Лечение на синузит в болница?

  • 32 137
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 211
mousy, хомеопатията се справя с такива проблеми успешно. Продължавай с лапите и медът, докато намериш добър класически хомеопат и се подложиш на хомеопатично лечение. Ще видиш, че и помен няма да остане от синузита.

# 16
  • Мнения: 1 030
Мед си слагам течен, имам акациев. Със спринцовката от нурофена си слагам по малко във всяка ноздра в легнало положение и лежа, докато го усетя в гърлото.
За хомеопатия и аз съм мислила, но може би ще пробвам, когато състоянието ми  се подобри и спра АБ. Иначе в Бургас чувам различни отзиви за хомеопатите - някои са доволни, други - не.

# 17
  • Мнения: 1 144
Синът ми на 14 г. прекара току-що ужасно тежък синузит с ангина. Беше на косъм да влезе в болница. Смениха му два антибиотика. Оправи се с таваник.

Знаете ли, Маузи, и аз съм в майчинство, кърмя бебе и не съм спряла да боледувам. Направих дори жесток гноен отит. Сигурно ни са изтощени организмите. Пожелавам ви успех.

# 18
  • Мнения: 1 030
Синът ми на 14 г. прекара току-що ужасно тежък синузит с ангина. Беше на косъм да влезе в болница. Смениха му два антибиотика. Оправи се с таваник.

Знаете ли, Маузи, и аз съм в майчинство, кърмя бебе и не съм спряла да боледувам. Направих дори жесток гноен отит. Сигурно ни са изтощени организмите. Пожелавам ви успех.
Ох, позната история Thinking
Аз много отслабнах покрай това майчинство, че и на работа ходя..Явно имунитетът ми е вече нула. Сутрин да оправям детето, да го водя на ясла, после  -  да бягам на работа. Да го вземам, да го храня, да готвя, чистя, пазарувам...На всичкото отгоре мъжът ми пътува и се връща на 2 седмици веднъж за по 2-3 дена...Абе, много трудно. Как да не ни хванат болести, аз понякога не намирам време и сили да ям даже.

# 19
  • Мнения: 2 211
Мед си слагам течен, имам акациев. Със спринцовката от нурофена си слагам по малко във всяка ноздра в легнало положение и лежа, докато го усетя в гърлото.
За хомеопатия и аз съм мислила, но може би ще пробвам, когато състоянието ми  се подобри и спра АБ. Иначе в Бургас чувам различни отзиви за хомеопатите - някои са доволни, други - не.

В Бургас е добра д-р Ферфериева. Ти се обади и запиши час, защото обикновено при хомеопатите се чака доста за свободен час. Междувременно си продължавай другото лечение.

# 20
  • Мнения: 1 144
Лекарката, която ме лекува (д-р Герова от Токуда, специалист УНГ), ми препоръча цитросепт, по 15 капки 3 пъти дневно за подсилване на имунната система. Това естествено, успоредно с лечението, няма само това да ви излекува.

Трябва да си обръщаме внимание, че децата на нас разчитат, ако ние сме болни, кой ще ги оправя.  Peace

# 21
  • Мнения: 1 030
Днес си взех резултатите от микробиологията. Бактерия пневмония, чувствителна на един куп антибиотици, обаче докторката не ми смени антибиотика и продължавам със Зинат - досега го пих 5 дни, още 5 трябва. Иначе се чувствам доста по-добре, само в ранните следобедни часове получавам леко главоболие, но съвсем не може да се сравни с предишното. Постепенно започна да ми се възвръща обонянието - слабо, но преди нищо не можех да надуша. Всяка вечер си правя компреси с брашно, ракия и черен пипер - усещам облекчение, но гной на парчета не е излизала още. Иначе много добре загрява.
Рецептата с бръшляна я правих 3 дни - от днес я спирам - получих разраняване на носната лигавица до кръв, а това не мисля, че е добре в случая. Дори 1 капка от този разтвор ти изгаря лигавицата, така че ще се въздържа.
Мъжът ми е в Германия и там в аптеките се продава един нов препарат SINUFORTE - на основата на екстракт от циклама, има инфо в нета за него. За съжаление в БГ го няма, има го в Русия и бившите републики. Според описанието, което намерих в нета за него - замества пункциите. Ако успее да го купи / защото в Германия почти всичко се отпуска само с рецепта/ - след седмица ще го пробвам и ще пиша за ефекта.

# 22
  • Мнения: 1 144
На големия ми син за заден ринит му предписаха промивка с лайка преди капките. Това прочиства носа и така капките действат. Промивката се прави по следния начин. Запарвате си чай от лайка, добавяте захар, изчаквате да изстине до стайна температура. Напъквате по една голяма спринцовка (без иглата, разбира се) за ноздра и в легнало положение я изстисквате в носа не под голямо налягане, за да не се задавите. При първата подобна процедура Теодор повърна цели парчета гной и кръв. После се прочисти. И досега го правя преди да слагам капки. Много по-ефикасно е от всякакви стеримар и диснемар. Не е приятно, но прочиства отлично. 

# 23
  • Мнения: 2 211
Сега се сещам, че миналата пролет бях решила, че синът ми има синузит и по тоя повод изчетох де що имаше по нета на тая тема. Оказа се, че най - популярният метод за изчистване на гнойта от синусите е една йогийска техника - НЕТИ ПОТ. Пълни се топла вода в чайник и се добавя сол. Накланя се главата на една страна и с чучура се влива от солената вода в едната ноздра. Устата трябва да е отворена. Водата, заедно с нечистотиите излиза от другата ноздра.

Ето: http://youtube.com/watch?v=j8sDIbRAXlg&feature=related
        http://www.youtube.com/watch?v=t8KOsNtpV8w&NR=1

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 23:08 от tety

# 24
  • Мнения: 1 589
Защо очаквате да изхвърлите по някакъв начин гной?Не винаги секретите,които се натрупват в синусите са гнойни

# 25
  • Мнения: 2 211
Защо очаквате да изхвърлите по някакъв начин гной?Не винаги секретите,които се натрупват в синусите са гнойни

Защото, когато в синусите се натрупа слуз, започват активно да се размножават бактерии, което води до гнойно възпаление, наречено синузит.

# 26
  • Мнения: 1 984
Защо очаквате да изхвърлите по някакъв начин гной?Не винаги секретите,които се натрупват в синусите са гнойни

Защото, когато в синусите се натрупа слуз, започват активно да се размножават бактерии, което води до гнойно възпаление, наречено синузит.

всъщност гноен синуит, взависимост от разпространението вече има различни видове. това разбира се е само уточнение към иначе точния отговор. 

# 27
  • Мнения: 1 030
И аз си мисля, че за да имам такова главоболие - със сигурност вътре има гной. Иначе като секрети съм изкарала доста, различни цветове - слузта е жълтеникава, зеленикава, леко кафеникава - нямам представа как изглежда гнойта, впрочем. newsm78

# 28
  • Мнения: 1 589
........ нямам представа как изглежда гнойта, впрочем. newsm78


Точно затова  попитах,защото и аз не знам как точно изглежда.

:А колкото да главоболието-то не е пряко свързано със секретите в синусите.При обостряне на заболяването се засяга центъра на равновесието(намира се отзад на тила) и от там се получава тази болка -в началото само при рязко движение на главата,а по-късно се локализира на различни места в главата и е доста променлива.
Това е цитат от учебник по детски болести

# 29
  • Мнения: 1 984
И аз си мисля, че за да имам такова главоболие - със сигурност вътре има гной. Иначе като секрети съм изкарала доста, различни цветове - слузта е жълтеникава, зеленикава, леко кафеникава - нямам представа как изглежда гнойта, впрочем. newsm78
слузта е безцветна, прозрачна с полутечна консистенция.

Общи условия

Активация на акаунт