Българският език да не е задължителен, предлага закон

  • 15 860
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 822
Моля ви, нека все пак да бъдем по-толерантни!
Ние сме интелигентна нация, владееща много чужди езици и все ще успеем да се разбираме някак си...
Според мен, в училищата трябва да се въведе като задължителен предмет езика на знаците ...

# 16
  • Мнения: 5 370
Моля ви, нека все пак да бъдем по-толерантни!
Ние сме интелигентна нация, владееща много чужди езици и все ще успеем да се разбираме някак си...
Според мен, в училищата трябва да се въведе като задължителен предмет езика на знаците ...
Ниара, аз друго се чудя-защо никъде другаде не откривам подобно инфо?
Мислиш ли, че медиите бих пропуснали да раздухат подобно безумно предложение?
Айде, че са купени - са, ама все щеше да се намери кой да отвори дума.

# 17
  • Мнения: 3 405
То не е лоша идея, Ниара, но все пак българският да си остане официален и задължителен, викам аз  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 475
helengnom, истина ли е това?  Shocked
Да,вярно е!Аз работя в Археологическия институт и онзи ден като ни съобщиха тази "новина",направо.... ooooh!Просто си представих как Черепа сяда на директорския стол и започва да нарежда-ти ще правиш това,ти онова ooooh!

# 19
  • Мнения: 1 080
Аферим аркадашлар!

# 20
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 669
 newsm09

# 21
  • Мнения: 2 211

Така е, когато Доган дърпа конците!

# 22
  • Мнения: 3 405
Това не е официална новина, както ме светна една съфорумка. Зачетох се и отначало взех написаното за репортаж, а то е разсъждение в блог. Хипотетично ми звучи  Thinking

# 23
  • Мнения: 822
Някой беше пуснал линкове преди време, но има малки разлики във формулировките, та не е много ясно, какво точно отпада...

http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-03-23&article=226488
http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&stat=center&am … ater=MjU5MDs5NQ==
http://www.bgnet.info/index.php?option=com_content&task=view … 3385&Itemid=1

Езикът на знаците и този на музиката са универсални, така че ако ги въведем първи, ще бъдем на крачки пред Европа... И ще покажем ясната си воля за обединение (не е ясно с кого, но по-важното е, че е обединение...).

Това изречение ми е малко сложно за разбиране, при все че съм учила български език...Може би ще ми отнеме ден- два да го разшифровам и пак ще пиша...
Цитат
Според нея проблемният текст третирал "отпадане на изискванията да бъде издадена наредба за държавните образователни изисквания за книжовния език".

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 08:40 от Niara

# 24
  • София
  • Мнения: 3 421
На мен ми звучи несериозно - не вярвам някой да въведе подобна идиотия.

# 25
  • Мнения: 25 611
Езикът на знаците и този на музиката са универсални, така че ако ги въведем първи, ще бъдем на крачки пред Европа... И ще покажем ясната си воля за обединение (не е ясно с кого, но по-важното е, че е обединение...).

Е, как да не е ясно - в коментарите от втория линк си го пише - обединение с Маугли.  Rolling Eyes

Цитат
Грешите ангелчета сладки. Следващият език в тъз територия ще мангалски - турско мангалски и българо мангалски.
Накрая ще се чува само едно виене на маугли.
И от Европа ще я оградят с голяма телена мрежа по границата. Да не излиза навън паплача и да не прави золуми.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Е, не знам дали си спомняте след протестите на майките как тихомълком въведоха отпадане на обезщетението за майчинство, ако детето започне да посещава детско заведенеие преди навършени две години. Никой никъде нищичко не каза. Даже и счетоводителите се чудеха-така ли е, не е ли? Оказа се, че е така.
Нищо чудно съвсем тихомълком да прокарат и това. То от неграмотници какво друго може да се очаква? И верно каза някой - ще станем прост народ, но вярващ.  ooooh!

# 27
  • Мнения: 1 080
Един вид - талибани .

# 28
  • Мнения: 475
Ако са решили,ще го въведат и няма и да разберем даже ooooh!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 790
"Според директори на столични училища обаче необмислените промени ще доведат до хаос в учебния процес и при явяване на държавните зрелостни изпити след няколко месеца. По време на протестите на дванадесетокласниците срещу провеждането на зрелостните изпити, министър Даниел Вълчев обясни, че матури ще има и всички законови пречки за тяхното провеждане ще бъдат премахнати."

На образователния ни министър му пречи Образованието. Затова гледа да го сведе до нула. С тия матури се ос.а от всякъде.

Общи условия

Активация на акаунт