Интересни места около Женева?

  • 7 408
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 094
и в какви стари къщи някои живеят, но всичко е запазено, ремонтирано, реновирано, осъвременено........ох, като знам , че след някой друг месец се връщаме  Sad

# 16
  • Варна
  • Мнения: 428
Bastet: къде се връщате - в София или в Женева?

# 17
  • Мнения: 3 094
Bastet: къде се връщате - в София или в Женева?

Окончателно в София.......в Женева не сме за вечно, работим по проект.

# 18
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Вес, погледнах снощи - Profumo d'Italia се казва ресторантът, намира се на Grand-Rue 8 в Gland.

Готвят хубаво, има и пици естествено Laughing, но по-интересни са разни ястия от типичната италианска кухня, която обикновено се подценява.

Водиха ме и в един от тези ресторанти между именията, за които Bastet по-нагоре спомена, там ядохме някаква невероятна риба, така приготвена, че ако не знаеш какво ядеш, изобщо няма да разбереш, че е риба... тя и цената й хубава, порцията е 200 франка Money, добре, че не плащахме ние Wink.

Искам пак... Crossing Arms

# 19
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
CTramell, благодаря! Записвам си го. А 200-франковата риба мисля, че ще я пропусна засега Rolling Eyes, защото предполагам, че върви с вино с подобаваща цена и вероятно на поне 2 пъти моята възраст Laughing....

# 20
  • Мнения: 3 094
Много симпатично местенце е градчето (село) Копе, намира се на езерото между Женева и Нион. Много сладко със стари къщи/вили и спокойствие. Любопитно е, че тук е живяла Мадам дьо Стал (френска писателка и организаторка на културно-литературни салони). Те я дъщеря на финансовия министър Некер при управлението на Луи 16 и Мария-Антоанета.

Естествено харесвам Монтрьо и Веве, ама то всеки ги знае.

Нещо, което е нагоре от Лозана (по пътя за Фрибург), във Водоазките Алпи (т.е частта от Алпите, която принадлежи на Кантона Во със столица Лозана) е замъкът Ла Грюйер - там се прави световноизвестното сирене. Феодалният замък е горе на хълма, във външния му двор има 3-4 симпатични заведения, където може да се хапне ла фондю, ла раклет или ла крут-о-фромаж. Може да се хапнат и горски ягодки или малини с домашно приготвена сметана.

# 21
  • Мнения: 3 094
И нещо смешно да допълня, швейцарците казват, че мозъкът на блондинките е като сиренето Грюйер - на дупки Simple Smile

В самата Женева не зная кой какво е видял - има много интересни места. Нещо, което е малко по-дабечко от центъра и е в близост до квартала на муждународните учреждения е ботаническата градина.

# 22
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
В самата Женева не зная кой какво е видял - има много интересни места. Нещо, което е малко по-дабечко от центъра и е в близост до квартала на муждународните учреждения е ботаническата градина.

Тя наистина е много красива, имаше и животни също. Аз лично харесвам местата около кея, цветния часовник, подвижния мост, който минава под големия мост, катедралата (но така и не се реших да вляза в криптата), уличката под катедралата която отива към въртележката и минава покрай музея на калвинизма ли беше newsm78, площадчето с кафетата, стената с топовете...
Извън Женева страшно ми хареса въртящия се ресторант, седиш си и си хапваш, а той се върти и за 1ч. и 30 мин. прави пълна обиколка около себе си, а гледката е невероятна.  Heart Eyes; замъка д'Екс с балоните..
Има доста хубави места около Женева, като цяло.

# 23
  • Мнения: 3 094
да - аз харесах много птиците там - имаше един папагал само Са Ва ми подвикваше - т.е. как е? Grinning......
В криптата на Сен Пиер е наистина интересно - църквата я има ако добре си спомням от началото на средните векове и отдолу са разкопани останки от предните църкви. Има красиви мозайки.......имам и снимки - ох, трябва да виги покажа. На едно табло интерактивно филмче показва църквата като сграда каква е била според проучванията на археолозите през различните години. В една зала се прожектира филм за установяване на християнството в Женева.
В градинката около цветния часовник има един фонтан (зимата му е спряна водата обаче), с чиято вода ако се намокриш, ще се върнеш пак в Женева.

# 24
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Bastet, бързо да се намокриш и... нов проект на хоризонта Mr. Green Grinning

# 25
  • Мнения: 3 094
Bastet, бързо да се намокриш и... нов проект на хоризонта Mr. Green Grinning

Благодаря ти! Дано те чуе Господ.......братовчедка ми дойде през лятото и на няколко пъти имаше културно-исторически разходки из Женева.Стигнахме и до фонтана - и тя си ми ръцете, лицето, деколтето - аз се изморих да я чакам и седнах на ръба на фонтана, какво съм гледала не зная, но се подхлъзнах и поседнах на едно съвсем мокро място и после цялото ми д.........беше вир-вода hahaha.Та братовчедка ми направо ми завидя, каза, че с туй морко д.......направо дълъг период на връщане ме чака. Wink

# 26
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Тръгвам, тръгвам, тръгваааааам.... след 4 дни

Bastet, пускам ти на лични телефон, ако случайно си в Женева или околностите и имаш възможност да вземем да се видим Grinning

# 27
  • Мнения: 3 094
Благодаря ти за координатите, но ще се видим на софийска земя, защото от 1 седмица съм отново в Бг-то. Приятно изкарване н красивата и уредена страна! Пък Нион е страхотен град Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 094
На 26 летя за Женева , писах и в другата тема. Всъщост отиваме във югоизтачна Франция, но ще минем и из околностите на Лозана. Ще пиша като се върна.

Общи условия

Активация на акаунт