Новият Семеен кодекс - края на брака и нова дискриминация.

  • 7 646
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 641
... Това е достатъчно да получат всички права като на семейните двойки сключили граждански брак.

За какви права по-точно става въпрос? Каква е разликата освен за децата?

# 16
  • София
  • Мнения: 8 348
ами предполага се, че урежда имуществените въпроси при раздяла

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако някой се притеснява за имущества, логично е да сключи брак.
Ако подпис в общината е напълно равен на този в гражданското, наистина не разбирам смисълът.
Ако пък са го направликато в даденият пример от Белгия - да, има смисъл.

# 18
  • Мнения: 599
... Това е достатъчно да получат всички права като на семейните двойки сключили граждански брак.

За какви права по-точно става въпрос? Каква е разликата освен за децата?

Ами вече като отидеш в банката,примерно,за да изтеглиш ипотечен кредит за жилище,ще имат предвид и дохода на човека,който живее с теб,а не само твоя.Досега това,че живееш на семейни начала с някой си,не представляваше интерес за банките.

# 19
  • Мнения: 1 650
Притесних се
Довечера ще трябва да обеснявам на сина ми, че няма баща ли ? newsm78

# 20
  • Мнения: 3 447
Притесних се
Довечера ще трябва да обеснявам на сина ми, че няма баща ли ? newsm78
Именно.

# 21
  • Мнения: 641
Когато един мъж е разведен ,има деца от брака си и има и дете от жената , с която живее тогава последното дете май няма правата за наследяване като първите. Наши приятели щяха да задействат някаква процедура за да получи детето права като братята си. Предполагам ,че това ще е уредено по новия кодекс без да е нужно да се ходи по адвокати и други.

# 22
  • Мнения: 9 865
Който е сметнал, че трябва да си пази децата или друго със сключването на брак си е сключил брак.
Който му се е празнувало е празнувал сватбата си.
Не виждам как ще насърчат (а и защо да ги насърчават) хората, които не виждат смисъл и не чувстват нужда да ходят да се разписват наляво-надясно. 15 минути. Че то и подписването на брак може да отнеме минути, ако искаш.
А това с наследството не може ли да се реши със завещание? В завщанието може да оставиш имането и на комшийката, ако решиш.
Тъпо ми се струва това променяне на СК (да не се чете calvin klein). А с предбрачните договори кво стаа?

# 23
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Според мен това ще е края на традиционния брак. Кой ще ходи да сключва брак след като може само за 15 мин да обяви в общината че живее с някой си и така всичко да е узаконено вече.
Не мисля така. Следва се обратната тенденция - именно защото повечето двойки предпочитат да живеят на семейни начала, се регламентира това правно, не за да е 'узаконено', а за да е предвидено в закона, наедно с брака, с оглед произтичащите от него последици.

Герджиков обясняваше сутринта как това се правело за защита на децата, защото децата, родени в безбрачно съжителство, имали само майка, разбираш ли  Laughing
В много случаи, бащата от конкубинатна двойка не припознава детето и то се води с неизвестен баща. Което е досто удобно за безотговорни родители, прекрасен пример са такива от ромски произход /и не само, обаче/, но не и за децата им. След време майката ще гони михаля за издръжка, губи се и произхода от бащата и пр.

Когато един мъж е разведен ,има деца от брака си и има и дете от жената , с която живее тогава последното дете май няма правата за наследяване като първите.
Това не е така, ако детето е припознато.

Прекрасна свинарке, и предбрачни договори ще има.


# 24
  • Мнения: 1 111
 И защо не се женят тия хора вече? newsm78 Странна ми е картинката жена с две деца и "приятел".Щото как да му вика?Ми тъпо е.

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Когато един мъж е разведен ,има деца от брака си и има и дете от жената , с която живее тогава последното дете май няма правата за наследяване като първите. Наши приятели щяха да задействат някаква процедура за да получи детето права като братята си. Предполагам ,че това ще е уредено по новия кодекс без да е нужно да се ходи по адвокати и други.

Е как да няма същите права! Ако детето е припознато си има правата, които и децата от брака му.

И по темата не разбира какво ще ме накара да ида са сключа брак с човека, с който съм заедно вече 15 г. без брак... само да си създавам ненужни перипетии ако решим да се разделим??!!. Е, разбира се не се унаследяваме, но за мен е достатъчно, че детето ми ще ни наследи и двамата, другото е без особено значение.

П.С. Не знам как е при ипотечните кредити, защото нямам такъв, но при потребителския изобщо не търсят и не искат документи за мъжа ми. Аз в ЕСГРАО се водя "неомъжена" и толкоз. Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
И защо не се женят тия хора вече? newsm78 Странна ми е картинката жена с две деца и "приятел".Щото как да му вика?Ми тъпо е.

Ми като неомъжена, ще ти кажа, че не изпитвам вътрешна потребност да сключвам брак  Wink А на "приятелят" ми викам "мъжа ми". И знаеш ли какво значи "съпрузи" (думата съпруг е образувана от представката съ- + впряг, впрегна.)... "впрегнати заедно"  !!! Ами щом теглим заедно двамата семейната кола значи сме съпрузи. Подпис не ми е необходим за това.

# 27
  • Мнения: 647
От всички промени в СК най-читаво ми се вижда това за предбрачните договори. Там ще има защитени интереси  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 111
И по темата не разбира какво ще ме накара да ида са сключа брак с човека, с който съм заедно вече 15 г. без брак... само да си създавам ненужни перипетии ако решим да се разделим??!!.

 Това казваше и една наша позната, която със същия мотив не искаше да се омъжи за човека, с който живееше и от който имаше дете.в един момент се оказа, че нашта мадама има любовник и наистина само си съжителства с бащата на детето си.Накрая се разделиха и тя отказа да му изплати дела от апартамента, в който живееха и който бяха купили като съсобственици.И сега нашия на улицата.Смешно и тъжно.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
И по темата не разбира какво ще ме накара да ида са сключа брак с човека, с който съм заедно вече 15 г. без брак... само да си създавам ненужни перипетии ако решим да се разделим??!!.

 Това казваше и една наша позната, която със същия мотив не искаше да се омъжи за човека, с който живееше и от който имаше дете.в един момент се оказа, че нашта мадама има любовник и наистина само си съжителства с бащата на детето си.Накрая се разделиха и тя отказа да му изплати дела от апартамента, в който живееха и който бяха купили като съсобственици.И сега нашия на улицата.Смешно и тъжно.

Хихим щото ако са били семейни та не е щяло да стане същото!!! Присъждат й правата над детето и тя остава в семейното жилище, а той е аут   Wink Бъдещите любовници не могат да бъдат мотив за сключане или несключване на брака. Има си съдилища за решаване на имотни спорове и няма нищо ама нищо общо с брака това  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт