Заплати

  • 3 521
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 470
На кронки жена му не,не мътя нищо за учителски стачки...Мътя всичко що е ниска заплата...Защото искам хората които работят за мен,да взимат добри пари,а тези пари трябва да ги взимам от платежоспособни господа,та в този ред на мисли...

И една друга информация ме провокира-Производителите в Германия,били разтревожени от срива с долара,тъй като сега еврото се котирало много високо,и следователно цените на техните стоки на външният пазар скачали,и ставали непродаваеми...Но хората там мислят практично,а ние тук все в чуждата паница гледаме...Та за това...Поздрави!!!

# 16
  • Мнения: 1 897
3.А в трета опция са хората които просто са се примирили,и се учудват на другите които искат повече...
Eто това е една от основните причини, поради които много от работодателите плащат на работниците си много по-малко, от колкото в действителност струва труда им.
Учудваме се на хората с претенции, които всъщност ценят труда си, примиряваме се с ниското заплащане на собствения си труд и с осигуровки на МРЗ.
Рабира се, далеч съм от мисълта, че всички професии трябва да са еднакво и много добре платени. Но истината е,че масово хората получават неадекватни за труда, който получават заплати и се примиряват с това, страхувайки се да не загубят и малкото, което имат.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 63
Извинете,ама тези,които се трудят адекватно са добре възнаградени. Просто на другите не им се работи.

# 18
  • Мнения: 5 647
Въпросът е че стигнах до извода че хората които са на заплата,смятат че тези с ниски заплати,нямат право да роптаят

Нищо не разбрах...

# 19
[
И една друга информация ме провокира-Производителите в Германия,били разтревожени от срива с долара,тъй като сега еврото се котирало много високо,и следователно цените на техните стоки на външният пазар скачали,и ставали непродаваеми...Но хората там мислят практично,а ние тук все в чуждата паница гледаме...Та за това...Поздрави!!!

Това е основен икономически закон, а не информация, както го наричаш. При скъпа местна валаута, се стимулира вноса и се затруднява износа, което води до дефицит по текущата сметка. Дойчовците не ги мислете...Проблема е, че ние няма кво да изнасяме нито при скъп , нито при евтни долар. Или по точно, има, но е мнооого малко...

# 20
  • Мнения: 1 897
Извинете,ама тези,които се трудят адекватно са добре възнаградени. Просто на другите не им се работи.
Има и такива, дето не им се работи. Вярно е.
Но не всички, които се трудят адекватно са добре възнаградени за съжаление. Има и такива дето много адекватно си се трудят даже, ама са им ниски заплатите.
Обобщение от типа ' всеки, който получава малко е мързелив' е невярно.

# 21
  • Мнения: 656
На кронки жена му не,не мътя нищо за учителски стачки...Мътя всичко що е ниска заплата...Защото искам хората които работят за мен,да взимат добри пари,а тези пари трябва да ги взимам от платежоспособни господа,та в този ред на мисли...

И една друга информация ме провокира-Производителите в Германия,били разтревожени от срива с долара,тъй като сега еврото се котирало много високо,и следователно цените на техните стоки на външният пазар скачали,и ставали непродаваеми...Но хората там мислят практично,а ние тук все в чуждата паница гледаме...Та за това...Поздрави!!!

Това беше отправено към Касандра, но ако ти си и Касандра, разбираемо е, но не мисля че е уместно да го правиш в една и съща тема, при това пусната от теб...

И да, направената връзка има общо с потребител Касандра и малко грубо изказване в темата за детските ясли, наблягаща на учителските заплати.

# 22
  • Мнения: 2 401
Богата държава се става с богати хора.

Е това е! Всички искаме  да живеем в богата държава нали?

# 23
  • София
  • Мнения: 461
Извинете,ама тези,които се трудят адекватно са добре възнаградени. Просто на другите не им се работи.

Да. А има и нещо друго - наскоро си говорихме с един познат, че вече почти никой няма реална представа за себе си и собствените си възможности. Всеки е с най-големите претенции, мисли си, че може да работи каквото и да е и не му е нужна специална квалификация за това, пък иска и поне 1000 лева ако може, ей така. Не знам, наистина е много скъп животът, но и доста работодатели вече взеха да се оплакват, че не изкарват чак толкова големи пари, че да задоволяват финансовите претенции на всичките си служители.

Иначе доколкото ти разбрах въпроса, да, нормално е ако аз имах бизнес, да искам клиентите ми да са платежоспособни, иначе загивам и аз. В моя случай обаче се интересувам единствено от това как се справя семейството ми финансово, хич не ме вълнува какво има в хорските джобове.

# 24
  • Мнения: 2 759
Извинете, ама тези, които се трудят адекватно са добре възнаградени. Просто на другите не им се работи.
  Да. А има и нещо друго - наскоро си говорихме с един познат, че вече почти никой няма реална представа за себе си и собствените си възможности.
                   Категорично не съм съгласна  Naughty. Не че няма и такива хора, но ако ти си заобиколена с повече такива - кофти  ooooh!. Много от хората със сериозни професии са и добри специалисти. И са съвсем наясно какво могат и какво не могат да направят.
                   И не е необходимо да си мързелив, за да си беден. Много хора са влюбени в нископлатените си професии, и бачкат на мах. Но нямат пари. Медицинския персонал примерно. Ако ти харесва да си сестра и си вършиш работата перфектно, защо да не получаваш нормално заплащане, а трябва да си сменяш професията? Не разбирам?! Трябва да се вдигнат заплатите и всеки да си тежи на мястото!

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
newsm78
Нещо за учителските заплати ли мътиш?

Бинго  thumbsup

Касандра, защо не напишеш това, което всъщност искаше, ами въртиш и сучеш така, че никой нищо не може да разбере?

# 26
  • София
  • Мнения: 461

                   Категорично не съм съгласна  Naughty. Не че няма и такива хора, но ако ти си заобиколена с повече такива - кофти  ooooh!. Много от хората със сериозни професии са и добри специалисти. И са съвсем наясно какво могат и какво не могат да направят.
                   И не е необходимо да си мързелив, за да си беден. Много хора са влюбени в нископлатените си професии, и бачкат на мах. Но нямат пари. Медицинския персонал примерно. Ако ти харесва да си сестра и си вършиш работата перфектно, защо да не получаваш нормално заплащане, а трябва да си сменяш професията? Не разбирам?! Трябва да се вдигнат заплатите и всеки да си тежи на мястото!

Може би не съм се изразила правилно. Говоря за млади хора, скоро завършили. Не казвам, че всички са такива. Просто познавам и доста работодатели, които се оплакват от това.
За другите неща с теб съм съгласна Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 38 498
Аз вече се качих на "високата камбанария" /относително/ - 1000 лева.
И пак ми се струва, че парите са малко като за мойта позиция.
И ще се боря за повече /но в друга фирма / newsm48

Мисля, че хората, които получават малко пари /250 - 300 - 500/ трябва да се борят за повече и че работодателите са гадове.
Защото е гадно да даваш толкова малко пари на фронт-офис в банка например.
Тези хора по цял ден не се спират. А какво получават - трохи.
Наистина има много примирени хора.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 63
Случаи много - ситуации различни.Баща ми е лекар от 35години на село - беднотия до шия. Аз имам четирима служители,работя наравно с тях. Определено бих им давала повече,ако влагаха повече ентусиазъм и желание.
Заплати....Какво значи заплата,какво е това на ден,на час? Защо не покажеш,че можеш повече,че ти е приятно да работиш,вложи повече ентусиазъм,забелязвай какво се случва,дай идея,усмихни се.... Аз искам да изглеждат добре,да миришат добре...Давам добри заплати,знам,че живота е скъп.Защо не си вдигнем взаимно стандарта-аз техния,те-на фирмата.

# 29
  • Мнения: 5 647
Случаи много - ситуации различни.Баща ми е лекар от 35години на село - беднотия до шия. Аз имам четирима служители,работя наравно с тях. Определено бих им давала повече,ако влагаха повече ентусиазъм и желание.
Заплати....Какво значи заплата,какво е това на ден,на час? Защо не покажеш,че можеш повече,че ти е приятно да работиш,вложи повече ентусиазъм,забелязвай какво се случва,дай идея,усмихни се.... Аз искам да изглеждат добре,да миришат добре...Давам добри заплати,знам,че живота е скъп.Защо не си вдигнем взаимно стандарта-аз техния,те-на фирмата.

Много добре казано.

Общи условия

Активация на акаунт