Варицела

  • 4 416
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, имам варицела от 2  дни. Притеснявам се за дъщеря ми която е на 1 година . С какво третирахте пъпките за да не я сърбят и за да не останат белези след това. Надявам се всичко друго да е наред с нея.

# 1
  • Мнения: 12 014
Здравей,
Потърси аптека , в която приготвят лекарства и попитай за антисептична пудра. Панацея няма, но облекчава сърбежа. Белезите изчезват след известно време. Като цяло не се притеснявай толкова, при децата е по-леко отколкото при възрастните и не остават трайни белези. И двете ми деца изкараха едно след друго, малкият по-тежко от каката, с доста белези в началото. Баба му все го овайкваше, че ще му останат белези, е до месец-два всичко изчезна, кожата му се изчисти и нищо не напомня, че е карал варицела.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 253
Пуснала си две еднакви теми, затова ти копирам отговора ми от другата:
Здравей😊Първо, пожелавам ти да мине леко и бързо. Тушираш пъпките с ментолов спирт и се мажеш/пръскаш с успокояващи мазила като Джинджира Алба, Осмофорс или сходни. Не използвай един тампон за много пъпки, нанасяй с потупващи движения. Не се чеши. Ако много те сърби, ползвай Фенистил. Сменяйки си дрехите и бельото често. Хубаво е да взимаш противоалергичен препарат. Ако не се чувстваш добре, отиди на консултация с инфекционист.
Пикът на пъпките е 3-4 ден, те излизат на няколко т.нар. тласъци.
За белезите още ти е рано, ще се пукнат мехурчетата,  хванат корички и чак като паднат ще го мислиш.
Ти си заразна 2 дена преди да излязат пъпките и докато имаш мехури. Наблюдавайки детето и при първи признаци, веднага на лекар. Не го самолекувай.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Почистване с розова вода.
После Вирасут или Джинджира Алба, или ги редувай и двете.
Можеш да пиеш Изопринозин и някакво противоалергично ако не кърмиш.
Лично аз, противно на остарелите разбирания на някои лекари, се къпах с хладка вода всеки ден, без сапун и леко попиване с нежна хавлия, без търкане върху пъпките и мехурите. Отвара от смрадлика също ми помагаше. Карах варицела по време на втората си бременност /слава Богу към края, без последствия за плода/ и въпреки опънатата кожа даже и по корема нямам белези.
След като всичко мина ползвах Биодерма Цикабио, Ла Рош Цикапласт и А-дерма Епителиал /не едновременно естествено/. Синът ми и той я кара тогава, мазах и него, той също няма белези.

# 4
  • Мнения: 12
Здравейте, благодаря за отговорите, притеснявам се най много за малката да не останат белези по лицето от варицелата. 

# 5
  • София
  • Мнения: 1 253
Тя последно болна ли е или ти си се притесняваш?
Ако се разболее, изрязваш и ноктите, за да не може да се чеше.  Децата изкарват варицелата по-леко от възрастните. Белези ще останат, ако се чеше детето. Като паднат коричките, си трябва време а кожата ще се възстанови. Bioderma Cicabio е добро решение.

# 6
  • Мнения: 12
Аз се притесявам , защото още не знаех че съм болна и съм и пяла песни отблизо и игри сме играли и не съм я пазила да не я заразя, ама не съм знаела просто. Сега като помисля че ще се чеша и че ще и останат белези и ми става гадно. 

# 7
  • Мнения: 4 255
Няма как да я предпазиш. Дори да не си и пяла на ушенце, пак е възможно да я заразиш. Доста малка е вероятността да не я хване, но при малките минава по-леко, така, че спокойно. И аз преминах през същото, като между двете деца и мъжът ми я изкара. Вече всичко отминава. Мажех с ментолов спирт и вирасут, както и пръсках със спрей цикатридина. Температурата беше, което много ме бе уплашило. Давах температуропонижаващи и въпреки това детето ми изгаряше. Няколко дни трае и отминава . После пъпките хващат коричка и започват да зарастват. Цялостното им заличаване, обаче, изисква време. Дано мине леко при вас! Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 553
И мен ме метна варицелата,
та имам питане относно Биодерма Цикабио и другите подобни.

На челото си имам огромен кратер, който е с коричка, която е под нивото на останалата кожа,
а около нея е розово - червено и боли при натиск.

Не съм сигурна дали тази красота е от варицелата или защото бях в цикъл по същото време
и ми излизат пъпки.

Кога е най- правилния момент да започна да я мажа?
През цялото време и сега слагам сулфатиазол.

И още един въпрос. На венеца имам пъпка, която закачих тази сутрин с четката за зъби
и сега е раничка. Намазах със съвсем малко сулфатиазол, защото друго не се сетих.
Притеснявам се от разпространение.
С какво да третирам венеца?
Днес ми е шести ден.

Последна редакция: чт, 04 май 2017, 09:26 от missNoir

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз също я изкарах на дърти години,донесена от сина ми и най-смешното,че първо аз се тръшнах след седмица и той.
Най-много ме облекчаваше както каза Мон... хладък душ.Не съм мазала с нищо,имам един белег на челото.
Детето я изкара изключително леко с 5 пъпки,едно белегче на веждата.

# 10
  • Мнения: 21 275
И аз я изкарах на дърти години , малката ме зарази ,за нея и за мен ползвахме точно Биодерма цикабио и крема и лосиона.
За облекчаване пихме Ериус ,тя по 5 мл , аз двойна доза.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 553
Аз вече съм пушка  Mr. Green

Май я карам по-леко от сина ми или защото аз се престраших и се изкъпах на четвъртия ден,
а с него не посмях да рискувам да се изкъпе и много повече го сърбеше.
Той пи противоалергично и не мисля, че му помогна,
затова аз реших да не пия.

малката лисичка, от кога започнахте с цикабио?

# 12
  • Мнения: 14
И ние да споделим опит. Не е страшно! Цялото семейство я изкарахме преди 2 месеца. Мъжът ми – най-тежко!

Аз бях особено притеснена от вероятността да ни останат белези по лицето и четох доста по темата:

  • Най-важното е пъпките да НЕ бъдат разчесвани! Мъжът ми случайно разчеса част от обрива по корема си и това остави симпатични трапчинки на мястото на пъпките. Също така, разчесания участък се възстанови по-бавно и дълго време имаше „коричка“ по раните от обрива.
  • Охлаждащите кремове вършат добра работа. Ментоловият спирт е отживелица. Има много хубави гелове в днешно време (на най-различни марки). Те помагат не само да успокоят сърбежа, но и да „завехне“ пъпката по-бързо
  • При нас антихистамините (антиалергичните лекарства) свършиха страхотна работа! Трябва да се приемат поне няколко дни, за да се усети разликата. Малкият ми син последен се разболя – два дни преди да избие обрива го започнах с сироп на аериус и при него нямаше никакъв сърбеж.

Ето една много хубава статия по темата – http://lechimoe.com/sharka-varicela/
Ето и едно видео за белезите от варицела – https://www.youtube.com/watch?v=Rw5I9-Z3Ej0

Успех на всички и бързо оздравяване!  bouquet

# 13
  • Мнения: 9 689
Карах варицела бременна. С нищо не съм мазала, само хигиена и диета - без кисели и мазни храни. Сърбежите изчезват, ако не пипаш, по-бързо.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 553
Антиалергичните не винаги помагат.
Синът ми ги започна веднага и го сърбеше сто пъти повече от мен, а аз не пих.
На мен ми помогна, че се къпах  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт