Запушен нос

  • 39 341
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
Кажете нещо за отпушване на носа.Вече 1 седмица дъщеря ми е така.За течащ нос съм наясно,но така запушен за първи път ни се случва. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Аз използвам за моята Стеримар.   За мен използвам Олинт ( не знам дали е подходящ за вашата възраст).

# 2
  • Мнения: 221
Аз използвам за моята Стеримар.   За мен използвам Олинт ( не знам дали е подходящ за вашата възраст).

И аз ги ползвам тези но за течащ нос Олинт и за ежеднавно почистване на носа Стеримар.А за запушен има ли нещо конкретно.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 849
Детският ксилометазолин отпушва чудесно носа - детето ще си спи спокойно без да се мъчи, ако преди лягане го издухаш и после му сложиш ксилометазолин.

# 4
  • Мнения: 2 211
Детският ксилометазолин отпушва чудесно носа - детето ще си спи спокойно без да се мъчи, ако преди лягане го издухаш и после му сложиш ксилометазолин.

Колкото и да е ефективен Ксилометазолинът, не прекалявай с него, за да не увредиш носната лигавица. Прави промивките със Стеримар, колкото е възможно по - често.

# 5
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Аз по принцип съм много против капките за нос - брат ми като малък направи страхотна алергия към ксилометазолин (говорим за далечната 1980-та) и оттогава никой не може да ме накара да сложа на близък човек нещо такова в носа  Naughty На моите деца много им помага Загряващия Лосион с Алое на ФЛП (може да се замени с Пулмекс Бебе - кремчето, което го дават за кашлица) - аз го мажа по челото, по нослето и в горната част на гърдите (навсякъде много пестеливо, защото загрява). Последното, което пробвах и останах доволна беше - запарка от лайка с една лъжица мед се слага като капки в носа - но проблемът беше не толкова запушен нос, колкото гъсти и жилави секрети, които не искаха да излизат. И непрекъснати промивки с физиологичен разтвор.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И на Марти от няколко дни и е запушен носа. Такова нещо до сега не ми се е случвало. От нищо не се повлиява . Стеримар преди ми е вършил работа, но сега не. Правих инхалация с лайка мед и сода- нищо не става. newsm78 Пръскам биопарокс в носа и гърлото, че и то е зачервено. Виждам се в чудо честно да си призная. Като дам зиртек се отпушва временно и поле пак се запушва. Thinking

# 7
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Биопарокса доколкото знам е локален антибиотик - не знам дали ще помогне за отпушването на носа, аз не съм му особен фен - на моите деца нещо не им действа... Sad

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да знам започнах го заради гърлото, че беше ужасно, но нали се слага и в гърлото и в носа затова го пръскам и там. Така пише и така ми каза личната. за гърлото определено има ефект.

# 9
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Така е - и на нас личната няколко пъти ни го предписва.  Peace Ама аз не съм фен на лекарствата, залагам повече на бабини рецепти, хомеопатия и билкови препарати. Ехинацеята е много добра за гърло и хрема. Иначе на моите момичета много добре им действат гаргари със вода и оцет или инхалации със сода, лайка, борови връхчета... и мед, мед, мед

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз използвам хомеопатия и бабини рецепти. Първо разбира се започнах с тях(Ангил хил и гаргара с цитросепт), но се влоши състоянието на детето за 2 дни много. Затова използвам биопарокс. Да си призная за пръв път го ползвам и не мога да изкажа още мнение. Но е факт, че носа си е запушен.

# 11
  • Мнения: 7 201
Хомеопатичното кремче Nisita. PeaceДани като беше малък само това ползвах и имаше добър ефект.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да Низита е прекрасен мехлем за отпушване на нос, но го слагам само вечер, за да не станат много медикаменти в носа през деня все пак пръскам 4 пъти от Биопарокса..

# 13
  • Мнения: 2 102
Калиум йодатум,на Боарон, монопрепарат,но незнам дали ще иска да ги смуче гранулките!

Аз също слагам Ксилометазолин/0,05%,за деца/,Олинт също съдържа ксилометазолин,но всеки си решава сам!Алергична реакция може да се получи и към мед,лайка също!Така,че  много внимателно,особено ако има препоставки  да е алергично!

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

- «Калиум йодатум» в разреждане 9 СН е препоръчителен, когато обилната, водниста, пареща секреция от носа е съпроводена от чувство за болка в неговата основа и от силното му подуване и зечервяване. И в този случай може да има залпови кихавици и сълзене от очите. Лечебна дозировка - няколко пъти дневно по пет гранули.

# 15
  • Мнения: 2 102
аз съм го давала К йодатум  и в 5,9 и 15СН, всеки път различно,колкото по-рано започна,резултата е по-бърз!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За запушен нос ли си го давала?

# 17
  • Мнения: 2 102
Да, но е изписан от педиатър!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За отпушване крем Низита,Олинт или Пиносол.

# 19
  • Мнения: 221
Благодаря на всички.Мисля да пробвам със крем Нисита.Незнайно защо в нашата Аптека знаят само за спрей Нисита.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Вземи крема а не спрея. Може да го знаят като Низита маз.

# 21
  • Мнения: 221
Вземи крема а не спрея. Може да го знаят като Низита маз.

OK

# 22
  • Мнения: 1 030
Внимавайте много с тези хреми! Моята дъщеря беше така - някакъв вирус - течащ нос, после жълти сополи, зачервено гърло и даже хрипове - 5 дни АБ и Вентолин, сироп за кашлица, оправи се засега. Но при мен нещата станаха страшни! Аз го прихванах този вирус и се въздържах от АБ и сега съм с диагноза Пансинузит / възпаление на всички синусови кухини/, по няколко часа на ден умирам от болки в главата, искаха да ме приемат в болница за пункции, но отказах..Сега съм на АБ и бабини рецепти, но положението е много сериозно!

# 23
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Момичета и аз съм доста зле с носа  Sad! Бременна съм в 30 г.с. и от почти два месеца, по съвет на УНГ си пръскам Ксилометазолин. Обаче спря да ми действа и днес друг УНГ каза да не си слагам нищо подобно и сега съм доста зле. Все едно имам стени в носа  Sick! Снощи не съ спал и май и таз вечер ще е така  Sick! Някой има ли лек за запушен нос, но от удебелена лигавица без секреции?
Благодаря предварително!

# 24
  • Мнения: 1 030
За запушен нос на мен ми действа капане на мед в ноздрите - щипе, но поносимо.

# 25
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
За запушен нос на мен ми действа капане на мед в ноздрите - щипе, но поносимо.

Топлиш ли ги или направо така? И с какво го капеш? Не  е ли много гъст? И дали става за удебелена лигавица?

# 26
  • Мнения: 1 030
не го топля - имам акациев мед, който не се захаросва. Слагам си със спринцовката от Нурофена по малко в двете ноздри в легнало положение. Лежа, докато не усетя да ми защипе в гърлото

# 27
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Благодаря ти  Hug! Ще пробвам  Peace!

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не се ли слага захаросан мед? Така съм чела тук по форума.

# 29
  • Мнения: 1 030
Не се ли слага захаросан мед? Така съм чела тук по форума.
Чела съм и двата варианта - на мен ми е по-лесно с течен, защото по-лесно се слага и бързо отпушва.

# 30
  • Мнения: 2 211
Това с медът, наистина помага. И аз го правя с течен.

# 31
  • Мнения: 7
Здравейте! Много моля, кажете нещо за лекуване на хрема! Бебето ми е на 2 месеца. Изписваха ни Стеримар, Виброцил, Гаразон и какво ли още не, но проклетата хрема не минава  Cry. Това е от преди повече от две седмици. От тази хрема тръгна инфекция и надолу и стана пневмония. Онзи ден ни изписаха от болница, без да е доизлекувана хремата. Сега нослето му пак тече и умирам от страх нещата да не се повторят. А между другото опитвах и с домашно приготвени капки с лайка, с витамин С и нищо! УЖАС!!! А от болницата твърдят, че при вземането на назален секрет няма нищо - няма изолирани бактерии! Моля, помогнете!!!!!

# 32
  • Мнения: 187
моля и на мен ми дайте съвет,
от носа му  те4е вода,не може да спи нормално а в тая скапана държава ни върнаха в4ера от болницата с с 40 градуса температъра и ми казаха,4е ако я има 3 поредни дни тогава да отида  Cry то се карах то ревах ама няма резултат,прибрах се с капки-разтвор сол и вода и някакво обикновенно сироп4е за ка6ляне.тук само с рецепта може6 да купи6 антибиотик.кажете,моля ви бабини рецепти,4е ми се къса сърцето като го гледам.температурата я свалям с оцет и вода,но хремата.....

# 33
  • Мнения: 1 030
моля и на мен ми дайте съвет,
от носа му  те4е вода,не може да спи нормално а в тая скапана държава ни върнаха в4ера от болницата с с 40 градуса температъра и ми казаха,4е ако я има 3 поредни дни тогава да отида  Cry то се карах то ревах ама няма резултат,прибрах се с капки-разтвор сол и вода и някакво обикновенно сироп4е за ка6ляне.тук само с рецепта може6 да купи6 антибиотик.кажете,моля ви бабини рецепти,4е ми се къса сърцето като го гледам.температурата я свалям с оцет и вода,но хремата.....

За течащ нос - мисля че няма нищо по-ефикасно от солен разтвор - чувала съм за една рецепта, но не знам дали може при много малко дете да се прилага - 1 кафяна лъж. сол/готварска/ и 1 каф. лъжичка сода бикарбонат се разтварят в малко вода - капе се в носа периодично.
По принцип течащите сополи се сгъстяват след време, а ако е на алергична основа обикновено предписват противоалергични сиропи, за подсушаване на лигавицата. Но наистина трябва лекар да назначи лечение!

# 34
  • София
  • Мнения: 708
Оооо, и аз в клуба със запушените носове! Значи не съм единствената, на която ксилометазолина почти не помага  newsm78
винаги досега съм ползвала само и единствено това, обаче вчера се съсипах да си го капя в носа, и ефекта беше почти нулев. Това нещо за мазането- низита- става ли и за големи?  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 030
Оооо, и аз в клуба със запушените носове! Значи не съм единствената, на която ксилометазолина почти не помага  newsm78
винаги досега съм ползвала само и единствено това, обаче вчера се съсипах да си го капя в носа, и ефекта беше почти нулев. Това нещо за мазането- низита- става ли и за големи?  Mr. Green
става нисита крема, но ти можеш да пробваш и промивки със СТеримар или солен разтвор/домашно приготвен/. Пробвай после и с мед, много помага!

# 36
  • София
  • Мнения: 708
Да, това с меда ми звучи добре, ама по това време няма от къде да взема  Sad
а и предполагам че е хубаво да е истински мед, а не от тези глюкозните, дето ги продават в суермаркетите.
за момента на мен ми помогна инхалация с лайка на котлона, но е само временно.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз отпуших на детето носа вчера със златна звезда(виетнамско чудо). Маже се отвън към синусите. Явно загрява и след малко се отпушва носа и секрета излиза. Но низита крема също ми върши добра работа, слагам я вечер като си ляга.

# 38
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Аз отпуших на детето носа вчера със златна звезда(виетнамско чудо)....

Намира ли се все още? Аз с виетнамско чудо преди години излекувах синузит, на който не помогнаха Аугментин, физиотерапия, лазерни нагревки и т.н. Но мислех че не се продава, защото аз поне не съм успявала да го открия.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Аз слагам краве масло при запушен нос. Колкото царевично зърно, едната вечер в едната ноздра, следващата вечер - в другата. Много помага! Добре е да бъде домашно маслото, но и това от магазина върши работа. Не боли и не е неприятно.  Peace

# 40
  • Мнения: 7
Добре, а това виетнамското лекарство може ли да се използва при малки бебета? На 2 месеца? Няма ли опасност да го изгори?

# 41
  • Мнения: 1 030
Не бих го използвала за толкова малко бебе. Самото лекарство пари и може да изгори нежната бебешка кожа, а и рискуваш бебето да се разпищи

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


Намира ли се все още? Аз с виетнамско чудо преди години излекувах синузит, на който не помогнаха Аугментин, физиотерапия, лазерни нагревки и т.н. Но мислех че не се продава, защото аз поне не съм успявала да го открия.
Ами да аз го купих от женският пазар от една сергия близо до спирката на трамваите 20 и 22.

Не бих го използвала за толкова малко бебе. Самото лекарство пари и може да изгори нежната бебешка кожа, а и рискуваш бебето да се разпищи
Не е за малко бебе разбира се.

Медът и чистото масло също не се препоръчват за бебета. Педито ми каза, че чистото масло не е желателно да го слагам в носа на дъщеря ми.

# 43
  • Мнения: 221
Момичета и аз съм доста зле с носа  Sad! Бременна съм в 30 г.с. и от почти два месеца, по съвет на УНГ си пръскам Ксилометазолин. Обаче спря да ми действа и днес друг УНГ каза да не си слагам нищо подобно и сега съм доста зле. Все едно имам стени в носа  Sick! Снощи не съ спал и май и таз вечер ще е така  Sick! Някой има ли лек за запушен нос, но от удебелена лигавица без секреции?
Благодаря предварително!

Нисита маз ни помогна много.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Радвам се, че сте се справили със запушеният нос. Низита маз наистина е ефикасна в тези случаи.

# 45
  • Мнения: 7
Аз използвам Олинт и съм доволна

Общи условия

Активация на акаунт