина, добре сдържа проявата на чувствата си и неволевите си реакции. Бързи движения, бърз темп на речта, готовност за включване в нова работа, бързо съсредоточаване на вниманието, находчивост. Висока пластичност. Чувствата, настроението, интересите и стремежите са много променливи. Лесно установява контакти с нови хора, лесно свиква с нови изисквания и с нова обстановка. Бързо се превключва от една работа на друга, усвоява и преустройва навиците си. Уравновесен.


 Холерик 
Както сангвиникът, холерикът също се отличава със слаба сензитивност, висока реактивност и активност, но при него реактивността преобладава над активността. Поради това е необуздан, невъздържан, нетърпелив, избухлив. По-малко пластичен и по-ригиден от сангвиника. Оттук идват и по-голямата устойчивост на стремежите и интересите, и проблемите с пренасочването на вниманието. Бърз психически темп. Неуравновесеност.


 Флегматик 
Слаба сензитивност и емоционалност. Бедна мимика, неизразителни движения. Работоспособност и издръжливост. Голямата активност преобладава значително над слабата реактивност. Отличава се с търпение и самообладание. Бавен темп на речта и движенинията и бавно съсредоточаване. Ригиден. Трудно превключва вниманието си, трудно се приспособява към нова обстановка, трудно влиза в контакт с нови хора и трудно променя навиците си. Уравновесен.


 Меланхолик  Голяма сензитивност и много нисък праг на усещанията. Докачлив и извънредно чувствителен. Слаба реактивност, неизразителна мимика и бедни движения, тих глас. Понижена активност. Неувереност в себе си, стеснителен, дори и незначителна трудност може да го накара да се предаде или откаже. Слабо енергичен и ненастойчив, лесно се уморява и е слабо работоспособен. Неустойчиво внимание и бавен психичен темп. Ригиден. Неуравновесен."

# 32
  • Мнения: 4 753
36.11% холерик 
44.44% сангвиник     
13.88% флегматик 
5.555% меланхолик

Егати мешаната скара...  Crazy

# 33
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 690
43.75% холерик
31.25% сангвиник
0% флегматик
25% меланхолик

Тъй и си е.

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 11.11% холерик  33.33% сангвиник    
   27.77% флегматик  27.77% меланхолик  

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Странно сангвиник и флегматик са ми еднакви %. Първото е енергичен и емоционален жив, работоспособен , а второто слаба емоционалност  Rolling Eyes Истина е, но това означава ли, е съм добре с мозъка щом съм и двете? Притесних се  Embarassed

# 36
  • Мнения: 101
21.87% холерик  28.12% сангвиник    
   28.12% флегматик  21.87% меланхолик  
 Simple Smile хъм...  Thinking

# 37
  • Мнения: 335
Рени, веднага предай резултатите си на Светлана Тилкова.
Сигурно има нещо в тези дроби тука:

11.11
33.33
27.77   
27.77


Ясно е, че 27.77 е толкова, понеже няма начин да е 77.77    Laughing

# 38
  • Мнения: 2 448
32.14% холерик      39.28% сангвиник      
     21.42% флегматик    7.142% меланхолик
Ами според мен теста е доста точен поне за мен, и аз така съм се определяла до сега. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 4 753
А на някой прави ли му впечатление, че общо процентите не правят 100%  newsm78 Що ли така... сбора на мойте е 99.985, значи 0.015 съм и нещо друго, какво ли????  newsm78

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, веднага предай резултатите си на Светлана Тилкова.
Сигурно има нещо в тези дроби тука:

11.11
33.33
27.77   
27.77


Ясно е, че 27.77 е толкова, понеже няма начин да е 77.77    Laughing
Не обърнах внимание, направо ги копирах. Е интересно щеше да е последните две да са 77.77 Mr. Green
Противоречив човек съм аз newsm78

# 41
  • Мнения: 169
23.80% холерик      42.85% сангвиник      
     28.57% флегматик    4.761% меланхолик
интересно беше Simple Smile

# 42
  • Мнения: 211
26.19% холерик
38.09% сангвиник
14.28% флегматик
21.42% меланхолик

# 43
  • Мнения: 27 524
Няма да губя време за тест. Знам, че съм си меланхолик. Това е едно особено душевно състояние на духа... имам нужда от него...  Blush

# 44
  • Мнения: 3 447
Няма да губя време за тест. Знам, че съм си меланхолик. Това е едно особено душевно състояние на духа... имам нужда от него...  Blush
Аз си знаех, че съм 50/50 холерик и меланхолик... както и излезе  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт