ako sъпруга ви е американец

  • 17 846
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 563
Само да информирам, че понякога след първото писмо в стил ''добре дошли, ала-бала'' второто (със самия документ) се бави повече от месец-два. В такива случаи е добре да подпалиш дупетата на службите, но само ако са минали не по-малко от 31 дни от получаването на първото писмо.
Късмет!
И аз не си смених името от подобни съображения, а сега съжалявам.

В моя случай в рамките на две седмици се получиха четири идентични писма "Добре дошли" и след това ЗК.  ooooh!

# 16
  • Мнения: 1 173
момичета , аз пък си мисля че 2.5 г трябва да се брака , за да се получи постоянна ЗК. поне на нас така ни казаха, като ходихме на интервю в посолството,че сме късметлии , защото ние имахме 2 г и 6 м брак. аз съм женена за българин , но трябваше да чакам да стане "ситизен" , за да дойда в щатите.
 иначе братовчед ми се жени за американка тука , и както е казала Hear , първо временна, след което се ходи на интервю , където се минава тест(сто и няколко въпроса). Всеки взема теста поотделно , и се сверяват отговорите за да видят дали наистина не е фиктивен брака. банкова сметка , кола , къща и тем подобни на 2те имана служат за доказателство. аз от миналата година се каня да си пускам документите за "ситизен" и там са същите изисквания, плюс актовете за раждане на децата(по желание).
 иначе , като кацнеш минаваш през контрола на летището и те отвеждат в отделна стая , където ти вземат отпечатък за Зелената карта и се подписваш на един формуляр. Зелената карта може да дойде от 1м до 1година , зависи. Имам познати които след година и половина в Щатите още нямаха зелени карти. Мъжа ми пък имаше 2-ве Mr. Green.
 за Сошъл Секюрити , си попълваш документите в някое от бюрата им. Не е необходимо да чакаш зелената карта, визата и печата(при влизане в Щатите) в паспорта са достатъчни.
 останалото е :Welcome to the United States of America

# 17
  • Мнения: 2 563

 иначе братовчед ми се жени за американка тука , и както е казала Hear , първо временна, след което се ходи на интервю , където се минава тест(сто и няколко въпроса). Всеки взема теста поотделно , и се сверяват отговорите за да видят дали наистина не е фиктивен брака. банкова сметка , кола , къща и тем подобни на 2те имана служат за доказателство.

Брей.  Sunglasses Аз и до ден днешен не мога да запомня коя марка бельо носи мъжа ми и каква му е четката за зъби, нищо, че аз му ги купувам... Ши видим, дано минем теста.  Laughing

На първото интервю ни питаха кой ни бил пастор на сватбата, къде сме се срещнали и май още нещо и това беше, то си беше видно, че сме влюбени до уши, дано и следващата година да ни личи, да не ни мъчат с тест!

# 18
  • Мнения: 139
ДарЗаМен мерси за информацията,ще се поинтересувам където е необходимо.А на мен утре ще ми пратят паспорта с визата по куриер.Би трябвало да съм много щастлива,ама ми е едно такова подтиснато на душата,къде ще ме духне вятъра олелееееееееее пла4е ме се  Sad
Сигурно и на вас ви е било адски трудно да се разделите с близките си,трябва мъжете ви много да ви подкрепят там и не само те,нали?!Просто ще си купя някакви успокоителни за деня на заминаването иначе ще се съдера от рев Sad
А пък тези тестове ми се струват доста гадно вмешателство в личния ти живот!
Хеар радвам се за вас-влюбени до уши-това звучи страхотно Grinning

# 19
  • Мнения: 1 147
иначе братовчед ми се жени за американка тука , и както е казала Hear , първо временна, след което се ходи на интервю , където се минава тест(сто и няколко въпроса). Всеки взема теста поотделно , и се сверяват отговорите за да видят дали наистина не е фиктивен брака. банкова сметка , кола , къща и тем подобни на 2те имана служат за доказателство.

Странно. При нас нямаше такова нещо изобщо. Попълнихме си документите за отпадане на условието, изпратихме всичко, което искаха - общи данъци, извлечения от общи банкови сметки, общи сметки за ток, вода, парно, т.н., общи разходи, документи, т.н. Пише си ясно какво точно искат. Никой не ме е викал на интервю, него пък съвсем, въпроси не са ни задавали. Получават документите, пращат ти писмо да удостоверят, че са получени, ако искат още информация - пращат искане за допълнителни документи. После, в рамките на 10-тина дни след първото писмо дойде второ с насрочена дата за снимка и отпечатъци. Явяваш се в местния клон на ИНС, взимат каквото трябва и толкоз. Зелената карта дойде няколко седмици след това.
Интервюта, въпроси и сверяваници нямаше при нас изобщо, всичко беше само документация.

# 20
  • Мнения: 1 147
На първото интервю ни питаха кой ни бил пастор на сватбата, къде сме се срещнали и май още нещо и това беше, то си беше видно, че сме влюбени до уши, дано и следващата година да ни личи, да не ни мъчат с тест!

Хехехе, това ми напомня консула в посолството в София, който ни попита откога се познаваме. Като му казахме, че от десет години, той се захили и каза "It took you a while, ah?".

# 21
  • Мнения: 523
anna i mamma, аз няма какво да добавя, защото момичетата тук са ти отговорили доста изчерпателно. Само ми направи впечатление, че говориш за виза, която ще изтече. Ти за зелена карта ли си кандидатствала или за К3 виза. Виж си в документите, защото ако е за последното, след идването в САЩ трябва да се подават още един куп документи.

# 22
  • Мнения: 2 563

Интервюта, въпроси и сверяваници нямаше при нас изобщо, всичко беше само документация.

Да, ако преценят, не те викат на интервю. Струва ми се, че и въпросниците са от по-сложните случаи. Поне аз така знам.

# 23
  • Мнения: 558
На мен временната ми зелена карта дойде около 5 месеца след като пристигнах през 2006... и ССН ми пристигна малко преди нея- мноого го чаках и от побутването на ССН администрацията нямаше никакъв ефект.  Rolling Eyes
Живот и здраве след 2 седмици ще давам отпечатъци за постоянната зелена карта...

Много е важно да се подаде петицията за постоянна зелена карта в периода от 3 месеца преди изтичането на 2 години, откакто си влязла в САЩ- това ми го натякна граничния служител на летището, а и в една диплянка на български, която може би са ти дали от посолството също го пише.
Чети в www.uscis.gov там всичко си е казано ясно от източника.

# 24
  • Мнения: 1 800
Само да уточня, че няма значение колко дълго сте женени, а кога сте подали документите за ЗК.
 
Идването  на ЗК зависи от офиса, към който сте и колко апликейшън има в момента.
Моята ЗК през 2002г, дойде седмица- две след като влязох в САЩ, преди ССН. При влизане в САЩ се слага печат, че имате право на работа и е с 1 година валидност.

Интревю за постоянна зелена карта не е задължително. Аз нямах, зависи от документите, които са представени за доказателство дали са достатъчни убедителни за служителите.

анна и мамма, трудна е раздялата, но пък не е завинаги. Сега е много по-лесно за поддържане на връзка, скайп, интернет, телефон, по- лесно се дават туристически визи на близките... Определено ще ти трябва време за адаптация (намери си работа бързо), но гледай позитивно и ще е по- лесно. Успех!

# 25
  • Мнения: 1 147
Иве, от това от колко време сте женени зависи дали зелената карта е безсрочна или под условие. Ако сте женени по-малко от две години преди подаване на петицията от американският гражданин, зелената карта винаги е под условие, което отпада след 2 години.

# 26
  • Мнения: 1 800
Ако сте били женени повече от две години, би трябвало да получиш безсрочна зелена карта.

Само да кажа, че поне 2006 не беше така. Моя близка приятелка подаде за зелена карта след около 2 г брак и пак й дадоха временна за две години. Такъв бил реда - първо 2 г conditional, чак после постоянна   Tired

Зора, съгласна съм . Аз имах впредвид този случай, че няма значение, че са били женени 2 години, дава се 2 години  временна и тогава  вече постоянна Peace

# 27
  • Мнения: 1 147
Мхм, разбрахме се.... Simple Smile

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Не прочетох всичко какво сте писали, но аз да споделя на нас какво ни казаха съвсем наскоро.
Оженихме се преди 1 седмица и мъжът ми се обади в посолството на САЩ в София да пита какво следва.
Обясниха,че той трябва да подаде разни дукоменти и декларация за моята зелена карта. Чака се 6 месеца период на одобрение. Незнам дали в този период от време за изчакване може да кандидатстваш за туристическа виза, която е 6 месечна обикновенно.
Понеже аз за сега ще си остана в БГ, не ми се ходи до САЩ, не съм се интересувала повече.
Но ако искаш ето тел.номер на Посолството в София, там ще ти обяснят всичко подробно : 02-937-51-85

# 29
  • Мнения: 2 563
Олинце, тя вече е минала през това и пита какво да прави като дойде в САЩ.

Успех и на теб!

Общи условия

Активация на акаунт