Ще бойкотирате ли продуктите на Нестле?

  • 16 516
  • 363
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 770
НЕ разбрах защо е призива да не купуваме продукти на Нестле! Каква точно е идеята?  Смъртността на децата от т.н. Трети свят едва ли се дължи на АМ, напротив точно обратното - на глада, мизерията, неграмотността, болестите и още други фактори.

# 16
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
НЕ разбрах защо е призива да не купуваме продукти на Нестле! Каква точно е идеята?  Смъртността на децата от т.н. Трети свят едва ли се дължи на АМ, напротив точно обратното - на глада, мизерията, неграмотността, болестите и още други фактори.
И аз не разбрах връзката между агресивна реклама и детската смъртност.Реклама на АМ не може да ме откаже да кърмя.

# 17
  • Мнения: 523
А доказано  ли е , че детсйката смъртност в тези страни е причинена именно от продуктите Нестле ? Не съм много сигурна , но може и да е така - не съм чела този блог , за който споменаваш . Но няма да бойкотирам , защото така или иначе никога не сме ползвали продуктите на Нестле . Ползваме си по - широко разпространените и традиционни марки като "Слънчо " , " Ганчев " и други .

# 18
  • София
  • Мнения: 3 064
Не, макар че допускам да има нещо вярно в тези твърдения. Но допускам и да има конкурентни интереси. Медалът винаги има две страни. А по принцип не мисля, че съм техен голям потребител. Шоколади и вафли почти не купувам, детски храни - също, готовите супи също ги избягвам по принцип и всякаквите фиксове.

# 19
  • Мнения: 4 362
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.

 Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 932
Аз по принцип техни продукти не използвам, към момента, нито за себе си, нито за детето.
Иначе прочетох блога и мисля, че има голяма доза истина.

# 21
  • Мнения: 1 311
Не.

Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.

# 22
  • Мнения: 4 784
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.
Причините за смъртността там са толкова много и комплексни, че Нестле са капка в морето. Аз по принцип не съм фен на продуктите им, колкото и широка гама да са те, но пък чак да ги бойкотирам поради тази причина - не.

# 23
  • Мнения: 4 555
Не съм чела книгата на Василена Доткова, не съм посещавала нито блога й, защо трябва да бойкотирам продуктите на НЕСТЛЕ, някой доказал ли е...
Ами много неща се обясняват там. Просто е препоръчително да се информираш и тогава да изказваш така категорично мнението си.
Ти пак може да си на същото  мнение като сега, но друго е да си прочела и тогава да се изказваш, а не "Аз не съм чела и не ги знам какво казват, ама мисля, че не са прави  Naughty"

# 24
  • Мнения: 476
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.
А и не само заради това.
Фирма като всяка останала. Всеки си гледа интереса и си прави реклама и маркетинг в свой интерс. Или има фирма на пазара, която не прави това?!?

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Винаги см отбягвала продуктите им особенно детските.Освен по някое 3 в 1 друго тяхно не купувам.Нзнаех обаче, че някой козметични продукти са техни.Смених ги откакто разбрах.Гласуах с ДА Peace

# 26
  • Мнения: 502
Гласувам с ДА!! Искам да кажа на мамите тук, че много неща са причина за детската смъртност в Африка, вярно е! Но... първо никой категорично не настоява, че точно Нестле е причината, въпросът е с това, че агенти на марката отиват по болниците и зарибяват майките с безплатни мостри на АМ и други храни и разбира се те им дават от тях, тъй като са бедни. Само че след това бебетата често се отказват да сучат, в следствие на което майките са принудени да търсят тази храна, вместо да използват своята кърма. Това ми го е разказал лично мой близък, човекът е француин и работи като доброволец в Африка.
И вместо да си забиваме главите като щрауси в пясъка, нека по-добре да поразровим нещата, зашото може и да изглежда далечно и дребно, но съм сигурна, че всяко усилие си заслужава. А както знаем силата на майките е безкрайна, особено ако сме повече.

# 27
  • Мнения: 1 473
Дали с темата не се прави реклама на книгата на В. Доткова

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Аз не ги купувам по други причини, посъветваха ме приятели, които са посещавали заводите им - в Европа Нестле не е символ на високо качество.

# 29
  • Мнения: 8 999
Не, няма да бойкотирам. От това, че жените в третия свят хранят децата си, докато са в болниците с АМ, едва ли им секва кърмата. Когато аз реших да спра да кърмя, още поне месец имах кърма, която би могла да се стимулира, ако детето ми сучеше. За два-три дни кърма не може да секне. Особено пък на току що родила жена.
Не съм голям привърженик на тази марка по принцип, но то е заради вкусовите ни различия /моите и на фирмата/. Но пък децата ми харесват продукти на Нестле и не смятам да спра да им ги купувам.
Блогът, който изчетох подробно, ми звучи неубедително и несериозно.

Общи условия

Активация на акаунт