Зоммер 69 Нецензурната немска тема

  • 17 173
  • 283
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 508
Сърфииии Joy, ти си била голяма шегаджийка Joy
И а3 винаги лъжа и се оправдавам, че цяла година не лъжа, та 3атова на 1 април яко лъгане. Но това също е лъжа Mr. Green

# 211
  • Мнения: 3 521
Перла, а тези 8 дни на лентичката ти истина ли са? Shocked

# 212
  • Мнения: 1 817
Честито на патерици на тези, които са имали поводи!  bouquet
Деси, дано бързо да се оправят хлапетата! Hug Нямам опит с деца, но щом добива апетит, значи, че скоро ще се оправи. Децата имат съхранени инстинкти и когато не са добре, отказват храна. А за портокала не те съветвам, защото той е кисел и може пак да предизвика повръщане. Все пак ще се получи наливане на киселина в гладен стомах, в които има само стомашни киселини... Thinking

За срещата...предпочитам Манхайм или Хайделберг! А като дата 26/27 април или 3/4 би било оптимално! За други дати не знам. Според зависи. Преди 25.4 обаче не мога! Не разбрах обаче дали половинките са канени  Wink .

# 213
  • Мнения: 1 610
Офф, германците наистина са супер чувствителни като чуят наци.

# 214
  • Мнения: 3 521
Или хох дойч във Франкен Whistling

# 215
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Офф, германците наистина са супер чувствителни като чуят наци.

Ти вярваш ли им newsm78

Апропо - една приятелка тук ми се оплака, че в Швабско /Аален/ им направили забележка като били на разходка в гората. "Ние тук се разхождаме в посока на часовниковата стрелка" ги смъмрили някакви пенсионери.
Наистина ли има такива порядки там?

# 216
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
добро утро,

налъгахте ли се?
вчера никой не излъгах, 11ч. бях в унито  ooooh!
всеки иска креативни идеи... Crossing Arms
ужас...

Сърфи, какво стана с твоята първоаприлска шега  Laughing. поздравления за идеята.

като гледам среднонемската среща не намира нито компромисно място, нито дата Wink
предлагам да си направим виртуална среща Sunglasses в реално време

изчезвам, имам много неща да търся.
ако някой има по-изчерпателна информация за метода "scenario planning" да ми помогне малко... Blush

# 217
  • Мнения: 508
Перла, а тези 8 дни на лентичката ти истина ли са? Shocked

Истина е Сърфи, истина и дните все намалят Wink
Ра3ка3вай, какво стана по_нататък с шегата Peace

# 218
  • Мнения: 911
Офф, германците наистина са супер чувствителни като чуят наци.

Ти вярваш ли им newsm78
Естествено, чувството zа вина им бива насаждано от самото раждане. Ако гледаш новини редовно, ще ти стане ясно. Така че с това шега не бива тук.

# 219
  • Мнения: 9 052
Офф, германците наистина са супер чувствителни като чуят наци.

Ти вярваш ли им newsm78
Естествено, чувството zа вина им бива насаждано от самото раждане. Ако гледаш новини редовно, ще ти стане ясно. Така че с това шега не бива тук.

хм, двама си говориха пред мен и единия каzа, чЕ дъщеря му има рожден ден на 2 . април мисля беше роден фюрера ... и другия м у каzа  тихо who is great is great. Забравих да добавя, че и двамата имат докторкса степен и добра професия , поzиция и zаплата  Wink

# 220
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Естествено, чувството zа вина им бива насаждано от самото раждане. Ако гледаш новини редовно, ще ти стане ясно. Така че с това шега не бива тук.

аз не съм останала с подобно впечатление newsm78

един път бяхме се събрали на по бира с приятелите на туземеца.
още не говорех много добре немски.
стоя си и блея, защото те си говорехаи на диалект ooooh!, та единият обяснява нещо за фамилията си, от къде произлиза името и казва: а дядо като е бил в СС ...
само аз се облещих... ooooh!
той си го споменава като факт и толкоз.

повечето ми казват: аз тогава не съм бил роден/а, защо да съм виновен/а?
и ги разбирам, все едно аз да поема вина за изселването на турците през 80те Peace

в Клюто бистрят дали хомодвойките е редно да отглеждат деца  Sunglasses
да се извисим духовно, хау

жабче, на 20ти е роден  Peace

# 221
  • Мнения: 1 584
аз не съм останала с подобно впечатление newsm78

един път бяхме се събрали на по бира с приятелите на туземеца.
още не говорех много добре немски.
стоя си и блея, защото те си говорехаи на диалект ooooh!, та единият обяснява нещо за фамилията си, от къде произлиза името и казва: а дядо като е бил в СС ...
само аз се облещих... ooooh!
той си го споменава като факт и толкоз.

Аз преди 3 седмици някъде присъствах на подобен разговор. Моят колега (на около 40г) беше същия - каза - знаем, че го е имало, не го одобрявам, ама аз не се чувствам виновен затова.

Виж за сметка на това, пък като стана въпрос за подобното избиване на арменци от турци, колежката туркиня направо се разрева, опитвайки се да ни убеди, че за Турция това не е било нищо друго, освен освободителна война Shocked, че ако дядо й не се бил там, тя нямало да е свободна и тн ...

# 222
  • Мнения: 2 907
Сърфата жива ли е или безследно изчезна?  Laughing

Аз имам много приятели, чийто деди са били СС. Дядото на моя много скъпа приятелка е бил СС, има няколко снимки в компанията на Хитлер. Виждала съм ги с очите си, униформата съм докосвала. Чувството е странно.

А в класа ми също имаше едно момиче, което веднъж в час по история си позволи да каже за дядо си. Нещастие за нея, като скочи в шок народът, барабар с учителя....

Не за първи път пиша по въпроса. За какво да се срамуват наследниците на СС?
Дядото на мъжа ми не е бил СС, ама е загинал на руския фронт на млади години.
Говорим за война. А не за бяла и черна овца.
Германия за мен днес е най-толерантната страна в Европа, могат други само пример да вземат от нея, крайно време е да спре да се срамува за миналото. Откраднах Гюнтер Грас, нека ми е простено.

# 223
  • Мнения: 911
Аz съм напълно съгласна, че е най малкото иzлишно това насаждане на чувство zа вина и че младите хора би трябвало да се освободят от него. Общоприетите раzбирания обаче все още се раzличават.
Наскоро спорих с един чичо на мъжа ми, който ме чу да подмятам, че не ми се гледа поредния филм zа вината на Германия спрямо евреите. Той беше потресен от мен.

# 224
  • Мнения: 9 052
Ако престанем да се учим от грешките си в миналото има и ние и поколенията да ги повтаряме, че и по далеч да стигнем. Грешкитеот миналото са ценен урок.
Иzбиването на милиони хора по най жесток начин няма начин да се помни с добро.
Много държави могат да вzимат пример от Германия днес, но не и от таzи преz 40 те.
Ние учим българска история, учим войни, въzстания, турско робство ... учим и поуките от историята. Те zащо да не вzемат малко поука от своята? Младите нямат вина zатова, което са направили дедите им, но ако дедите им бяха постъпили блаагородно нямаше ли да се гордеят?
 А бихте ли учили медицина от учебник, дори и най добрия , написан в лагер, като се има в предвид какви са били обектите на иzследване?

Общи условия

Активация на акаунт