ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 3

  • 97 800
  • 555
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 315
Слави, клематис си вземи на разсад. Моя така тръгна като луд миналата година и какъвто беше нифелен, взе, че цъфтя поне 4 пъти.
Аз все още не съм правила нищо по двора, защото до вчера валя сняг и ако бях пипала нещо, всичко щеше да иде по дяволите. Имам поникнали лалета, нарциси и зюмбюлите са надали главички. Отдавна прецъфтяха кокичетата и минзухарите.
Добре, че го дават към края на седмицата да се стопли, че да изляза да си разсадя мушанките и да бучна грудките. А и розите не съм клъцнала още предпролетно  ooooh!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Вечерница,моля те кажи повече за клематиса къде точно го ся,какво изложение има

# 17
  • Мнения: 11 315
Росита77, накара ме да се замисля за изложението. В северната част на двора е, пада се зад една ниска къщичка, но въпреки това го огрява слънце. Нямам снимка точно на него, за да ти покажа. Има алея между две градинки и сложихме арка, та клематиса да расте по нея.Много добре може да върви и по стена, на която преди това има сложена мрежа.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 037
 Твоя един цвят ли,аз гледаш че продават в лилаво и в розово смятам да купя и от двата но се чудя дали да ги смеся като редувам цветовете или първо единия после другия.
 Зимата издържа ли на студено,че там където го глася се пада север и зимата доста вее и най-често стават преспи.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 775
Росита 77, моят Клематис е точно на северна страна и тук е много студено, затова се притеснявах дали ще оцелее. Зеленее се вече. Посадихме го до оградата на една барака. Преди това направихме една скаричка на която да се катери.Моят е от лилавите, не знам има ли значение цвета. Виждала съм го и пуснат да се катери по дърво, много е красиво.

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 21:31 от Lovi

# 20
  • Мнения: 11 315
Росита,нямаш проблем да го садиш където искаш. Само наесен го загърли с шума и пръст, като е млад разсада има опасност от измръзване.
Има най-различни цветове, направо съм луднала като ги видях,но си взех само лилав, защото арката е бяла и ще се открояват много добре.

# 21
  • Мнения: 555
За феновете на Клематиса   Wink
Вижте тук    Страхотни са!!!! Blush
От личен опит - колкото и младо да е, щом корените са му в земята - не мръзне , но за всеки случай .....  Hug

# 22
  • Мнения: 227
 Здравейте момичета,  smile3525
и аз съм една градинарка, с малка градина и много желания,и разни идейки,а място все не ми достига  Grinning
 Прочетох темата с интерес,но не намерих отговор на въпроса си - за колко време никне райграса?
 Всеки отговор ще ми е от полза.
    Благодаря!   Flowers Bouquet

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 037
От личен опит - колкото и младо да е, щом корените са му в земята - не мръзне , но за всеки случай .....  Hug

Да ти кажа честно аз пък знам че всичко може да измръзне и старо и младо ,зависи от зимата.
 На съседката,която от 10 години гледа пасифлора тази зима измръзна,а аз си гласях от там клонка да вземам

# 24
  • софия
  • Мнения: 756
Здравейте момичета,  smile3525
и аз съм една градинарка, с малка градина и много желания,и разни идейки,а място все не ми достига  Grinning
 Прочетох темата с интерес,но не намерих отговор на въпроса си - за колко време никне райграса?
 Всеки отговор ще ми е от полза.
    Благодаря!   Flowers Bouquet

райграса  тревното семе пониква за десетина дена ако е топличко Laughing

# 25
  • Мнения: 227
 Благодаря Жени_К,тогава ми остава да се надявам,че райграса ми не е никнал,защото при нас не е много топличко и още му е студено  на треволяка ми  Grinning

# 26
  • Мнения: 214
И на мен много ми харесва клематиса, но ми трябват поне 5-6 бройки , а тук ги намерих по 25 лева и май ще почакат малко. Днес насадих 10 корена хости, дано да се хванат. На снимка изглеждат супер. Насадих и 8 корена астилбе. Извадих на терасата и мушкатата и сакъзчетата. Знам че е рано , ама голям ми е мерак. Дано да се чувстват добре.

# 27
  • Мнения: 1 232
Слави, клематис си вземи на разсад. Моя така тръгна като луд миналата година и какъвто беше нифелен, взе, че цъфтя поне 4 пъти.
Аз все още не съм правила нищо по двора, защото до вчера валя сняг и ако бях пипала нещо, всичко щеше да иде по дяволите. Имам поникнали лалета, нарциси и зюмбюлите са надали главички. Отдавна прецъфтяха кокичетата и минзухарите.
Добре, че го дават към края на седмицата да се стопли, че да изляза да си разсадя мушанките и да бучна грудките. А и розите не съм клъцнала още предпролетно  ooooh!
клематиса се прихваща много добре и с отвод.купувате еднохубаво растение за 12-тина лева вземате едното стръкчеи го полагате такав пръстта че да му се показва само върха,след 20-тина дена ще имате още4-5 изкарали клематиси от същия вид

# 28
  • Мнения: 1 900
Тези дни пратих да ми купят Клематис, че аз нямам възможност. Било е половин метър високо с избили на върха нови филизи, струвало е 12 лв. обаче нямаше как да ми го донесат и така си остана. Имало е и кичести, дано да успея да го взема преди някой друг. Praynig

# 29
  • Мнения: 1 117
Днес сутринта видях на Женския пазар да продават клематиси, вкоренени, в полиетиленови контейнери, около 40-50см
високи. Различни цветови - поне три, със сигурност бял осемлистен, лилав и син. Не запомних цената.
Аз знам, че за да се развива добре, трябва да е посаден така, че слънцето да го огрява през половината от деня. В основата му е добре да се засадят едногодишни цъфтящи, за да му правят сянка на корена.
Аз имам син на южна стена, малък е още, но цъфти прилично. Сега наследих два, които са на източна стена, гледах ги днес че са се раззеленили, нямам търпение да разбера какви цветове са.

Общи условия

Активация на акаунт