Какво да правя със сватбения букет?

  • 25 956
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 891
Дори нямам спомен какво е станало с букета  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 409
Аз преди доста години хванах букета на кръстницата ми .А то беше съвсем случайно,бях на 15г. тогава.Беше смешна ситуация,защото майка ме извика и аз тръгнах към нея и букета тръгна  към мен и аз да не ме удари го  хванах   Mr. Green.След това не помня какво се е случило с него,сигурно майка го е изхвърлила в коша.

# 47
  • Мнения: 1 447

 Аз моя го хвърлих на сватбата,а това за реката го чувам за пръв път,но щом това са ти
казали какво ти пречи да го направиш?

# 48
  • Мнения: 283
 аз моя го хвърлих в река- така казват, че водата отнася проблемите от първата 1 година от брака...............
колкото и да съм скептична/ а в моя случай това е многооо/ наистина от тогава нещата се изгладиха
между другото моят свекър ми го беше изхвърлил по погрешка и мъжа ми го кара да бърка в кофата да го вади защото ни бил захвърлил любовта на боклука.......... Joy
горкия човек, извади го, добре че кофата е само за лично ползване / живеехме в тяхната къща тогава/

# 49
  • София
  • Мнения: 478
Моят замина в кофата веднага щом увехна Laughing Това за водата е суеверие, но ако някой е суеверен да го направи. При всички случай е много по - добър вариант от това да го държите вкъщи ooooh!

# 50
  • Мнения: 2 388
Аз пък имам три.
Вече избягват да ме канят по сватби, защото съм като ловец на букети.
Ни една неомъжена девойка не може да се вреди от мен. Mr. Green
Трябваше да ощастливиш някоя с него.

# 51
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Хвърлих моят букет в кофата за боклук...
Беше от някакви рози и минзухари, пролетни цветя, които не изсъхват, а изгниват.

# 52
  • Мнения: 1 168
Аз преди доста години хванах букета на кръстницата ми .А то беше съвсем случайно,бях на 15г. тогава.Беше смешна ситуация,защото майка ме извика и аз тръгнах към нея и букета тръгна  към мен и аз да не ме удари го  хванах   Mr. Green.След това не помня какво се е случило с него,сигурно майка го е изхвърлила в коша.
И аз тъй направих на сватбата на братовчедка ми. Joy
Сега ми става ясно, защо в Русе има традиция в ритуалния дом, младоженците да мината под венец, който после да хвърля в Дунава /не че той е чист/.
А иначе, моят го хвърлих, беше на микрофон и така го засилих, че тръгна да задминава момите и за малко да го хване кума Joy
Добре, че имаше една доооста висока мома, която с отскок го хвана за едната роза.
Голям майтап беше Laughing

# 53
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета !
И аз съм го чувала това с хвърлянето на букета в течаща вода ( река ) след 1 година. Смятам моя да си го пазя и после да го метна в реката , а за момите на сватбата съм замислила една изненада  Mr. Green  Ще поръчам да направят втори букет за хвърляне , като моя , но съставен от 3 малки букетчета и когато го хвърля ще има изненадааа  Joy Ще полетят 3 малки букетчета.... и ще има много радостни моми  Party Laughing

# 54
  • Мнения: 1 699
Цитат
Пазете спомени, не вещи, при това ненужни!
Напълно съм съгласна с теб.
А на моята сватба аз си хвърлих букета на момите.Но аз знам за традицията че който ти хване букета после трябва до си го откупиш след 40 дни.И така ходихме след 40 дни да си откупим букета но се оказа  hahahaче бащата но момичето МАЙ го е изхвърлил без да иска Joy

# 55
  • Мнения: 141
 Simple SmileАми момичета, според мен  всеки може да стори така, както прецени. Аз гледам да не се осланям на суеверия. А и както беше споменала xenia, по- добре е да няма сухи китки в къщата.
Та аз направих пък нещо съвсем различно. Няколко години преди да се омъжа се бяхме качили с компания до една местност над Бачковския манастир. Там в едно параклисче видях оставен един булченски букет. Беше вече изсъхнал, но си стоеше там. Първата ми мисъл беше, че ако някой ден и аз се омъжа ще отида до това място и ще си оставя там и моя булченски  букет. И така направих. На следващия ден след сватбата, яхнахме колата с мъжо и отидохме до Бачковския манастир( той ми е любим). Исках да се качим до мястото, където е била скрита чудотворната икона на Св. Богородица, ама мъжо нещо взе да мрънка, че не му се ходи, затова дестинацията ни беше до Аязмото. Та там в параклисчето, аз си оставих букета.  bouquet

# 56
  • България
  • Мнения: 181
Аз пък съм с четири хванати букета.... Laughing
Трите ги върнах - нали  след 40дни младоженците отиват на гости, в този, който е уловил букета, а последния хо изсуших и го пазя в една кутия, той ми е кадемлийския.

# 57
  • Мнения: 26
  Моя беше от изкуствени цветя и сега си го пазя в една кутия със всичко от сватбата - рокля, було о т.н.
  Но първо го хвърлях, а традицията е който хване букета, ако не се омъжи до 40 дена младоженците и кумовите му отиват на гости, приготвя им се голяма софра и се взема букета. Поне при мен беше така.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 25 292
И моят беше на микрофон и доста тежък, но хвърлих него, някак тъпо ми е да хвърлям друг - като ще крадем чужди традиции, да ги крадем като хората hahaha Само че на 40-тия ден мисля да си го взема и да идем да го хвърлим в Камчия. И аз съм чувала, че се хвърля в течаща вода, а на боклука - няма начин, прекалено си го харесвах Naughty Хербарии също не мисля да си правя Peace Ау, сетих се, че и було имам да прибирам - ама съм се разхвърляла hahaha

# 59
  • Русе
  • Мнения: 1 781
И аз бях с 2 букета - единия за хвърляне по-малък ( да слушам свекърва ми..) и съжалявам. Стоя си до тази пролет у дома - сватбата беше преди 2 години- и го изхвърлик в боклука. Също имало поверие сватбената рокля да не се пере първата година и моята така си стои ольоскана с вино и цялата на стъпки, дето са ме настъпвали. Мисля да я занеса на химическо, че ако някой някога иска да му я покажа да не ме е срам Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт