Майките, избрали да останат вкъщи - 2

  • 22 985
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 740
Макар че вече започнах работа, записвам се като ветеран в отбора.

# 16
  • Мнения: 3 323
И от мен запис! Почти 9 години (с малки изключения) съм у дома... Не ми тежи, не затъпявам (според мен), с появата на интернет съм в час с всички събития извън дома... Най ценното според мен - наблюдавам израстването на децата си, до тях съм в детските им неволи, в радостите им... Не знам как да го опиша - откритието, че цветето мирише, че моливчето рисува е най хубавия празник и най скъпия ми спомен...

# 17
  • Мнения: 3 506
Запис  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 800
Нямам много време да чета, че малкия човек шета навсякъде, но съм с вас Hug

# 19
  • Мнения: 3 479
Да отговоря на гостенката от края на миналата тема: Мария, би трябвало всички да уважаваме избора на другите. Съденето и соченето с пръст говори само за липсата на широта на мирогледа на хората и за умственият им багаж. Трудно е да не обръщаш внимание на приказките, особено в малък град, но щом си удовлетворена от избора си и това е добре за семейството ти, значи това е правилното нещо  bouquet

Аз да се похваля, че бях на сбирката на плейгрупата на Емем и Крисче, даже пляскаше с ръчички на песничките. Сигурно това ви се струва смешно, обаче той много трудно се включва в нещо с трети човек, камо ли група от хора, така че за мен е успех. Само дето беше станал рано и си подремна в ръцете ми по едно време, та пропусна правенето на пролетни картички. Но нищо, ще се включим другият път по-активно, надявам се. Hug

# 20
  • Мнения: 607
Макар че вече започнах работа, записвам се като ветеран в отбора.

  И аз така. 16 години си бях в къщи. Беше чудесно време. Сега започнах работа. Но почти нищо не се е променило. Защото се хванах  да работя като детегледачка. Просто смених моя дом с друг дом, иначе почти всичко си е по старому. Върша същите неща ,които вършех и в къщи с тази разлика ,че гледам не мое детенце, а чуждо .Но си го обикнах почти като мое.

    Така че още съм от вашия отбор.

   Нямам много възможност да пиша, защото малката  е все в скута ми. Постоянно ме целува и ми се обяснява в любов.
  Но да знаете , че ви чета и ме ВДЪХНОВЯВАТЕ!

# 21
  • Мнения: 3 161
СкъпоЦенна, много ми беше приятно да ви видя сред нас. Надявам се да стане редовно!

Ако има други желаещи да ни посетят на плейгрупа - заповядайте, но моля, нека е една по една, или ако искате вкупом - то да е друг ден, защото с повече от 10 деца е по-трудно да се организират заниманията.

И едно предложение. Мисля, че групите за игра, които правим в момента, са идеалният вариант за социализация и на деца, които не ходят на градина, и на майки, които не ходят на работа. Иска ми се подобни групи да се случват във всеки квартал на София и ако искате, можем да спретнем едно кратко обучение и да си организирате такива срещи близо до вас. Пишете ми, ако ви интересува идеята.

И още едно предложение. Знаят може би някои от вас, че мечтата ми е тези плейгрупи да прерастнат в плейцентрове, които предлагат място за общуване м/у деца и родители и комплексни други услуги, свързани с децата (подобни места има в Нова Зеландия, а както после разбрахме, и на много други места по света: http://estestveno.com/index.php?pageid=4&langid=0&itemid … 3005&cid=3020
За голяма моя радост, вече имаме и подкрепата на общината з атози проект (макар че още не сме уточнили в какво точно ще се изрази тя): http://sofia.dir.bg/2008/03/23/news2805206.html
Мисля, че подобни центрове са идеалното място за онези от вас, които искат да се занимават с нещо  смислено и обществено полезно и в същото време да са близо до децата си. Все още не мога да дам подробности как точно ще се реализира у нас тази идея от финансова гледна точка, но мисля, че вече сме близо - след почти година търсене на възможност да я осъществим.

# 22
  • Мнения: 4 068
Браво Емем! Стискам палци да ви тръгне по вода!

Аз от тази седмица пък съм си у дома. Уж неофицияно, защото си взех кратка почивка, но с тенденция да стане официално. Вече реших с какво ще се занимавам и даже вече е в процес на създаване. Ще ви се похваля, когато е готово. Може би след време ще ми се наложи и извън къщи да поработвам, но е факт, че по-голямата част от времето ще съм си с детето, а това е най-важното за мен. Та стискайте ми палци да не ми мине котка път.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 412
Емем, много ми хареса идеята за клубове в други квартали.  Hug А за кооперативите и плейгрупите, да си пожелаем да се осъществи. Дано, след като имаме такова желание, да потръгнат нещата!

Искате ли днес да си направим импровизирана среща. Аз днес съм  с детето и се чудя къде да го водя на сутрешна разходка?

# 24
  • Мнения: 577
Браво Емем! Стискам палци да ви тръгне по вода!

Аз от тази седмица пък съм си у дома. Уж неофицияно, защото си взех кратка почивка, но с тенденция да стане официално. Вече реших с какво ще се занимавам и даже вече е в процес на създаване. Ще ви се похваля, когато е готово. Може би след време ще ми се наложи и извън къщи да поработвам, но е факт, че по-голямата част от времето ще съм си с детето, а това е най-важното за мен. Та стискайте ми палци да не ми мине котка път.
fingerscrossed fingerscrossedУспех и късмет Flowers Four Leaf CloverАко имаш нужда от помощ-свиркай.   typeuu Flowers Bouquet

# 25
# 26
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте, мами!
Записвам се и аз в отбора ви!
Аз все още не съм родила, но се очертава да съм във вашите редици!  Grinning До сега така и не съм работила (още студенствам, последна година съм сега), а след това мисля да си гледам детИто поне до две годинки. А живот и здраве, ако мъжо все така му върви работата мисля да си седя вкъщи колкото мога повече. Много се радвам, че подкрепя това мое желание.
Единствено се опасявам, че в един момент може да ми писне да си седя в къщи!  Embarassed Надявам се, ако се стигне до там да си намеря работа, с която да мога да си седя много време в къщи или да работя от вкъщи!

# 27
  • Мнения: 184
Танюшка, тъкмо се чудих къде ми зачезна. Защото сме малко с по-голям "стаж" у дома. Един вид ветеранки сме.  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 3 249
Добър ден!  Simple Smile Не пиша много, но съм тук и чета наред.

Болните бебета/деца бързо да се оправят!  Praynig

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
На София и renci пожелавам успех в начинанията. И скоро да се похвалите с подробности.

На Емем и майките от групите: едно голямо браво.

Аз сериозно се интересувам от плейгрупите ви, но не съм шофьор и в това време няма как да се дундуркаме с градски транспорт - ние сме в Надежда.

Имам (или имах Confused ) желание да направя детски клуб за най-малките деца. Обаче съм за бой - страх ме е дори да си помисля, а така със страх не става. Трябва да седна и да напиша на лист нещата, които искам, както си ги представям и после да почна да действам едно по едно.

Някъде срещнах в нечий подпис тук, че само страхът прави мечтите невъзможни. Трябва да се стегна.

Извинете за объркания пост, пиша нещата така, както ги усещам. Надявам се не се сърдите

Общи условия

Активация на акаунт