Новият Семеен кодекс - края на брака и нова дискриминация.

  • 7 696
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 702
На мен и сега не ми дреме за съвместното съжителство!
Нито съм адвокат - да направя пари от тая работа, нито пък стоя пред дилемата дали да обявя "съжителството си" или не.
Имам съпруг, апартаментът ни е придобит по време на брака, нося неговата фамилия, при това без тире, имаме две деца - пълна скука, съвсем демоде  ooooh!
Забравих, и халката си нося, вече 13 години  ooooh!

# 91
  • Мнения: 799
На мен също не ми дреме - и аз съм омъжена, и аз си имам собствено жилище, мъжът ми свое, делим 1 дете, 2 котки и кола (за сега)  Mr. Green Но ще дойде Брад Пит някой ден, ще каже "айде да си живеем заедно, ама без да се женим" и ще се чувствам в небрано лозе, ако не знам, че мога да го завлека в ЕСГРАОН да почака половин час на опашка, за да декларира, че живеем заедно  Joy

# 92
  • Мнения: 647
Но ще дойде Брад Пит някой ден, ще каже "айде да си живеем заедно, ама без да се женим" и ще се чувствам в небрано лозе, ако не знам, че мога да го завлека в ЕСГРАОН да почака половин час на опашка, за да декларира, че живеем заедно  Joy
Пък Брат Пит ако иска може да сключи църковен брак с мен. Mr. GreenНали според промените за сключването на такъв нямало да искат свидетелство за сключен брак. Така , че ... married

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 702
.........че мога да го завлека в ЕСГРАОН да почака половин час на опашка, за да декларира, че живеем заедно   Joy

Точно за да разбера разликата влязох в темата. Ако можеш това защо да не можеш да го завлечеш на мястото, където се подписват браковете. Точно това ми беше интересното. В края на краищата брак не е задължително равно на "харчлък", както се беше изразил някой по-горе. Можеш и само да се подпишеш.
 newsm78

# 94
  • Мнения: 463
[ И ако аз получавам 1000 лева заплата, партньорът - 2000 лева - ето, нещата са в съотношение 1:2

хмф.   newsm78 честно казано, мисля, че приносът не се измерва само с пари. ако партньорът има 2000 лв. заплата, ти нула лева, но се трепеш да избереш жилището, да го направиш, след това да го поддържаш? този принос как ще го измериш...

# 95
  • Мнения: 2 556
Ааааааа, не е така, моля, като се жениш, нямаше ли някакъв момент, че се заричаш във вярност, пък при съвместното съжителство никой не може да ти каже после, че си лъгал, че няма да кръшнеш примерно  Grinning Ето една полза за общината с нейното подписване, гражданското по-сериозно седи някак   Mr. Green

# 96
  • Мнения: 1 763
Аз много се кефя на това фактическо съжителство по чисто финансови причини. Имаме планове  като ми свърши майчинството да теглим кредит за жилище, а само едните доходи няма да стигнат. Тъкмо мислех, че сега трябва вместо да идем на почивка през лятото, да събирам пари за халки, подходящи за сватба тоалети, почерпка за кумовете, а сега много ще ми се улесни живота. Емоционалната страна на брака никога не ме е вълнувала, а булчинските рокли винаги са ми приличали на пердета.

# 97
  • Мнения: 2 556
Ето най-сетне един човек, който да има полза от съвместното съжителство.

# 98
  • Мнения: 14 503
Ето най-сетне един човек, който да има полза от съвместното съжителство.

е че никой никого не задължава като сключва брак в общината да прави и сватба.

# 99
  • под дъгата
  • Мнения: 630
pachikrak, 'що се хАбиш да обясняваш? ССФ уж чете, но не вниква   Laughing

# 100
  • Мнения: 6 831
Аз много се кефя на това фактическо съжителство по чисто финансови причини. Имаме планове  като ми свърши майчинството да теглим кредит за жилище, а само едните доходи няма да стигнат. Тъкмо мислех, че сега трябва вместо да идем на почивка през лятото, да събирам пари за халки, подходящи за сватба тоалети, почерпка за кумовете, а сега много ще ми се улесни живота. Емоционалната страна на брака никога не ме е вълнувала, а булчинските рокли винаги са ми приличали на пердета.

А какво общо има бракът със сватбата и кой те кара да имаш халки, почерпка за кумовете, булчинска рокля и т.н.
И каква е разликата между брака и узаконеното съжителство според теб в твоя случай, защото аз не намирам.

# 101
  • Мнения: 1 763
Аз много се кефя на това фактическо съжителство по чисто финансови причини. Имаме планове  като ми свърши майчинството да теглим кредит за жилище, а само едните доходи няма да стигнат. Тъкмо мислех, че сега трябва вместо да идем на почивка през лятото, да събирам пари за халки, подходящи за сватба тоалети, почерпка за кумовете, а сега много ще ми се улесни живота. Емоционалната страна на брака никога не ме е вълнувала, а булчинските рокли винаги са ми приличали на пердета.

А какво общо има бракът със сватбата и кой те кара да имаш халки, почерпка за кумовете, булчинска рокля и т.н.
И каква е разликата между брака и узаконеното съжителство според теб в твоя случай, защото аз не намирам.


Без халки може ли? Не се заяждам, наистина не съм се интересувала. Не искам  булчинска рокля, а  някакви по-прилични тоалети за подписването, поне за любимия, аз си имам. Искам да узаконя съжителството с приятеля ми, защото за по-голям кредит от банките искат и по-голям доход, а никой от двама ни поотделно няма такъв. А колкото и да смятах, дори най-скромния брак в общината изисква някакви разходи, а хич не ми се дават пари за подобно нещо. Иначе разлика между брак, фактическо съжителство и неузаконено съжителство няма, поне според мен. Това не значи, че съм твърдо против брака, уважавам всички мнения по темата.  Peace

# 102
  • Мнения: 6 831
Аз много се кефя на това фактическо съжителство по чисто финансови причини. Имаме планове  като ми свърши майчинството да теглим кредит за жилище, а само едните доходи няма да стигнат. Тъкмо мислех, че сега трябва вместо да идем на почивка през лятото, да събирам пари за халки, подходящи за сватба тоалети, почерпка за кумовете, а сега много ще ми се улесни живота. Емоционалната страна на брака никога не ме е вълнувала, а булчинските рокли винаги са ми приличали на пердета.

А какво общо има бракът със сватбата и кой те кара да имаш халки, почерпка за кумовете, булчинска рокля и т.н.
И каква е разликата между брака и узаконеното съжителство според теб в твоя случай, защото аз не намирам.


Без халки може ли? Не се заяждам, наистина не съм се интересувала. Не искам  булчинска рокля, а  някакви по-прилични тоалети за подписването, поне за любимия, аз си имам. Искам да узаконя съжителството с приятеля ми, защото за по-голям кредит от банките искат и по-голям доход, а никой от двама ни поотделно няма такъв. А колкото и да смятах, дори най-скромния брак в общината изисква някакви разходи, а хич не ми се дават пари за подобно нещо. Иначе разлика между брак, фактическо съжителство и неузаконено съжителство няма, поне според мен. Това не значи, че съм твърдо против брака, уважавам всички мнения по темата.  Peace

Може и без халки може и без всичко. Особено ако е делничен ден. Била съм на такава "сватба" - питат те предваритлено какво имате и ако нямате го избягват в ритуала. Важното е да имате двама свидетели и да се подпишете. Някакви пари сигурно наистина ще ви трябват все пак, но нищо общо с приетите за сватба.

# 103
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, хора, защо не се ожените както си му е редът? Едно подписване на граждански брак не струва кой знае колко, но ще ви остане спомен за цял живот. Дори не е нужно да има гости и ядене и пиене после. Кумовете са напълно достатъчни. Според мен си заслужава да се изхарчат пари като за една пералня, защото пералня винаги можете да си купите после, но сватбата е силно емоционално преживяване.

# 104
  • Мнения: 6 831
Абе, хора, защо не се ожените както си му е редът? Едно подписване на граждански брак не струва кой знае колко, но ще ви остане спомен за цял живот. Дори не е нужно да има гости и ядене и пиене после. Кумовете са напълно достатъчни. Според мен си заслужава да се изхарчат пари като за една пералня, защото пералня винаги можете да си купите после, но сватбата е силно емоционално преживяване.

RadostinaHZ, по принцип съм съгласна с теб, че сватбата е силно емоционално преживяване, но точно тази по-особената сватба съм запомнила най-много. Беше различна от всички други и наистина си личеше че младоженците искат да се "вземат". Не винаги материалният израз е най-важен.   

Общи условия

Активация на акаунт