Лечение на синузит в болница?

  • 32 157
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 030
И аз си мисля, че за да имам такова главоболие - със сигурност вътре има гной. Иначе като секрети съм изкарала доста, различни цветове - слузта е жълтеникава, зеленикава, леко кафеникава - нямам представа как изглежда гнойта, впрочем. newsm78
слузта е безцветна, прозрачна с полутечна консистенция.
Сега определено слузта е безцветна, прозрачна, но допреди няколко дни беше от лимонено жълто до светлокафеникава...Та си мисля, дали не е била гнойна слуз..От това, което четох в мнения на различни хора - гнойта са я изкарвали под формата на "парчета", "парцали"....при мен определено такова нещо не е имало newsm78
Някой знае ли дали трябва да продължа с Аб, след като 10 дни съм пила Зиннат/на него бактериите ми са чувствителни/? Мен ме лекува личната лекарка, която е педиатър, но мъжът й е УНГ и би трябвало да е наясно newsm78

# 31
  • Мнения: 2 211
Ако главоболието ти отшумява, това означава, че секретите се дренират от синусите и се подобряваш.

# 32
  • Мнения: 1 030
Ако главоболието ти отшумява, това означава, че секретите се дренират от синусите и се подобряваш.
Мерси, успокоих се! От няколко дни изобщо нямам главоболие, имам още 2 дни да пия АБ, надявам се да се приключи с проблемите и да не се появи пак след време, макар че като чета - най-често след време пак се получава същият проблем! Но пък познавам хора, които от години не са имали кризи.

# 33
  • Мнения: 2 211
Ако главоболието ти отшумява, това означава, че секретите се дренират от синусите и се подобряваш.
Мерси, успокоих се! От няколко дни изобщо нямам главоболие, имам още 2 дни да пия АБ, надявам се да се приключи с проблемите и да не се появи пак след време, макар че като чета - най-често след време пак се получава същият проблем! Но пък познавам хора, които от години не са имали кризи.

Е, все пак ми се струва разумно да отидеш на контролен преглед след антибиотика.

# 34
  • Мнения: 1 030
Задължително ще отида на преглед, не знам дали да не си направя устата за физиотерапия newsm78..Ама като знам как трудно дават направления..

# 35
  • Мнения: 2 211
Задължително ще отида на преглед, не знам дали да не си направя устата за физиотерапия newsm78..Ама като знам как трудно дават направления..

Физиотерапията се отразява много благотворно. Ако ти дадат направление, отди на всяка цена. Ако не, нали си от Бургас - повечко плаж.

# 36
  • Мнения: 1 030
Задължително ще отида на преглед, не знам дали да не си направя устата за физиотерапия newsm78..Ама като знам как трудно дават направления..

Физиотерапията се отразява много благотворно. Ако ти дадат направление, отди на всяка цена. Ако не, нали си от Бургас - повечко плаж.
О, плажът няма да го пропусна тази година, иначе ме помързява, ама щом трябва. Четох и добри отзиви за гмуркането - особено на по-дълбоко, където влияние оказва и налягането

# 37
  • Мнения: 2 211
... Четох и добри отзиви за гмуркането - особено на по-дълбоко, където влияние оказва и налягането

 Peace

# 38
ЗДравейте! От 20 дни  бях със силна хрема. Никакви капки не ми помагаха. Запушиха ми се ушите започнаха да бучат страхотно. Заболя ме главата. Отидох в пета градска болница където ми направиха ренгенова снимка. От нея се разбра че синузите ми са пълни със течност. Лекарят който ми е познат каза че трябва да ми направи пункция. Страшно се притесних, но решиха да се доверя.
Мога да ви кажа че никак не беше страшно. Цялата процедура трае
минути не повече от 5. Първо поставят за няколко минути упойка, и след това вкарват иглата. Болката е както като ти бият инжекция просто за секунди. Носът ми се отпуши веднага, отпушиха ми се ушите и спря бученето. Вече втори ден и нощ не съм ползвала капки
за нос. Ще си поставя за цел да не ползвам както досега  безразборно. Така че не се плашете. Няма страшно. 

# 39
  • Мнения: 1 984
ЗДравейте! От 20 дни  бях със силна хрема. Никакви капки не ми помагаха. Запушиха ми се ушите започнаха да бучат страхотно. Заболя ме главата. Отидох в пета градска болница където ми направиха ренгенова снимка. От нея се разбра че синузите ми са пълни със течност. Лекарят който ми е познат каза че трябва да ми направи пункция. Страшно се притесних, но решиха да се доверя.
Мога да ви кажа че никак не беше страшно. Цялата процедура трае
минути не повече от 5. Първо поставят за няколко минути упойка, и след това вкарват иглата. Болката е както като ти бият инжекция просто за секунди. Носът ми се отпуши веднага, отпушиха ми се ушите и спря бученето. Вече втори ден и нощ не съм ползвала капки
за нос. Ще си поставя за цел да не ползвам както досега  безразборно. Така че не се плашете. Няма страшно. 
Peace нищо страшно ако е добре направена!

# 40
  • Мнения: 123
Преди две години наложителна операция в не добро здраве организма и имунната ми система се предадоха.Пипна ме такъв синузит че ми идеше да умра.И за да не ми е скучно тогава децата ми бяха на година и половина и на три години.Наистина ми идеше да се заровя сама.Направиха ми изследвания и утайката ми изплаши доктора.Беше 97.От лабораторията се учудиха че не съм в реанимация а отидох сама да си я взема.Отказах категорично пункция.И като се почнаха едни антибиотици.От първия получих страничен ефект в ухото.Загубих си слуха за известно време.Смениха го,но лошо избрания втори АБ отново не даде резултат.Проблема беше че съм пила същият след операцията за която споменах в началото.И така ужаса беше пълен.Докато педиатъра на децата ми не ми препоръча Цинабсин.Направих курс за 9 седмици и това беше.Разбира се аз така изплаших специалистите от отделението/в което отказах да вляза/че искаха всеки ден да давам кръв да ми следят утайката до като падне от 97 до нормалните 12 и ме изпратиха на физиотерапия.Когато след няколко месеца ме пипна отново още овреме се консултирах с хомеопат и с Пулсатила 30 за две седмици се оправих.За децата обаче не съм доволна от хомеопатията.Явно всеки организъм е различен.
Извинете че стана дълго но се подсетих какво преживях и реших да го споделя.

# 41
  • Мнения: 1 030
Много неприятна история, дано да приключиш с проблемите, искрено ти съчувствам!

# 42
  • Мнения: 123
Може да се каже че съм приключила.Не защото съм го изкоренила като проблем а защото се научих как да го изпреварвам и да не се усложнява.Но и това е нещо.

# 43
  • Мнения: X
mousy, темата е отдавна... оправи ли се вече?
Защото аз от вчера имам такъв лимонено, през оранжево до тъмно жълто-кафяв (като бира) секрет само от десния синус, левият си е само с прозрачен, бистър секрет. Никой от познатите ми не знае нищо, сега изчаквам да се засечем с лекарката и смените й.
Не разбрах как изглежда гнойния секрет - тъмен или белезникав?
Отшумяха ли след лечението всички симптоми при теб, без болничен престой и пункции?
 
 

# 44
  • Мнения: 1 030
Още тогава се оправих, само с АБ. Засега нямам проблеми, но видях полза от лапите с ракия и брашно. Гной не съм вадила на парчета, а само в секретите - при мен бяха жълтозеленикави, но предполагам, че цветът може да е различен. Пробвай с лапите от брашно и ракия+черен пипер - много облекчават!

Общи условия

Активация на акаунт