Пролет вече е дошла,усмихват ни се нашите ЦВЕТЯ .

  • 46 119
  • 544
  •   1
Отговори
# 510
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Момичета, кажете ми дали е подходящо сега да си посея семенца за цветенца.
Няма значение какви. Нали на Кауфланд има промоция тая седм., дали ще избият  Confused

Сей си смело семенцата ,ще има време и да цъфнат Peace

# 511
  • Русе
  • Мнения: 2 354
благодаря, че ме окуражихте. Ще опитам. Дано да излезе нещо Simple Smile

# 512
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, пуснете снимка на тези живи камъчета, да ги видя, че ме заинтригувахте  Praynig

И пак да попитам - каква е разликата м/у обикновено и кралско мушкато?

# 513
  • София
  • Мнения: 3 817
Вивиан, ето това кралско мушкато взех аз вчера, намерих тази информация: мушкато и кралско мушкато. Hug

# 514
  • София
  • Мнения: 10 858
geleva благодаря за линковете, а ти си си купила страхотно мушкато Heart Eyes
По-трудно ли е за гледане от обикновеното? така пише в статията, която си ми пуснала. Твоите впечатления?

# 515
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Баба ми му казва "налба" и според нея е по-претенциозно. Аз имам няколко и тази пролет й дадох от моите (за да си изпрося признание, че съм по-добра в цветарството шегувам сеMr. Green 

# 516
  • София
  • Мнения: 10 858
Струва ми се че ще се пробвам с една, две налби Mr. Green
никога не съм имала мушката, нито сакъзчета и нямам опит в отглеждането им, но днес ме плениха тези краслски варианти.
Дори и да не успея, да знам че съм опитала Crazy

# 517
  • Мнения: 1 089
Ето тук можеш да видиш още за мушкатото - кралското е в групата на pelargonium domestikum.

# 518
  • София
  • Мнения: 3 817
Ами до сега не съм имала, така че ще видим. Аз това го купих за майка ми, но си чупнах чепка и я засадих. Едно от момичетата тук/забравих името  Embarassed/ каза, че не трябва да е изложено на директно слънце. Hug

# 519
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Моето английско мушкато или така наречената Налба или Алба тази зима измръзна Cry но ще видя от някой дая си открадна Embarassed

# 520
  • Мнения: 1 092
 Rolling EyesДа нямаме нова тема ?
Тук някакво затишие....
Да разкажа аз!
Посях семената/ за първи път сея семена/ , и сега ще чакам еделвайса и кампанулата да поникнат Praynig
Обаче май обърках посяването,поръсих ги и отгоре с пръст а някъде прочетох че не трябвало.
Дали ще изникнат изобщо?

# 521
  • София
  • Мнения: 10 858
Защо да не трябва  Rolling Eyes, ако не са много надълбоко, е добре. Така мисля де.

Аз отчупих две издънки от Снежната кралица, разбира се нямат корен и направо ги засадих. Дали ще се хванат обаче? Thinking

# 522
  • Мнения: 1 092
Вивиан , ами не знам!
Разбрах ,че по дребните семенца не се покривали с пръст, но дали е така newsm78
А аз съм ги покрила само колкото да е покрити,ръснах със сито отгоре,един два милиметра най много!

# 523
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Тайничка екстра са така както си направила .Ще поникнат.Аз като сея семенца даже отгоре леко ги притискам с длан за да не остава празно място между семето и пръста.

# 524
  • София
  • Мнения: 10 858
И не ги поливай, а ги оросявай. С поливането може да се открият.

Общи условия

Активация на акаунт