Хемоглобин по време на бременност

  • 29 949
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 103
И моят хемоглобин беше под 100 даже 90 и през цялата бременност пиех Малтофер .Сега на малката и е нисък и тя пие също .
Успех и лека бременност  Hug.

# 16
  • Мнения: 318
аз също съм с нисък хемоглобин,т.е. винаги съм била с хемоглобин около 118,но сега ми е 106,пия "малтофер".Ако ти е нисък хемоглобина в кой случаи е по-опасно ако раждаш нормални или скцио  newsm78

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моят хемоглобин по принцип си е нисък,но през бременноста падна още.Пих Малтофер и всичко беше О.К

# 18
  • Мнения: 18
аз също съм с нисък хемоглобин,т.е. винаги съм била с хемоглобин около 118,но сега ми е 106,пия "малтофер".Ако ти е нисък хемоглобина в кой случаи е по-опасно ако раждаш нормални или скцио  newsm78
С моя случай знам, че при нисък хемоглобин/под 80/секциото е задължително.За моя радост с помощта на хематолог успях да стигна до 110 хемоглобин и пак родих нормално. Моя съвет е да се допиташ до хематолог/за твое успокоение/. Желая ти спокойна бременност и леко раждане Simple Smile

# 19
  • Мнения: 398
 Моя варираше - 106,110,116,106,110,108,116. Пиех Тотема (ампули) , а след това започнах малтофер.

# 20
  • Мнения: 1 483
И моят беше нисък през цялата бременност и пих Малтофер.Знам,че не трябва да е под 120

# 21
  • Мнения: 2 132
120 е долната граница. Но според мен всеки организъм си е различен. Ти си много близо до нея така че не се притеснявай.

И на мен при 116 ми изписаха малтофер, само дето аз отидох да се меря няколко дни след като бях повръщала от една манджа дето ядох на вън и съответно няколко дни след това не се храних добре. Преди това ми беше 133. Този малтофер обаче така и забравях да го пия . Изпих 10 за период от 2-3месеца Laughing На последното изследване хемоглобина ми беше 123 Peace Ако взимаш витамини за бременни виж дали там няма желязо.

Забравих да пиша , че съм вегетарианка и месо не съм яла  Peace

# 22
  • Мнения: 101
Изобщо не ти е нисък, ама щом са ти казали пий.
Моят ХБ беше 83, и аз пиех Малтофер-фол, иначе може да хапваш спанак и коприва, гадно е ама аз и на това се подложих, орехите и лешниците също помагат.
При нас всичко си е наред. И на теб пожелавам същото.
Успех и леко раждане!

# 23
  • Мнения: 274
Моят беше 115 и нищо не съм пила.    Hug

# 24
  • Мнения: 961
Моят хемоголобин на последните изследвания излезе 99 и ми предписаха Малтофер фол. Освен това пия и витамини за бременни с желязо.

# 25
  • Мнения: 681
О,моят ХБ беше луда работа,беше ми паднал до 86,пиех през цялата бременност ферофолгама и го держах на 100-105,като родих ми беше 94.О.К. си е твоят пий си каквото ти е казал доки и не се притеснявай,хапвай месо,дроб и зеленинка.Успех и лека бременност!

# 26
Танита твоя хемоглобин е перфектен бих казала за бременна!
Моят хемоглобин ,докато бях бременна беше 90 и какви ли не лекарства не съм пила и най много се е качи до 95!Като родих спадна на 80!Един месец по късно вече беше в нормите си!

# 27
  • Мнения: 3 376

Не мисля,че от това се вдига Hb.

Моя беше стигнал до 86 някъде,хапвах спанак на салата и супа,портокали,орехи и мед и се чувствах добре,последва нормално раждане със здраво бебе.

# 28
  • Мнения: 1 080
120 е долната граница, но моя беше 112 и лекарката ми каза, че предвид бялата кожа и начина, по който съм изглеждала било съвсем нормално!!!

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 891
През цялата бременност ми беше под 100 хемоглобина.Пих желязо,хапвах треви и панжар.

Общи условия

Активация на акаунт