Самостоятелно хранене - откога ?

  • 1 168
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
На 1 г. и 5 м. започна да се храни самостоятелно и успешно без много, много поражения.

# 16
  • Мнения: 65
Аз все още не си и помислям за самостоятелно хранене. Моята госпожица е толкова злояда, че едва успявам аз да я нахраня. Никога не е гладна. Не мога да си представя, че някога сама ще пожелае да яде. Като и дам лъжица, тя си я пъха в устата за да я дъвче.  Cry

# 17
  • Мнения: 5 362
 Joy Интересен и живописен процес... това ми хареса Peace
Ами,Калина яде сама,от както ходи на ясла-там се научи.Значи от 1г.и 9 мес.
И аз не бях привърженик на абстрактните рисунки по дрехите й Wink ,но пък бързо свикна и стана много опитна,както с вилицата,така и с лъжицата.

# 18
  • Мнения: 2 478
Чета,чета,че аз не смея още да и дам да пробва нищо. Rolling EyesМислех си,че е малка още,явно много съм грешала...А пък съм такава шантава,че не знам как ще преживея като я видя цялата омазана....много съм зле в това отношение Sadне мога да свикна и навън да се цапа ,като излезем.


Значи не съм само аз LaughingНемога да свикна с това постоянно цапане,мазане,повръщане и още какво ли не.
Давам му лъжичката понякога,справя се,но веднага след това я хвърля.И после пък започва да плаче,защото се бавя с другата лъжица.Много е гладно моето дете и бърза,бърза....Незнам как ще има търпение сам да се справи newsm78

# 19
  • Мнения: 2 312
Синът ми го научиха в яслата /на 2 г./, а дъщеря ми - в градината /на 3 г./. Честно казано, изобщо не ми пукаше дали ще се научат или не, защото ми беше по-лесно, по-бързо и по-чисто аз да ги храня.
Peace
И аз мисля така!Супи и манджи аз си я храня!Нямам нито нерви, нито време да бърша ,преобличам и прочие.А филийка или кроасан с айрян сама си хапва и си пие.
Ще се научи ,няма начин!
И още нещо-ако аз не я нахраня по собствено желание никога няма да седне и да яде-една купичка супа примерно!

# 20
  • София
  • Мнения: 5 079
Браво на него! С вилица ми се струва къде къде по - трудно. Нашият още е далеч от този етап ... Ама МНОГО далеч. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 4 593
от когато се научи движенията да са му така кординирани че да не се цапа и да не събирам половината манджа от земята после
той от много малък може да  яде с вилица и с лъжица гъсти и сухи неща, но аз му давам много супи и ястия със сос затова аз го храня

Общи условия

Активация на акаунт