на каква възраст пускате децата си в първи клас.

  • 4 936
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 711
И аз говорих за това с нашата госпожа,причината е да се освободят деца от детските градини-ПГ-то,за да има място за малките,нали няма места в София най-вече.Не виждам нищо чак толкова фатално,и без това сега в ПГ учат като в училище-пишат се букви,решават се задачи по математика,каква е разликата?
Не знам каква им е целта,но за мен е фатално детето ми да тръгне на 6 години на училище.
Образователната ни система не е от леките,така че една година повече в игра няма да е излишна на никое дете.
И не това е начина за решаване на кризата с местата в детските градини...

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 11:49 от Ме4тателка

# 16
  • Мнения: 256
И аз искам децата да играят,ама сега като е на детска градина играят ли?НЕ-пишат и смятат,текстови задачи по математика решават.Затова,ако ще е така поне да е на училище и да е до обяд.Така мисля аз.

# 17
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И аз искам децата да играят,ама сега като е на детска градина играят ли?НЕ-пишат и смятат,текстови задачи по математика решават.Затова,ако ще е така поне да е на училище и да е до обяд.Така мисля аз.
 

  Не си права.Ако имаше кой да я гледа следобеда щеше да е на предучилищна в училище,а не в градината.
  Не си права и,че не играят.Напротив-всичко е съчетано,заедно с ученето върви и играта.Поспиват си следобед и вечер детето ми е бодро и всесело.
  Не я виждам дори ако направят предучилищните в училище целодневни как ще издържи там седнала на един чин цял ден.Детето ще е каталясало вечерта. ooooh!
  Не знам дали някой помни,но едно време имаше паралелки със шестгодишни,но те спяха в училище.В нашето училище специално за тях имаше легла. Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 11 711
И в нашето училище имаше легла за "Сендовчетата".И беше първото училище,в което въведоха тази система.

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 12:12 от Ме4тателка

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Представете си колко училища ще трябва да се пресутроят и дали това ще излезе по-евтино от построяването на нови градини. newsm78

# 20
  • Мнения: 7 821
Представете си колко училища ще трябва да се пресутроят и дали това ще излезе по-евтино от построяването на нови градини. newsm78
Само че градините са общински проблем, а училищата държавен  Wink.

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Представете си колко училища ще трябва да се пресутроят и дали това ще излезе по-евтино от построяването на нови градини. newsm78
Само че градините са общински проблем, а училищата държавен  Wink.

  Т.е.  ще си прехвърлят отговорността.Това най-го умеят нашите управници. Mr. Green

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 smile3521 перфектно го владеят бих казала.

# 23
  • Мнения: 256
 

  Не си права.Ако имаше кой да я гледа следобеда щеше да е на предучилищна в училище,а не в градината.
  Не си права и,че не играят.Напротив-всичко е съчетано,заедно с ученето върви и играта.Поспиват си следобед и вечер детето ми е бодро и всесело.
  Не я виждам дори ако направят предучилищните в училище целодневни как ще издържи там седнала на един чин цял ден.Детето ще е каталясало вечерта. ooooh!
  Не знам дали някой помни,но едно време имаше паралелки със шестгодишни,но те спяха в училище.В нашето училище специално за тях имаше легла. Mr. Green
Е,и аз исках да го запиша ПГ в училище,но при нас няма,само в детските градини,аз съм си в къщи и предпочитам детето да е следобед у дома.Както и да е,идеята ми е,че сега покриват същите стандарти като в 1 клас,непонятно ми е защо.Да не говорим,че заради стачките на учителите тази учебна година ние сме преди първокласниците. А относно паралелките със 6-годишни и аз съм от тях,и ние спяхме в училище,но не виждам смисъл от това.Децата трябва да са до обяд и да свикват постепенно с училищния режим-къси часове,игри в междучасията и т.н.Не виждам и смисъл да стоят задължително цял ден в детската градина,но това са други теми.

# 24
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Смисъла е,че хората работят,няма кой да ги гледа следобедите.
 Избрах училище със занималня и догодина пак ще бъде цял ден,нямам избор.

# 25
  • Мнения: 256
Смисъла е,че хората работят,няма кой да ги гледа следобедите.
 
Затова казах,че е друга тема,ясно ми е това,но става въпрос все пак за доброто на децата доколкото разбирам от недоволствата.

# 26
  • Мнения: 634
На 6г и 9м, родени сме януари.
Малко съжалявам Sad, но е късно за промени. Дано имаме късмет в бъдеще:)

# 27
  • Мнения: 47 991
Представете си колко училища ще трябва да се пресутроят и дали това ще излезе по-евтино от построяването на нови градини. newsm78
Само че градините са общински проблем, а училищата държавен  Wink.
освен това кой е казал, че ще ги преустроят
ако беше задължителна ПГ в училище, може би
но сега е задължителен 1 КЛАС, така че едва ли ще ги преустроят  Thinking

# 28
  • Мнения: 1 312
Синът ми тръгна точно на 7г.,а дъщеря ми сега ще е 1-клас и ще бъде на 6г и 10 мес. Hug

# 29
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Дъщеря ми тръгна на 6 г.и 9 м./ родена е в края на годината/А младежа на "преклонната" възраст от 7 г и 6 мес- просто е мартенско овне.И двамата са си тръгнали с набора.Мисля, че всичко зависи от психическата готовност на детето. Прави ми впечатление, че момичетата стават "годни" по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт