Варицела

  • 4 434
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Да ви разкажа и за моята борба с варицелата.
На 32 години съм и се разболях днес ми е 4 ден от ада.
Температура 40 градуса първите 2 дни, а после 38,а пъпките те са много и навсякъде. Минах през треската, и сега се боря със сърбежа, от който няма спане. Лч ми изписа фенистил и ментолов спирт, парацетамол и аналгин и казс без къпане.
2 дни така и полудвх адски сърбеш, чувствах се мн мръсна и започнах aerius.,osmoforse i dushchrta s voda i smradlika ili voda i soda. Znachitelno po - oblekchena sum pone ot surbej, zashtoto vchera zqla nosht revqh i obikalqh.
Dano vsichko svurshi bez yslojneniq i po skoro, zashtoto tova e mnogo golqma muka.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 255
Като човек, който е карал варицела на малко повече години от твоите, в комбинацията джинджира и ментолов спирт видях най-голямо облекчение. Това с некъпането вече все по-малко се практикува...шеф на инфекциозно отделение ми го е казал лично. Просто не трябва да се ползват душ гелове, шампоани и бърсането да е с леки потупващи движения. Ако не се чувстваш добре и продължаваш с температурата, отиди да те види инфекционист и той (не личния лекар), ако прецени, ще ти предпише лекарство, което много ще помогне. Неприятно е, знам, но след като е минал пиковия период, вече нещата се очаква да вървят на подобрение. Успех!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Точно къпането с хладка вода беше моето спасение и облекчение.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 255
Тоя съвет за некъпането е просто престъпен. Вземи се изкъпи с хладка вода и без сапуни, ще видиш как ще ти светне. Направо не мога да си представя да съм с температура, изпотена, зверски изприщена, омазана с какви ли не мазила и да не се къпя Shocked

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 578
И аз се къпах всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт