Мартенски порой премина, не останахме мнозина.

  • 16 408
  • 304
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 369
Да споделя нещо преди лягане. Днес се обадих в МЦ, където си следих бременността, за да си запиша час- нали по ЗК се полага още един преглед в рамките на 42 дни след раждането. И познайте- казаха, че могат да ми дадат час за месец юни Shocked Много интересно!!! И ми предложиха платен прием!!!??? Аз като дългогодишно "женена" за касата, най-после и аз самата попаднах в лапите на безумието й. Не че ме учудва де. Ама все пак исках да споделя.

Олимпия, чакаме ви с Джорджиа и Коко в Заимовата градинка! Как е младежа, оздравява ли вече?

За обръщането по корем- Бела реве яко, когато я сложа така и аз не й го причинявам много често. Когато я сложа да легне по коремче върху мен, много добре се опитва да вдига и да върти глава- точно като костенурче е, в тая връзка,много ми харесва на Лори надписа в подписа- на мама костенурчето:))
 Подариха ни играчка за леглото, ама за сега сме сложили само държача, който пее и използваме мелодиите за приспиване. Според мен още й е рано за онези въртящите работи отгоре. Тя много гледа насам-натам, ама дали вижда нещо Mr. Green

Лека нощ сега, че не се знае дали няма скоро да ставам...

# 286
  • Мнения: 318
privet i ot men, otbivam se - samo de ne me misilte  Peace Galu6ka, blagodaria za vnimanieto, kakto i na vsi4ki drugi mami.

4etiti beboci na mamite s malko=i, izlupeni bebo4eta!   bouquet

Az se ottegliam, dokato ne se vzema v ruce, tui kato sega sum ...meko kazano - otbluskva6to slaba  Close

Mnogo usmivki na vsi4ki vi !!

Izvinete za latinicatam povreda v PC  Praynig

# 287
  • Sf
  • Мнения: 978
Здравейте и от нас!
Аз през деня не смогвам да пиша, да видим дали ще има и други майчета нощна смяна.   Wink

Olympia, дано се оправя бързо малкият батко.  Hug

За запека - Лиза втори ден се мъчи горката. Много ми е странен този запек, уж нищо не сме променяли в храненето...  newsm78 Прочетох, че ако кърмачката пие сок от круши, акането на бебето се нормализира. Не знам дали помага (то само химия вътре в тоя сок), но днес изпих един литър, ще се отчетем с резултатите утре.  Peace
Nina-Bs, този чай на Блевит за запечено дупе какво представлява, на вас помага ли ви? В аптеките ли се продава?

За обличането, ако е по-студено - боди, ританки, чорапки, плюшено гащиризонче, шапка и яке. И я завивам с една поларена пеленка отгоре.

За Вигантола - на нас ни казаха от 21-я ден по една капка, а сега след прегледа - по 2, защото сме пораснали много на см. Аз капвам една капчица върху биберона, но не съм много редовна - доскоро дохранвах, а в Ам има витамин Д, пък и навън сме всеки ден. Две капки направо си ме е страх да й давам, предвид гадните ефекти от предозиране на вит. Д.
Марги*, Зимафлуора на нас ни го изписаха, аз дори го купих, ама още се ослушвам, не съм го давала. То и за него толкова спорни мнения изчетох, че съм в голяма чуденка.

Чаят против колики ни е само с копър - добре ни действа, давам го между храненията и Лиза изпива доста.

Обръщам я по корем сутрин, тогава е в най-добро настроение. С масажите нещо не се получава - голям рев пада, но аз и не настоявам засега, някъде пишеше, че се правят на бебета над 4 кг, пък ние още нямаме толкова.

Честито на новите майчета!   bouquet
Били, Тара - имате много стиснати палци от нас!
Били, твоят док толкова пъти те връща, печелиш награда за търпение направо, аз бих го набила вече.  Simple Smile  Hug

polina13 Поли, недей се оттегля - като споделяш ще ти е по-лесно, пиши, твоето присъствие липсва.   Flowers Bouquet

Стана много дълго  Embarassed, дано някой ме е дочел до края.   bouquet

# 288
  • Мнения: 14
Аз пак съм тук smile3511 Пак отидох с багажа и пак ме върнаха  smile3515

Били, и аз съм като теб, не си единствената в 42 седмица  #Crazy
Утре вечер влизам за предизвикване. Силно се надявам да родиш преди мен. Стискам палци Hug

# 289
  • Мнения: 1 710
Момичета, имаме си ново мартенче!
На 31.03. в 9:11 часа мама Леонисима е родила бебче Мария - 3850 гр., 51 см. Да й е живо и здраво съкровището и много да ги радва с таткото!
Тя е добре и ни праща целувки.

Аз току-що приспах Дея, която беше много неспокойна и плачеше. Сега бързам да се мушна в леглото.

# 290
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА-АДАШКА НА МАМА ЛЕОНИСИМА!ДА ВИ Е ЖИВА,ЗДРАВА И МНОГО ЖИЗНЕНА ПРИНЦЕСАТА МАРИЯ!МАМА БЪРЗО ДА СЕ ВЪЗСТАНОВИ,ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ГЛЕДАТ ПЪЛНОЦЕННО С БЕБЕТО!
Пингвинче,чаят "Блевит"Л се купува от аптеките.При нас действа,но на втория ден примерно.
Нас вчера педи ни препоръча сушени сини сливи да си похапвам,та да може Мария да се изхожда и аз от вчера дъвча,но досега няма ефект,но ще видим все пак.
И нашият чай против колики е само с копър/от този на "Хип"/.
Били,и аз имах хрема и си капех капки,коиот не са позволени през бременността,но след като родих всичко премина и забравих за капките.Най-добре е да се консултираш с доки.
Ангелфиш,стискам палци днес да ни се похвалиш с едно прекрасно бебенце.Били,това се отнася и за теб.
Къде да търсим следващата темичка-тук или в родени вече?

# 291
  • Мнения: 48
Здравейте!!! Току - що се прибирам от преглед. Всичко си и е наред на бебка, околоплодната течност си е в нормата и бебка си се чувства добре. Даваме и шанс да тръне сама и я чакаме толкова време, заради несигурния ми термин и почти никаквото разкритие. Ще я чакаме най - късно до петък да тръгне и тогава вече със сигурност ще ме приемат и ще предизвикаме раждане. Дано да тръгне до тогава сама, но нищо не е сигурно

# 292
  • Мнения: 83
Здравейте ,момичета!Честита дъщеричка на мама Леонисима!
Нас ни викат на запис през ден.Не са ни гледали за разкритие-било рано.Всичко е добре...,освен това,в която и темичка да се местите-ние сме с вас(прекрасна компания сте).Били,Ангелфиш и ако остана някоя още необебена мама-стискаме палци!

# 293
  • Мнения: 69
моля ви, кажете ми какво мога да пия за главоболие, докато кърмя. От вчера вечерта така ме боли главата, както никога през живота ми, сутринта се събудих така и изобщо не минава Cry

иначе вчера направихме страхотна разходка с Емили, майка й и татко й Sunglasses Не успяхме да си видим бебоците, защото в това време им се показват само нослетата а и те хубаво си спинкаха, но има време Grinning
Кога ли ще си направим и една форумска среща с бебоци, ще бъде голям кеф Heart Eyes

# 294
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Били - голямо чакане падна при тебе  Flutter До петък има време, но говори сериозно вече с твоето човече  Peace
Дима - няма оправяне с домашната работа - гледаме си се само с малката.
Свеки е на помощ жената - супер си е, иначе аз на моменти съм изцедена като лимонче.
Тази нощ малката такъв номер ми скрои, че се буди 3 пъти за ядене и аз съм така  Shocked
Честито слънце на мама Леонисима - бързо възстановяване за да може да се гледат с бебка както трябва   Crazy

Мами, пък нашата педиатърка нищо не ни каза за капките против рахит - следващата ни консултация е когато малката ще е почти на месец - тогава късно ли ще е за тези капки  Thinking Май колкото педиатри, толкова и мнения как да се гледа бебе и какво кога да се прави  Crossing Arms

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 11:16 от Iva-1977

# 295
  • Мнения: 4 406
Къдричке, Нурофенът няма противопоказания за кърмачки. до 6 хапа в денонощие.

хайде, Били, напъни се де!

Иве, обикновено изписват вит. Д на 20 -я ден. не е късно, не се тревожи. и вероятно, понеже идва лятото и се очаква да си гледаме децата по улиците, ще се изписва по 1капка дневно  Grinning

# 296
  • Мнения: 2 022
Здравейте, момичета.
И аз съм сред неотнесените от мартенския порой и чакам априлския. Вече ме викат всеки ден на запис и ако до петък няма промяна, най-вероятно ще ме приемат за предизвикване - също като Били.
Ей, Били, мойта мома май няма намерение да излиза преди твоята.  Laughing Явно и двете не разбират от дума още от сега, какво ли ни чака после с тези характерчета?!


ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ПЕЧЕЛИВШИ ..........., пардон,  РОДИЛИ МАМИ!     bouquet

# 297
  • хасково
  • Мнения: 378
Честито бебче на мама Леонисима!
Да и е жива и здрава малката Мария! Hug Hug Hug

lorisita,като започна да се цедя с помпата,само от едно каналче излиза кърма и струийката е като от игличка.И аз си мислих да си му давам да суче и да дохранвам и така и правех,но той суче половин час и то активно(защото аз толкова го държа и го махам),и после си изяжда и 120 мл.АМ и това ми се вижда много и затова реших да спра с кърмата,за да не го прехраня.
За Вигантола,аз го държа в шкафа,не в хладилника,не знаех,че трябва да се държи там.Давам го като капвам две капки в шишето с АМ,защото не иска лъжицата нашия бебок Simple Smile

Били,стискам ти палци най-накрая да реши да излезе малкото човече,измъчи се,милата!!! Heart Eyes Hug

# 298
  • Мнения: 575
За Винагoла – давам от 20-тия ден. Капя по една капка в устичката. Не го държа в хладилник, на листовката пише просто да не се държи на директна светлина, за хладилник не пише. А и ако го държа в хладилник, как да й капя после студената капка...пък не ми се занимава да го слагам в лъжичка с кърма, а и ме е страх, че ще се задави с лъжичката.
Над горната устничка и Али има такова мазолче от сукането.
За музикалната играчка – сложили сме над леглото и от няколко дни забелязвам, че ги заглежда.
Обръщане по корем – след баня като я мажа със зехтин и масажирам леко гърба и крачетата отзад. А лекарка ми каза и да я държа по корем 5 мин. преди ядене, но аз често забравям.
За организацията на времето ...трудно е без помощници, но успявам някак си да балансирам между домакинската работа и гледането на бебка. Естествено не успявам да се наспя.
За главоболието – в болницата казаха, че аналгинтъ не вреди на кърменето.

Вчера и ние бяхме на разходка в парка, тъкмо седнахме на кафенце и Али започна да плаче, та си тръгнахме и се успокои чак като се прибрахме.

Момичета на тъмно ли спите с бебоците? Ние спим на светната лампа, за да мога да наблюдавам бебка постоянно. Страх ме е да я изгася, защото няма да я виждам като повърне. Но като казах на майка  ми как спим тя беше твърдо против, каза ми че се вманиачавам и че ще науча детето да спи само на светло.

# 299
  • Мнения: 326
моля ви, кажете ми какво мога да пия за главоболие, докато кърмя. От вчера вечерта така ме боли главата, както никога през живота ми, сутринта се събудих така и изобщо не минава Cry

Къдричке, след операцията пиех Солпадеин, за да не ме боли глава от упойката. Няма проблем да се пие и да кърмиш. Предписа ми го д-р Ковачева, която ме изражда.  Peace

Ането, ние спим на тъмно. Али е повръщала няколко пъти докато спи, но настрани, съвсем културно и не се задавя.

Общи условия

Активация на акаунт