Зоммер 69 Нецензурната немска тема

  • 17 143
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 434
В този ред на мисли, гледали ли сте The Producers? Според мен чудесен филм-мюзикъл, Ума Търман е прекрасна невинна шведка, Натан Лейн стар коцкар и продуцент, а Уил Феръл прави невероятна пародия на Хитлер.  Гледайте го, ако имате възможност, хуморът им е прекрасен.

Замислих се обаче какво ли изпитва немският зрител, докато гледа как се гъбаркат с миналото му.

# 226
  • Мнения: 2 907
Наскоро спорих с един чичо на мъжа ми, който ме чу да подмятам, че не ми се гледа поредния филм zа вината на Германия спрямо евреите. Той беше потресен от мен.

Това са думите на мъжът ми!!
И как в тези спилбъргски филми, немският солдат е представен като жесток, себичен скот без капка човещина, който убива без да му мигне окото.

# 227
  • Мнения: 1 636
Ние учим българска история, учим войни, въzстания, турско робство ... учим и поуките от историята. Те zащо да не вzемат малко поука от своята? Младите нямат вина zатова, което са направили дедите им, но ако дедите им бяха постъпили блаагородно нямаше ли да се гордеят?


Tolkowa поука си вzемат някои,че искат да махнат БГ като zадължителен предмет  newsm78 Няма да се учудя,ако след време чуя,че турският стане zадължителен.  Close

# 228
  • Мнения: 1 178
като гледам среднонемската среща не намира нито компромисно място, нито дата Wink
предлагам да си направим виртуална среща Sunglasses в реално време

Идеята е страхотна  Hug къде можем да се "срещнем" в Скайп има само конферентен раzговор, а видео?

Вчера Вечерница ме иzлъга, отварям форума и попадам на нейно мнение, гледам коремчето с бебешка обувка и отгоре иzтребител едик´во си, каzвам си горката Вечка, раzбойниците са я "иzстреляли" в облаците  Mr. Green
Да похваля Вечи и Татяна zа медйните им иzяви   bouquet

# 229
  • Мнения: 11 321

И как в тези спилбъргски филми, немският солдат е представен като жесток, себичен скот без капка човещина, който убива без да му мигне окото.


Какво можем да очакваме от еврейска пропаганда. Аз от няколко дена съм в много бясно настроение и едвам си държа езика зад зъбите, за да не предизвикам политически скандал с изказванията си. Особено покрай циганията със свалянето на българския език от държавните образователни изисквания.
А вие подписахте ли петицията? Бях пуснала линка по-назад.
Чико, не само турски, мила. Сложи и иврит и картинката ще замяза.

# 230
  • Мнения: 3 521
Aloha,
Моят човек се прибра кисел, зелен, червен та чак лилав - считам бъзика за успешен Mr. Green.

Сутринта дребната ме изненада страшно приятно - звъни телефонът, тя тича и го вдига и вика "Хальо, Мона Волайн"...Надух се като въшка Sunglasses. До сега не си беше казвала името и фамилията заедно.

Дядото на моят е бил в СС, моят също е бил на фронта и на 2СВ, и на ОВ - когато опре яйцето на дупето никой никого не пита кво искаш да правиш. Ако сега, не дай Боже, стане война пак всички ще измаршируват, а какво ще чувстват и мислят внуците и правнуците е*еш ли му мамЮта. Иначе, да, определено прекаляват с чувството си на вина. Едва ли м-р и мисис Джон Смит в САЩ  са се чувствали така, пускайки 2ри път бюлетината за Буш. А би трябвало.

При нас има буря с гръмотевици! Лятото е пред вратата явно.

# 231
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Да похваля Вечи и Татяна zа медийните им иzяви   bouquet


давай линкове, нищо не закачих от тези изяви. Rolling Eyes
искам и аз да прочета...

часът и мястото на срещата трябва да бъдат доуточнени Wink
в скайпа няма да се виждаме, аз нямам камера Sunglasses

# 232
  • Мнения: 9 052
лично аz бих предпочела турски и иврит , пред просташкия диалект, който се лее в момента в София дори от устите на учители, политици и журналисти.

# 233
  • Мнения: 3 521
Кво, къде, кога, какви медиини изяви на Вечка и Татяна - и аз искам линк...

# 234
  • Мнения: 11 321
Списанието Кидслайф ще излезе на пазара в петък, бях много приятно изненадана, когато преди 2 седмици ми писаха във Фликр, че искат да публикуват една снимка за тяхна статия.
http://www.flickr.com/photos/arwen-abendstern/2080638671/
Статията е за Методите на Мери Попинс.

# 235
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Мамацки, встрани от темата за вина и минало, някоя би ли ми препоръчала, марка/магазин за качествени детски чорапогащи на поносими цени? Купувала съм от повечето марки тук и или крачолите се извъртат или ластичето се разтегля след 2-3 пъти носене или по коленете материята става бързо на топчета  Close
Единствените здрави и издържали до днес чорапогащи са купени от БГ, но пък майка ми не всеки път намира пасващите размери и цветове  Confused

# 236
  • Мнения: 2 907
Аз съм за скайп среща! Имам и звук и картина Simple Smile
Само да е след 12ч. като кача датето да спи. Казвайте в колко ви е удобно?
Аз съм clarimonde29, който иска да ме вкара. Татяна и някои вече ме имат, отворена съм за други желаещи  Laughing

# 237
  • Мнения: 434
Особено покрай циганията със свалянето на българския език от държавните образователни изисквания.

От представителната извадка, какъвто е нашият форум, оставам с впечатлението, че тук се говори и пише на по-правилен език, отколкото в България. Компенсаторен механизъм може би? Може би някой смята, че след като в България българският  е осран достатъчно, вече може и да се изучава факултативно. Ушите ми съхнат всеки път като чуя репортери, новинари, модератори, да не говорим за политически фигури и "ВИП" персони.

П.п. Повтарям се с Жабата, но не съм преписвала, честно.

# 238
  • Мнения: 11 321
Пепе, до момента най-качествените чорапогащници, които съм намирала са били в Алди  Joy

Мише, СУ са решили да няма приемен изпит по БЕЛ от тази година във Факултета по журналистика. Да продължавам ли? Tired

# 239
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Вечи, страхотна снимка, с много динамика....
абе трябва с теб да направим една срещица, да ме научиш да "виждам"  Wink
аз си избрах 2 дисциплини с видео...да видим до къде ще я докарам ooooh!

сега Татяна да даде линк и да мирясам Twisted Evil

за чорапогащници не мога да помогна, аз и за мен едвам откривам  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт