Какво да правя?Единият яде КОСМИ,а другият си смуча палеца?

  • 6 939
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
ох... звучи страшничко, какво ли ме чака и мен  newsm78 newsm78 newsm78
стискам палци на  Елито да разреши проблема  Peace

# 16
  • Мнения: 197
kaka Maya всичко ще е наред при тебе,при мене се получава сигурно защото съм много изнервена.Бъди спокойна и всичко ще бъде ок.

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
обикновено това с косата е свързано с психиката
като те чета обаче си сравнително спокойна майка за три деца....
все пак ако детето освен да яде коса и я скубе - лошо - това говори, че преживява стрес
още повече че пък другот ти дете също има силен навик - при моя син напр ме притеснява неговото фиксиране върху краката ми, но искам просто да ти кажа, че за мен това, че две от децата ти имат навици свързани обикновено със стерс и преодоляването му ми говори, че просто има силен стрес сред децата - и въпреки привидния мир - има някакъв вътрешен дисбаланс, който ти не забелязваш
желая ти успех и дано правилно ме разбереш
аз ибх търсила къде е проблема в твоите взаимоотношения с децата и техните помежду им....там за мен е разковничето на проблема

# 18
  • Мнения: 197
Може би си права,ще помисля по въпроса,но не мога да променя много,по-точно да им дам повече внимание,защото по-цял ден съм сама и не мога да огрея на всякъде.Всеки иска внимание само за него.На Марио му доставя  удоволствие да си яде косми,защото вижда,че аз полудявам за това като тръгна към него да му взема косъма от ръчичката,той почва да се смее и бърза да си го набута в устата.Благодаря за съвета!

# 19
  • Мнения: 983
Elito, сещаш се  за един начин да провериш дали го прави, за да му обръщаш внимание. Защото това те го приемат като игра. Моите примерно като са навън, взимат фасове или камъчета, обръщат се към мен, смеят се и демонстративно си отварят устата, за да ми покажат, че ще лапнат. И много се радват, когато тръгна да ги гоня и им се карам. Ядосват се много, когато им ги изкарам от устата и се тръшкат на земята. А ако ударя на едната ръката и другата си я подава да удрям и нея. Та си мисля, не може ли да му оставиш нещо, уж случайно до него- някакъв нов предмет и той като го вземе да го лапа, да му се скараш по същия начин. Така поне ще смени лапането на косми с нещо по-добро. ък и ще разбереш дали наистина държи да лапа косми или просто иска да се занимаваш с него.

# 20
  • Мнения: 197
vesito 2 е за това не се бях сетила.Веднага ще пробвам.Само да измисля какво да му дам.Ще ти напиша по-късно дали се е получило и ако стане ще имам да те черпя! cheers

# 21
  • Мнения: 352
Преди месец гледах филм по Дискавъри за момиче, което непрекъснато се скубе косата. Нямаше горе никаква. Нещо го нарекоха мисля синдром на ОКГ -не помня какво е. Та това си е болест. Даваха и доста време медикаменти и се оправи. Но лошото е ,че тук в България няма кой знае какви специалисти и не ти вземат думите на сериозно.

# 22
  • Мнения: 197
Преди месец гледах филм по Дискавъри за момиче, което непрекъснато се скубе косата. Нямаше горе никаква. Нещо го нарекоха мисля синдром на ОКГ -не помня какво е. Та това си е болест. Даваха и доста време медикаменти и се оправи. Но лошото е ,че тук в България няма кой знае какви специалисти и не ти вземат думите на сериозно.
Съгласна съм с теб за "специалистите".Водих го на невролог и психолог,първия ми обесняваше да си намеря помощник,втория се хвана с това,че не иска детето да ходи,а аз отидох при тях заради проблема с космите,те явно се оказаха неподготвени,незнаеха за какво става въпрос и ми изговориха куп глупости.Забравих да напиша,че той спря да се скубе,защото няма вече какво да скубе-обръснах му косата.

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
моя син ми привлича вниманието от известно време като прави това дето му забранявам
повече от ясно ми е че нямаш сили
ходи ли големия на ДГ поне?

съвета ми е следния - просто се опитай да се ревизираш ти - дали не си без да искаш по-строга с някого защото е по-палав и дали не наблягаш на нещо - било то дори глезене /според теб/.....нещо да преобладава в твоите взаимоотношения с децата? това е станало преди - сега виждаш резултатите......
замисли се, кое би могло да стресира малкия - преди време - поне месец-два преди да е почнал да си яде косата.....там е пробелма - дали е било боледуване, дали е бил временен проблем във вашите лични взаимоотношения или проблем с друго дете и ти да си наблегнала на него.....
ако до месец-два не спре и дори задълбочи скубането горещо - наистина горещо ти препоръчвам да се обърнеш към психолог преди този вреден навик да се вкорени....много е упорит - аз до днешен ден си гриза ноктите...това е същото но по-забележимо и по-опасно за детето

ти как си? ако си твърде нервна и преуморена - няма ли начин някой да ти помогне? лека полека и по мъничко? мен ми помага позната срещу заплащане защото иначе щях да се побъркам с двете породени - малок за по няколко часа два пъти в седмицата, но дори това леееко облекчи нещата - след втория месец усетих облекчение /напр прри мен обмяната на веществата се разби..../
опитай да намериш изход,

# 24
  • Мнения: 197
Големия сега септември ако се класира,ще ходи на градина,близнаците също съм ги записала на ясла-чакам резултатите.Марио е доста чувствителен и като психика,и като физика.Преди 7-8мес. докато си смуча млякото дърпаше мойта коса-така явно се успокояваше и си го изяждаше,иначе ако не я пипне(косата ми),започваше да се тръшка и да не иска да яде.Строга съм и с тримата еднакво.Няма начин някой да ми помогне-всички са прекалено заети,а и не могат да се оправят с тримата.Събота и неделя от 2-3 мес насам Марти го взима баща ми.Да почивам си така,обаче след като ми го върнат 1 ден му трябва за да влезне в час-всичко му се разрешава само мир да е.Майка ми винаги когато може идва и ми помага.Пробвала съм да ги оставям тримата,но те са прекалено палави и както писах не могат да се справят-големия бие малките и т.н.Нямат моя тренинг да са постоянно нащрек.Интересуваме ако е удобно разбира се да ми кажеш по-колко плащаш за жена да ти помага? EmbarassedА за обм.на вещ. какво по-точно е станало? Embarassed

# 25
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами аз и плащам малко но тя не прави нищо освен да загледа децата и то ако аз съм наоколо - никога не е сотавала сама с двамата...
разбирам те за децата - аз Дани като го давах на нашите първия ден след връщането бе ад - той ми бе сърдит и бе подтиснат и бе рев и тръшкане за всичко
после от ревност тотално отказа да ходи някъде
сега вече иска...
трябва си време за всичко - не мога да видя вие колко ви е разликата и на колко сте.....ДАни е на три и половина и тръшкането продължава но пък спря вече да бие сестра си толкова колкото преди - това около нейната една година и малко стана - около 1-1.2г на Мими беше страшно, както и от 6м до 9м - бе направо ад - и тема пусках за породени, че тя и прерастна в сборан за майки с породени

та исках да ти кажа, че те разбирам, но трябав лека полека да приучиш близките ти и децата...леко бавно, в началото ще ти е по-трудно на теб и всеки опит да ти се помогне ще ти се "връща тъпкано" но така лека полека ще свикнат....разбира се като майка ще усетиш дали самите деца са готови
няма ли начин единия при едните баба и дядо, а другите при другия комплект баба и дядо?

аз имам пробелми с инсулина - хиперинсулемия, но го хванах овреме....почти де. то може и от втората бременост да е, ама по-скоро се допровокира от стреса с породените деца - а за теб ми е направо жал щото май си и с породени, че и с близнаци - винаги съм казвла /да ме прощават близнашките мами-герои/ че породените са жива напаст и по-страшно от това са асом тризнаци и нагоре, но твоя случай ако съм права си е живо наказание в тази възраст за теб...че и за децата на моменти дето искат да се разтроиш, а ти вече сигуно и за един човек нямаш сили......

прегръдки и горе главата и не се шашкай - стига дадено пристрастяване да не се превърне в трайна мания - няма лошо.....
това с космите е малко по-неприятно от гледна точка на количеството им в стомахчето и скубането ако се появи такова - все пак се опитай пак ад помислиш дали детето няма някакъв по-специфичен конфликт с баткото или другия близнак или само по себе си дали не е леко свръх чувствително - за сина си напр предполагам че гимнастиката от втори до седми месец в клиниката в Красна поляна допринесе да е толкова свръх истеричен, а аз с моите нервни изблици и диктатура допринесох това да се дозадълбочи...

опс забравих - плащам 2лв на час, но на позната и както казах нищо не прави сама - аз сменям памперси и храня - тя рядко да помогне дори с хранетето щото мама трябва да прави всичко дори и тати да е наоколо /ей това ревността движи света да знаете/

# 26
  • Мнения: 197
catnadeen много ти благодаря за всичко,което си написала!Благодаря,че ме четеш и има с кои да споделям!Разликата между тях е 1год и 7мес.,но не мисля,че това има значение-според мен всичко зависи от децата.Има по-спокойни,има нервни,избухливи и т.н.От близките само баща ми(живее с баба ми и дядо ми,нашите са разведени)го взима,сестра ми, която Марти обожава също е при тях заради него и когато е почивка.
За силите-физически съм добре,но психически незнам колко още ще издържа.Доскоро(не казвам,че е решение)към18 часа всеки ден си сипвах по1 чаша вино и успявах да се успокоя и да притъпя всички чувства.Така ставам и по-полезна и за децата си,но мъжа ми не пие никакъв алкохол и не му е приятно аз като го правя.Знам,че това е временно решение но при мен действа,дори и да не е правилно.В момента съм си сипала вино и се успокоих-днес ми разказаха играта.Баба ми дойде да ме види и Мартин като видя публика полудя,близнаците също.                                                                                                                                                                                      Марти сега прави 3год,а малките са на 1год и5 мес.Ако имаш скайп и ако искаш разбира се може да си поговорим.Няма само да те натоварвам,ще си говорим и за други работи.Ако искаш пиши на лични.Прегръдки и от мен!

Последна редакция: ср, 08 апр 2015, 21:15 от Mamma

Общи условия

Активация на акаунт