Ще бойкотирате ли продуктите на Нестле?

  • 16 527
  • 363
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 217
Единствените продукти които ползвам на Нестле са Маги подправките.
Детските им неща ми идват скъпички и не съм ги купувала.
Шоколади и фавли са ми гадни на вкус/техните/.
Та просто няма какво да бойкотирам. newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 461
НЕ разбрах защо е призива да не купуваме продукти на Нестле! Каква точно е идеята?  Смъртността на децата от т.н. Трети свят едва ли се дължи на АМ, напротив точно обратното - на глада, мизерията, неграмотността, болестите и още други фактори.
И аз не разбрах връзката между агресивна реклама и детската смъртност.Реклама на АМ не може да ме откаже да кърмя.
Peace

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
На когото му е интересно, може да прочете дискусията по въпроса, която протече в Клюкарника - като прескочите първите постове, е същината.
Има много аргументи 'за' и 'против'.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268840.0

# 33
# 34
  • Мнения: 275
Не.
Откривам голяма доза популизъм.

# 35
  • Мнения: 185
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.
Peace

# 36
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да! Или поне повечето от тях спирам да ги купувам!  Peace

# 37
  • Мнения: 1 674
не,защото ползваме доста от продуктите им вкъщи

# 38
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Гласувах с ДА  !





# 39
  • Мнения: 4 603
тази теория за мострите в болниците ми звучи смешно
то и тук във всяка болница предлагат на новородение ад мляко ,
и това изхвърляне едва ли не заради нестле е висока смъртноста - глупости

# 40
  • София
  • Мнения: 4 294
Не съм чела книгата на Василена Доткова, не съм посещавала нито блога й, защо трябва да бойкотирам продуктите на НЕСТЛЕ, някой доказал ли е...
Ами много неща се обясняват там. Просто е препоръчително да се информираш и тогава да изказваш така категорично мнението си. Ти пак може да си на същото  мнение като сега, но друго е да си прочела и тогава да се изказваш, а не "Аз не съм чела и не ги знам какво казват, ама мисля, че не са прави  Naughty"

Изчетах блога и пак съм на същото мнение, вече по категорична  Peace

Проблемът не е в нехуманния маркетинг на Нестле, проблема е мизерията и лошите условия на живот в третия свят, както вече писах. Част от въпросния блог "Свикнали сме да говорим за начина на хранене на бебетата като за нещо, което е въпрос на избор. Така е в привилегированите части на света. Но когато на майките в страните от Третия свят се налага да хранят децата си с адаптирано мляко, те се сблъскват с поне три сериозни проблема:

Адаптираното мляко трябва да се разрежда с вода, която в тези краища на света често е оскъдна или замърсена, а това води до заболявания у така уязвимите бебета.По данни на УНИЦЕФ, изкуствено хранено дете, което живее в нехигиенични условия или сред болести, е изложено на 6 до 25 пъти по-висок риск да умре от диария и 4 пъти по-висок риск да умре от пневмония в сравнение с кърмено бебе.
Живеещите в бедност майки често разреждат млякото повече, отколкото трябва, за да им стигне за по-дълго време. В резултат на това много деца остават недохранени. ...."

# 41
  • Мнения: 154
Mисля,че на майките в третия свят им е много по- добре известно от на нас,че е по-добре да кърмят децата си.Най-малкото,защото те са просто бедни,а не глупави и знаят,че АМ не са безплатни.Но,ако някоя майка няма мляко в болницата все трябва да има вариант, а дали то ще е на Нестле,Хумана или  ... преработено от дядо ми кравата няма значение.
Аз съм твърдо "за" кърменето, но когато просто няма друг начин...се стига до АМ.
Не съм против Нестле, защото,ако не са те ще са други.Мислите ли,че другите фирми са по- етични?Аз не мисля.Ако има доказателство за предомишлената вина на Нестле ги бойкотирам на часа, но не я виждам. Thinking

# 42
  • Мнения: 3 478
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.
Много точно казано .  Peace

Подкрепям Peace

# 43
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не, няма.

# 44
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
1.Ако Нестле можем да ги обвиним в това, че раздават безплатни мостри...същото мога да кажа и за памперс....Те ли са основният виновник за подсечени дупета.
2.Ако в бедните държави, хората имаха пари за АМ и достатъчно вода, за да го разреждат (по предписание) тези деца не само щяха да са сити, но и добре охранени.
3.Когато спре майчината кърма, трябва ли вместо да нахраним детето с АМ, да го държим гладно или да го храним с неподходящи за възрастта неща (както са правили нашите баби)

Гласувам с НЕ, защото ако бойкота е само заради този тип поликика на фирмата , за мен не е обективен.
В този случай по правилно е да обявим бойкот на богатите държави (които управляват света) и да не купуваме стоки от техни фирми.
В крайна сметка..проблема в бедните държави  не идва от Нестле.

Общи условия

Активация на акаунт