как да откажа навика със залъгалката?

  • 2 626
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Успях, когато синът ми беше на 2г. и половина.

# 16
  • Мнения: 576
Отказахме я точно когато навърши 1г. и 4м. Просто я скрих. Постоянно я хвърляше навсякъде и падаше страшно търсене. Първите две три нощи я давах когато заплачеше, но на четвъртата нощ вече не се сещаше за нея. Не е имало никакви истерии и ревове, е вярно мрънкаше малко повече, но за щастие това вече е минало. Успех.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 558
И аз мисля,че е рано още.Аз също ще изчакам още 2-3 месеца,за да и дам някакво обяснение Laughing

# 18
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
а защо на 9 месеца трябва да я отказваш от залъгалката? на тази възраст, бебетата имат нужда от такъв вид утеха.
има време да я махаш...
Не само като утеха но и заради никненето на зъбки , то моя хубавец по-скоро за чесалка я ползва  Laughing
Иначе моя загуби интерес към нея някъде като навърши годинка не съм му я крила или махала деже понякога сега я иска (рядко) и аз му я давам  Peace Смятам съвсем да я махна когато му се поуспокои сърбежа от никненето на зъбките  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 729
Моника все още си търси залъгалката преди сън,а дори и през ноща се буди да си я търси.Все още нямам намерение да я отказвам.

# 20
  • Мнения: 522
На1,6год. един следобед в съня си Нас я беше метнал през кошарата/Тя вече беполовина,защото беше отгризната голяма част от нея/.Скрих я,а когато се събуди и попита "къде е бибата",се престорих на учудена"ами ти нали спинка с нея бе ,мамо?Леле,да не си я глътнал?"И така до ден днешен си мисли детето,че бибата му е в коремчето.Трудно заспиваше 2-3 дни,но устискахме и дори ако знаех,че ще е толкова лесно щях да я махна още по рано.

# 21
  • Мнения: 114
Малкия все още заспива с биберон.Може и без него,но с него заспива по-бързо и не се буди през нощта.Иначе като се събуди изобщо не търси биберон.На вън спряхме да сме с него към 6-тия месец.Нямам намерение да му го махам щом му харесва с него.И изобщо не е вярно,че изкривява зъбките.Имаме си зъбки,като на форомодел,равни.

# 22
  • Мнения: 498
Рано е наистина,все още има много силно изразен сукателен рефлекс и той трябва да бъде задоволен по някакъв начин,за да е спокойно детето.Моята щерка биби не искаше,но си сучеше палеца...по-голямото зло. Mr. GreenНа 1 г. и 8 месеца я отказах,като я мазах с Даум Ексол-едно гочиво мазило,за една седмица свърши чудесна работа.Сега не се сеща за палеца даже. PeaceИзчакай за сега и като поотрасне му намажи бибите с това. Peace

# 23
  • Мнения: 2 208
Няма никакъв проблем да си ползва бибата до годинка и няколко месеца...
Щом това я прави по-спокойна и така си облекчава зъбоникненето.
Скоро ще се научи да си го намира сама и няма да те занимава Peace
Моят син за първи път си я сложи, спейки, сам в устата някъде към 6-ти месец и направо ме изуми. До толкова му е била необщодима...

Иначе я отказа на 1, 8 г., но без насилване от моя страна. Прегризваше ги често, чешейки си зъбите с тях и купувах през седмица нови. Най-накрая ми писна и като скъса и последната си остана с нея. Като я поискаше - аз я давам (тя е прегризана в основата), той установява, че е скъсана и си я мята зад гърба, придружено с едно ведро "фиуууу".

# 24
  • Мнения: 172
Дъщеря ми беше с залъгалка до 2 годинки,махнахме я от раз без проблем,а малкия все още си я търси.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
дъщеричката ми е на 9 месеца

Хехе, моето дете сигурно е най- голямото форумско бебе, заспиващо още с биберон- скоро ще навърши 3 години. Изобщо не ми прави впечатление, че иска да заспива с биберон. Когато й дойде времето, ще се откаже.

# 26
  • Мнения: 4 593
и ние сме с  биберон за заспиване, а като се сетя че той изобщо не я искаше ,а аз за улеснение го научих сега  няма оттучване
бибата много нерви спестява

# 27
  • Мнения: 2 908
И ние сме си с бибата основно за заспиване,но и през деня понякога,като се ядоса за нещо,не минаваме без нея TiredСтрах ме е,че може да се изкриви захапката,въпреки,че ползвам ортодонтските на Авент,всички покрай нас с по-малки бебета ги отказаха от бибата-аз опитах веднъж и беше едно пищене,че нямам думи-не издържах и я върнах... #CrazyАко не и се даде бибата веднага като легне да спи,се започва неистов рев,докато не изнемощее и тогава не спира-плаша се,че този рев може да доведе до друго и пак я давам... TiredСмятам,че колкото по-голямо става детето,по-трудно ще ми е да я откажа.

# 28
  • Мнения: 523
Рано е да се маха бибата на тази възраст . Малката ми кукла е на 1 г и6 месеца , а аз изобщо нямам намерения даже да и махам биберона . Те като цяло децата си имат вроден смукателен рефлекс и така се успокояват . А и още нещо - голямата замени биберона с палчето си . Изчакай ......................вярно са ти пислаи , че няма деца -ученици с биби .

# 29
  • Мнения: 3 216
Махнахме зальгалката с Даум Екзол-точно за 3 дни. ПЬрвия ден се опитваше да лапа,но се отказа .2 дни си я носеше в рьката без да я лапа и от там нататьк спря да я носи. Препорьчвам с 2 рьце.

Общи условия

Активация на акаунт