ako sъпруга ви е американец

  • 17 874
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 563
Here Again, след като се оженихте в САЩ, не трябваше ли да подадеш някакви документи в наше посолство, за да ти признаят брака и в БГ? също и при смяна на фамилията?

Брака си легализирах като се прибрах в София, в ритуалната зала и после в общината, получих българско свидетелство за брак. Не съм си сменяла фамилията.

# 46
  • Мнения: 1 173
Зора не искам да обърквам Виктория 133 но сещаш ли се за Пингвин която пише при нас в Американската тема. След като са се оженили , и съпруга и се е прибрал в Щатите и подал петицията , тя е летяла бременна в 5тия месец с туристическа виза , и са я върнали обратно в Бг. Консулството са и дали виза , но имиграционните не са я пуснали да влезе в САЩ.Мисля че Бенсън обясни защо-при подадена емигрантска петиция , май нямаш право да влизаш с неимигрантска. Но Пингвин стои и чака да и излезе петицията в Бг.
 Според мен най изгодния вариант е годеническа виза и вече смяна на статута тук в Щатите. Вярно е че има доста такси по отделните формуляри , но за най-бърз начин да се влезе в Щатите ми се струва този.
 Иначе петицията подадена в Щатите (а тя да чака в Бг) , казват че е от 6-9 м , но аз имам вече 3ма познати с такива случаи , и в най-добрия става за година и 3-6м.
 Виктория 133, бих те посъветвала да разучите и прецените най-добрия за вас вариант. Аз толкова чакане изчаках, и толкова нерви стопих че не го пожелавам на никой. Hug

# 47
  • Мнения: 1 147
Рая, напълно си права. Наистина Пингвин каза, че е имала туристическа виза, а не са я пуснали на територията на Щатите, защото вече е имала подадена петиция за зелена карта ...

Най-добре е да се говори с консулството, на което това му е работата. И да се обмислят вариантите, които са много, и правилното решение зависи от информация, с която ние не разполагаме... има много фактори, които влияят такова решение - колко време искаш да чакаш, държиш ли да работиш тук, и т.н.

# 48
E naistina ne predpolagah, che moje da e tolkova slojno.  Confused Niamahme vazmojnost da podadem za godenici, za6toto negoviq razvod o6te ne be6e legaliziran.
 Az se pribrah oktomvri min.godina i ve4e mi e tolkova doma4nialo za nego, izob6to ne mi se 4aka pove4e. Mislite li 4e 6te e problem,ako rabotia tam , dori i ako niamam pravo? Stariat mi rabotodatel 6te me vzeme sas sigurnost, pak i na men ne mi se sedi bez rabota..

# 49
  • Мнения: 1 173
Viktoria133 нищо свързано с имиграционните в Щатите не е"просто" . Това е най-бавната им организация която може да съществува. Могат да те мотат , и да ти казват да чакаш , докато имаш нерви. Затова наистина те съветвам първо да попитате консулството или той да потърси информация, защото не 6м , а още 1г 6м може да се наложи да почакаш
 Казвам ти го от опит, аз съпруга си го чаках 6г за да стане поданик -слава богу че тогава още това с подаването на петицията в консулството в Бг беше възможно . Но от 2007 януари месец вече не е. Затова пък са измислили К-3 визата.
Редактирам си мнението-Eagle е права с К-3 може да се работи. Ето ти сайта с информация за К-3 виза. http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_2993.html
 Мислете , обсъдете всички варианти и решете. Пожелавам ви успех !

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 00:34 от raya_usa

# 50
  • Мнения: 523
Raya_usa и Зора са те предупредили за туристическата виза. Само ще го допълня, защото и аз минах през тези проблеми. По принцип идване с туристическа виза в САЩ и подаване на молба/петиция за смяна на статут (примерно да останеш тук като съпруга на ам.гражданини или да подадеш молба за учене) се счита за измама и може да доведе до депортация и невъзможно обратно връщане  в САЩ. Знам, че звучи малко страшно, но с други думи, туристическа виза се дава за да дойдеш на екскурзия. Трябва да ги убедиш, че е така. Ако дойдеш и решиш да оставаш, го тълкуват, че си излъгал в посолството за намеренията ти. По принцип, ако отидеш да кандидатстваш за турист. виза и кажеш, че ти трябва за да дойдеш тук и да се омъжиш - 100% ще ти откажат.
Въпреки това, варианта с туристическа виза остава и е най-бързият, но носи рискове. Познавам хора, които са го правили и не са имали никакви проблеми. Ако решиш да избереш този път. При кандидатстване за виза в БГ не трябва да споменаваш брак, любим и т.н. С други думи трябва да излъжеш. След това, ако получиш виза, пак трябва да излъжеш на влизане в САЩ. (Имиграционен служител ще те пита какво ще правиш тук). Предполагаме, че всичко е о.к. идваш тук, сключвате брак и подавате документи за смяна на статут. И най-големият риск - имиграционния служител ще види, че си с туристическа виза и, ако е много мнителен или съвестен има право да те обвини в "измама". От там се почват големи мъки, дела, пари за адвокати и доказване, че не си лъгала, дошла си тук на екскурзия, но случайно си се омъжила. Това може и изобщо да не се случи, което е по-често, но ти не можеш да предвидиш на какъв човек ще се падне да ти гледа случая.
Лично аз, не избрах този вариант, въпреки че имах даже валидна туристическа виза. Вероятността да имаш неприятности е малка, повечето хора нямат, но все пак се случва. Ти си преценяваш, аз мога само да те посъветвам, ако решиш да идваш с туристическа виза - сключете брак не веднага, а примерно 2-3 месеца след като си влязла в САЩ.
Случая с Пингвин, не го знам, но по принцип, за да получиш туристическа виза трябва да докажеш, че имаш неимигрантски намерения. Ако обаче някой е подал имиграционна петиция за теб, означава, че ти искаш да дойдеш в САЩ за постоянно. Поради това противоречие 90% от тези хора не ги допускат в САЩ. Случва се даже да връщат и тези от Западна Европа, които пътуват безвизово, ако за съответния човек има подадена такава петиция.

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 00:06 от eagle

# 51
  • Мнения: 523
 Raya_usa К 3 визата е за две години и е с право на работа. По-точно, като влезе с нея има право да кандидатства за разрешително за работа. Чака се около 2-3 месеца за получаването му. Не се плаща такса, ако си изпрати молбата заедно с молбата за зелена карта. С тази виза може и да пътува свободно извън САЩ, докато получи зелена карта (6-8 месеца в момента).

# 52
  • Мнения: 1 173
eagle по принцип приеха че туристическата не може да се сменя на друга виза, дори и на студентска. Адски трудно!!!
 Каква е вероятността на млада неомъжена жена да се издаде туристическа виза в Бг е друг въпрос Thinking
 Случая на Пингвин е-Тя си е имала виза, омъжила се е за американец , той и пуска петиция от щатите , тя лети до щатите с туристическа виза- те я връщат на летището.
 Както казах , именно затова е измислена и К-3 визата.
 Права си че има право на работа-сори за объркването. Подава се молба за пермит. Ако молбата за К-3 се подаде заедно с I-130, тогава не се заплаща , но ако е отделно си има такса.Не знам за колко време се издава-казват че зависи от случая и от имиграционния офис. Ние сме към Небраска-те са адски бавни. I-130 излиза за около 1г 6м . ( а казват 6-9м).

# 53
  • Мнения: 523
Ra ya_USA, права си, аз не се заяждам, а само уточнявам. Това за туристическата виза е възможно, защото аз получих такава преди няколко години, бях неомъжена и млада Wink. Даже те разбраха, че ще идвам при приятел, но въпреки това ми дадоха. Сега дават по-лесно визи. Естествено гаранции няма. Аз не избрах този вариант, въпреки че можеше направо да остана в САЩ и изобщо да не се налага да чакам от България. Момичето ще си прецени какво да прави. Само ще кажа, че съжалявам, че избрах да бъда коректна с имиграционните и да си спазя условията на туристическата виза. Това ни коства много чакане и няколко хиляди долара. Ти си чакала за документи от БГ и знаеш за какви нерви става на въпрос.
Иначе К3 не може да се пусне отделно от I 130. Условието за K 3 е да има подадена I 130 за евентуалния имигрант.
Да се надяваме, че ще подобрят обслужването сега с новите такси.

# 54
  • Мнения: 2 185
raya_usa , eagle тази К3 виза, може да се използва само ако единия е ситизен, нали така  Thinking
При нас, той е със Зелена карта, чак май 2009 може да кандидатства за гражданство, предполагам че и този вид виза не може да ни огрее преди това  Sad .

# 55
  • Мнения: 523
raya_usa , eagle тази К3 виза, може да се използва само ако единия е ситизен, нали така  Thinking
При нас, той е със Зелена карта, чак май 2009 може да кандидатства за гражданство, предполагам че и този вид виза не може да ни огрее преди това  Sad .

Clairette
, за съжаление да. За К 3 имат право да кандидатстват само ам. граждани, както и за годеническите визи. По принцип ти можеш да се запишеш в някои колеж и да дойдеш тук като студентка и така да сте заедно през този период. Като той вземе гражданство се жените и подавате от тук документи. Ако варианта с колеж/университет не те устройва, мисля че може още от сега да се подаде I 130 за теб. (трябва да сте женени). Така ще имате одобрена петиция и когато той стане гражданин, само подава молба, че вече не е пърманент резидент, а ситизън. Сигурно не ме разбра, но идеята е, че след гражданството няма да чакаш 6-8 месеца за одобрение на I 130, защото ще ти бъде одобрена и минаваш направо към другия етап.

# 56
  • Мнения: 2 185
Благодаря ти eagle , много полезна информация. Обмисляме ги всички варианти, към момента този с ученето май е най-актуален, въпреки че на студентска виза няма да мога да работя, това ме спира като цяло. Ще го мислим още, сега като отида, живот и здраве в края на месеца, ще мога на място да си проуча нещата. Темата  е много полезна   bouquet

# 57
  • Мнения: 139
Искам само да споделя колко лесно и бързо ми дадоха виза на мен от Консулството в София.
Бяхме там два пъти,първия път подадохме петицията и платихме такса,но не помня колко.Ако който се интересува иска,ще питам утре мъжа ми за всички подробности! Тогава подадохме някакви документи също, за да издадат  паспорт на бебето и американски акт за раждане,като бебето и то беше с нас.За това платихме май 100лв.Там се плаща в лева,върнаха ни затова и търсихме обменно бюро.
Много бързо изпратиха паспорта и акта за раждане.На мен ми казаха,че трябва да ми прати някой (ай роднина на мъжа ми)документза финансова отговорност,защото се оказа че собствения ми съпруг не е годен по документи да бъде финансово отговорен за мен в момента(защото е доброволец от Корпуса на Мира) и ми казаха, когато съм готова да им  се обадя за второто интервю.Ние се обадихме след около месец .След като ми дадоха дата,трябваше да си запиша час в една от двете клиники в София,с които те работят и
там за два,три 4аса ми изготвиха медицинското,което носих на интервюто на следващия ден.Онзи грамаден запе4атан бял плик с неизвестно за теб съдържание,даже го бях изгубила в един момент,точно като ми го поискаха се оказа 4е го няма,бях го забравила до прозореца,когато съм попълвала товарителницата,а ходих да го търся чак на портала при полицаите Embarassed
Следващата стъпка е да предам
тайнствения жълт плик с мистериозното съдържание на влизане в САЩ Outta Joint


# 58
  • Мнения: 2 563

тайнствения жълт плик с мистериозното съдържание




Вътре са повечето документи, които си подала + оценката от имиграционните, снимката ти, абе ти си ги виждала тези неща Simple Smile Фактически ти пренасяш файла си до САЩ и те ти го взимат.

# 59
  • Мнения: 523
anna i mamma,  да не би съпруга ти да е военен или да е живял последните 6 месеца в България, защото иначе не може да се кандидатства от БГ посолството за петиция. Отмениха го миналата година. Освен, ако няма нещо ново де.

Общи условия

Активация на акаунт