Варицела

  • 127 932
  • 589
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 030
Дъщеря ми в момента е с варицела. Още преди няколко дни забелязах една пъпчица на челото, но ми заприлича повече на пъпка от прегряване. След няколко дни забелязах, че има и други - по главата и врата, и на гърба. Тези по главата бяха вече като ранички. Сега има по гърба - не повече от 7-8, няколко в долната част на корема и останалите са по главата и врата. Температура няма. Забелязах, че на ануса има, не знам доколко са болезнени

# 91
  • Варна
  • Мнения: 289
И малкия се разболя....не това ме притеснява, а факта че съм бременна в 9ти месец и на 23ти април ми е плановото секцио Cry Адски съм притеснена.....гинеколожката ми каза, да не се притеснявам, че няма опасност и няма какво да се направи на този етап, но....аз се притеснявам за бебето.... Cry

# 92
  • Мнения: 1 030
Ох, избиха пъпки по корема, гърба, раменете, гърдичките...Положението по гениталиите е най-тежко. Детето реве, не може да спи. Дайте съвет как да облекча сърбежа и болката там..Мажа с кремче за подсичане, отделно ануса пудря с Топоцин...

# 93
  • Мнения: 2 211
Пъхни я в корито с вода и 2-3 с.л. сода.

# 94
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мале, каква гадост... Sick
Отворих темата за да се осведомя, че тази сутрин ми казаха, че в детската градина в момента има варицела. Нито децата, нито ние с баща им сме карали каквато и да било шарка и съм под напрежение.

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 14:11 от РЕНИ

# 95
  • Мнения: 2 211
Мале, каква гадост... Sick
Отворих темата за да се осведомя, че тази сутрин ми казаха, че в детската градина в момента има варицела. Нито децата, нито ние с баща им сме карала каквато и да било шарка и съм под напрежение.
За децата не е толкова страшно, но при възрастните протича тежко.

# 96
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Уф, точно това ми притеснява... И е много продължително, и тия белези... Sick

# 97
  • Мнения: 2 211
... И е много продължително, и тия белези... Sick

Е, това е малко преувеличено. Защо ти и бащата не се ваксинирате, или вече е късно?

# 98
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ми не знам... направо си ме стресна темата с тия болезнени пъпки и белези.
Няма за кога да се ваксинираме, след 3 часа трябва да прибера едното (че другото нали е болно и си е вкъщи).

# 99
  • Мнения: 2 211
Ми не знам... направо си ме стресна темата с тия болезнени пъпки и белези.
Няма за кога да се ваксинираме, след 3 часа трябва да прибера едното (че другото нали е болно и си е вкъщи).

Остава ти само да се молиш, леля Варицела да не ги пипне.

# 100
  • София
  • Мнения: 94
tety , много ти благодаря за отговора. Чувала съм от личната лекарка на сина ми, че вълната от случаи на шарка преминава  към юни-юли и лятото  има затишие. Целта е да не поемаме излишни рискове. Знаете ли нещо по въпроса?

# 101
  • Мнения: 2 211
tety , много ти благодаря за отговора. Чувала съм от личната лекарка на сина ми, че вълната от случаи на шарка преминава  към юни-юли и лятото  има затишие. Целта е да не поемаме излишни рискове. Знаете ли нещо по въпроса?

Не знам нищо по въпроса, но наистина е добре да поизчакате, защо виждам, че все повече майки във форума пишат и за скарлатина, така че има двойна опасност.

# 102
  • Мнения: 164
Сина ми изкара варицела преди 3-4 дена - пъпчиците вече са с коричка.Контакти имаше само в детската ясла, но там е първото дете с шарка което ме навежда на мисълта, че се е заразил от прабаба си която имаше херпес зостер на гърба.Първо му излезе една пъпчица на слабините и аз си помислех че е от памперса после още една от същия сорт на рамото и на другия ден станаха кото мехурчета .Изкъпах го и на края го изплакнах с вода с малко калиев перманганат вътре.Лекарката каза че по две пъпки не може да съди, но сперед нея е шарка.На следващия ден пъпките станаха 17 .Температура нямаше.Почнах да ги мажа с ментолов спирт.Чак на четвъртия ден вдигна температура 38,9 и избиха и още пъпчици по гърба, подмишничките ,окосмената част на главата.На следващия ден му избиха още на очичките в ушите и кашляше /лекарката каза че има пъпчици и по  гърлото и за това е кашлицата/.Пъпчиците не бяха кой знае колко и не го и сърбяха много според мен.Избиваха на вълни като вдигнеше температура.А и не искаше да се храни.Каката не ми е карала шарка ,а е трети клас и сега за нея ми е притеснено.....а тя межддувременно си ходи на училище... ooooh!

# 103
  • Мнения: 1 030
И аз я пипнах варицелата след малката...При мен имаше 2 дни треска на моменти, Т не съм вдигала/висока/, но ми избиха страшно много пъпки! Чак по дланите и по стъпалата имам, което ме озадачава, нали уж там не избивали newsm78

# 104
  • Мнения: 51
Да се оплача и аз голямата изкара варицела преди 2 седмици вече и падат корите от недела аз  и малката сме с варицела просто е ужасно

Общи условия

Активация на акаунт