Шише за вода и биберон-изваряване

  • 4 144
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат на: BOROVINKA
И аз ги мия с веро и четка,после в течен стерилизатор.Може ли да да се намеся в темата и да ви питам,докога се стерилизират шишетата?Анита извинявай!

Докогато искаш. Според мен не е нужно, но има мами и на 1-годишните си деца изваряват.

# 16
  • Мнения: 35 968
Цитат на: BOROVINKA
И аз ги мия с веро и четка,после в течен стерилизатор.Може ли да да се намеся в темата и да ви питам,докога се стерилизират шишетата?Анита извинявай!


мнения колкото искаш по темата
последното мнение, което чух е гладене и изваряване на шишета - до 40 ден, преварена вода - до 6 месеца
с голямото дете тези периоди ми бяха много по-дълги, но сега ще мина по кратката процедура; може би, ако дохранвам /дано не стане/, ще изварявам до 3-4 месеца шишетата, останалото - по тази схема

# 17
  • Мнения: 1 645
Всичко миех с веро и гореща вода - и след дова стерилизирах     със таблетките на Чико за студена стерилизация - много е удобно и бързо става.

Даниел - 21.04.2004г.

# 18
  • Мнения: 844
Цитат на: doda
Всичко миех с веро и гореща вода - и след дова стерилизирах     със таблетките на Чико за студена стерилизация - много е удобно и бързо става.

Даниел - 21.04.2004г.

Точно така, стерилизиращите таблетки са на Чико. Продават ги в почти всички специализирани магазини за бебета. 1 таблетка се разтваря в 5 л. вода, но аз я деля на 4 и така карам 4 дни - стрилизацията е годна до 24 часа. Разбира се тогава слагам 1, 250 л. вода.
Що се отнася до кога трябва да се стерилизират нещата на бебо, ами аз знам до 1 година, так правех с каката, така смятам да правя и с малкия.

# 19
  • Мнения: 179
Не ползвам препарат за шишетата от вода и чай. Само ги изплаквам с гореща вода и ги изварявам.

# 20
  • София
  • Мнения: 752
Аз ги мия всичките с верото с което мия и нашите съдове и после ги стерилизирам в микровълновата

# 21
Nikoga ne sym gi mila s vero!Mislia che v nikakyv sluchai ne triabva da se miat s preparat.Ili samo s goreshta voda i posle da se izvariat ili ako sa ot mliako ili neshto mazno pyrvo sys soda a posle gi izvariavah.Zapochnah da mia s vero sydovete i shishetata na dyshteria mi edva kato stana niakyde na godima i 5 mesetsa.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 182
Не ползвам препарат за шишетата от вода и чай. Само ги изплаквам с гореща вода и ги изварявам.
И аз така правя
А за бибата - залъгалка, ами не я изварявай, ще се стопи. Аз лично от време на време я слагам в стерилизиращия разтвор от таблетките. Иначе само мия с веро и гореща вода.
На Ева залъгалките са на Nuk и на Avent стерилизират се без проблем в стерилизатор за микровълнова и в кипяща вода.

А след таблетките за стерилизация с каква вода изплаквате?

# 23
  • Мнения: 1 181
миех всичко, но след първия месец вече не съм изварявала. Сега само ги мия

# 24
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Мия всичко с бебешки сапун и след това - в стерилизатора. Laughing

# 25
  • Мнения: 10 758
Цитат на: Anita_79
Миете ли шишетата за вода и бибата с препарат преди изваряване?

от мляко - да, от вода и чай - не
И аз по същия начин процедирам. Просто от млякото шишетата са много мазни.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 356
Според мен стерилизатора за микровълнова е най-доброто откритие на човечеството след памперса.  Grinning Измивам и за 10 мин в МВ-та и всичко е готово - лесно и бързо. Така не ме затруднява да стерилизирам шишетата, бибероните и бибите дълго време.
С таблетките за колко време се държат шишетата?
Иначе всичко мия предварително с веро и гореща вода.

# 27
  • Мнения: 264
А след таблетките за стерилизация с каква вода изплаквате?
В магазина от където си ги купих ми казаха да ги слагам в разтвора, вадя, изсъхват и ползвам newsm12. Някой чувам че с обикновенна вода изплакват след студената стерилизация но педито ми каза - изплакване с преварена вода!!!   People No Good  33uu smile3527

Общи условия

Активация на акаунт