Кои пюрета препоръчвате?

  • 9 157
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Semper i Hipp.

И моите съболезнования, че се прибирате в БГ.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 336
Цитат на: AFRODDITA
Ами, аз не искам храната на детето ми да е стерилна, а само да е вкусна, чиста и прясна Sign Exclamation
Аз съм сигурна, че съм си измила ръцете и почистила ноктите, измила съм си и зеленчуците. Ама не съм сигурна, че в едно бурканче храната отговаря на моите изисквания Simple Smile от къде да знам кой я е приготвял Rolling Eyes  Confused: И това да го дам на детето ми, неееееее Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation И изобщо ако става въпрос за хигиената на пюретата в дом. условия изцяло разчитам на себе си Sign Exclamation
Не обичам изкуствените витамини - още една причина да предпочитам моите си пюрета Sign Exclamation
Пасатора ми смила повече от идеално, даже сега като трябва да давам храната малко по-едра, все изтървам пасатора и я правя по-гладка Wink  Sign Exclamation


e, ама това са съвети за майки, които си стоят в къщи
а ние работещите да мрем ли?
освен това ако нямаш село откъде си набавяш зеленчуците, за да бъдат достатъчно разообразни?

иначе по повод на темата - хип са най-добрите, макар че са ми малко гъстички и ги разреждам допълнително
иначе по финансови причини си ядем Ганчев основно

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Цитат на: Anonymous
Днес опитаХ ябълка и морков на "Ганчев" Sad(( Ами то си е направо нишестено кремче,но малко по-редичко.Е,това може ли да е пюре.Чудя се след като по закон има точно определение за пюре,то как може такова нещо да се продава за пюре.Никой ли не ги контролира тези фирми......


Верно ли има такъв закон? Shocked

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Gloria

e, ама това са съвети за майки, които си стоят в къщи
а ние работещите да мрем ли?


Че ти да не мислиш, че всеки ден готвя по 200 гр пюре?! Когато имам свободни 1-2 часа приготвям няколко вида - замразявам или стерилизирам и така.

# 19
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Gloria
Цитат на: AFRODDITA
Ами, аз не искам храната на детето ми да е стерилна, а само да е вкусна, чиста и прясна Sign Exclamation
Аз съм сигурна, че съм си измила ръцете и почистила ноктите, измила съм си и зеленчуците. Ама не съм сигурна, че в едно бурканче храната отговаря на моите изисквания Simple Smile от къде да знам кой я е приготвял Rolling Eyes  Confused: И това да го дам на детето ми, неееееее Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation И изобщо ако става въпрос за хигиената на пюретата в дом. условия изцяло разчитам на себе си Sign Exclamation
Не обичам изкуствените витамини - още една причина да предпочитам моите си пюрета Sign Exclamation
Пасатора ми смила повече от идеално, даже сега като трябва да давам храната малко по-едра, все изтървам пасатора и я правя по-гладка Wink  Sign Exclamation


e, ама това са съвети за майки, които си стоят в къщи
а ние работещите да мрем ли?
освен това ако нямаш село откъде си набавяш зеленчуците, за да бъдат достатъчно разообразни?



Цитат
да мрем ли?

Виж сега, това не ти го пожелавам Wink  Sign Exclamation

А във връзка с постинга ти, до преди два месеца си стоях в къщи, а сега работя Sign Exclamation Сега майка ми извършва моите функции по приготвяне на обяд и следобедна закуска, но сутрин с тати си къпем детето и си го храним, като заминавам на работа беля ябълки и банани за пюрето, оставам на майка ми само да ги пасира, вечер като се прибера му правя супичката. Дали има ние какво да ядем или не, изобщо не е важно. На първо място е детето ни. Ставам в 6.00 часа, прането е изпрано от вечерта, тати го простира, аз готвя, понякога за нас, и прибирам масата от вечерта, ако евентуално сме яли Confused Цецо през това време бръмчи с паяка или пълзи Laughing Ми, не ни е лесно, ама не мога да се оправдая с това, че работя и нямам време да му сготвя и да му купувам готови пюрета. Който има желание ще направи всичко необходимо Wink  Sign Exclamation
А, да и имам село Stuck Out Tongue  Sign Exclamation Вярно е Sign Exclamation Когато, обаче ни свършиха морковите, защото Цецо изяде индустриално количество, си купихме, но от гарантиран производител, наш приятел.

Може би, наистина съм голяма щастливка, че имам страхотната привилегия да си оставя детето на майка ми, човек на когото мога да разчитам изцяло. Но, естествено контролирам всичко.

# 20
# 21
  • Sofia
  • Мнения: 336
Цитат на: AFRODDITA
А, да и имам село Stuck Out Tongue  Sign Exclamation Вярно е Sign Exclamation Когато, обаче ни свършиха морковите, защото Цецо изяде индустриално количество, си купихме, но от гарантиран производител, наш приятел.

Може би, наистина съм голяма щастливка, че имам страхотната привилегия да си оставя детето на майка ми, човек на когото мога да разчитам изцяло. Но, естествено контролирам всичко. [/color][/b]

е, да си дойдем на думата - и аз ако имах село, откъдето да си взимам плодове и зеленчуци (дори да не ги произвеждам, а да ги купувам), въпросът ще седи по съвсем различен начин
въпросът на майчето, поставило темата е във връзка с това, че си идва от Канада - представяш ли си как започва да търчи по селата да търси зеленчуци
освен това педиатъра ми каза, че не е хубаво картофите да се замразяват (отделяли нещо - не знам какво) - а в 80 % от случаите основата на пюрето е картоф

# 22
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Gloria

освен това педиатъра ми каза, че не е хубаво картофите да се замразяват (отделяли нещо - не знам какво) - а в 80 % от случаите основата на пюрето е картоф


Кой казва да се замразяват картофи  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes те са целогодишно на пазара Sign Exclamation
Направо се изумявам вече Sign Exclamation

# 23
  • Мнения: 10 256
Другари и другарки,

дълго и задълбочено мислих по въпроса и идеята за домашно приготвените пюренца в случая. И всичко е от ясно по ясно, но едно не можах да си изясня на какво ще заприлича ябълка и банан обелени от сутринта до обяд. Аз понеже след известно време също ще съм на хала на майчето от Канада. И аз се зачетох с интерес тука. То е от ясно по ясно че таз женица се прибира за определено време, което е разчетено до секундата и за домашно приготвяне на пюренца ама никак няма има време. Но защо се пишат небивалици тук и там не знам(картофи от село, белени ябълки в 6 часа, гледане от баби).

# 24
  • Мнения: 5 500
Цитат
Другари и другарки,

 И всичко е от ясно по ясно, но едно не можах да си изясня на какво ще заприлича ябълка и банан обелени от сутринта до обяд.


Провокираш ме и за съжаление ще се поддам макар, че не виждам смисъл да ти обяснявам: обелените ябълки не са от сутринта та до обяд. Беля ги в 8,30 и заминавам на работа, ядат се в 9-9,30.

Цитат

 То е от ясно по ясно че таз женица се прибира за определено време, което е разчетено до секундата и за домашно приготвяне на пюренца ама никак няма има време.


Друго, момичето попита са пюрета без захар, сол и т. н. Та затова й писах, че такива са дом. приготвените. Освен ако наистина не се сложи Wink

И хайде стига вече, всички разбраха кой и какво предпочита Sign Exclamation Човек ще каже, че не сме майки пълни с любов и желание да отгледат децата си, а просто заядливки, грозно е Sign Exclamation

# 25
  • Мнения: 96
Благодаря от сърце на всички за препоръките.
Не исках да предизвиквам спор и размяна на реплики помежду ви. Sad  Sad  Sad
Нямам нищо против да пробвам домашно направени пюрета....родителите на мъжа ми имат село,където отглеждат плодове и зеленчуци,така че мога да разчитам на тях за пресни такива.Само че не мисля, че мога да осигуря такова разнообразие както при готовите.Освен картофи и моркови какво друго (зеленчуци имам предвид) мога да давам, при положение че сега ще започваме със захранването и за някой храни ще ни е още рано???
Аз затова попитах за готовите...,защото е по-лесно и има по-голямо разнообразие,стига да нямат както вече споменах по-горе сол,захар и нишесте.
Ако някой има време и йелание ще се радвам да споделите рецепти за дом. пюрета.

# 26
Цитат на: гост
Здравейте.Мислите ли че може да се осугури тази стерилност при приготвянето на пюретата в домашни условия?В пюретата на хип,нестле и т.н има и специални добавки като витамини и са така финно смлени че не може да се постигне в дом. условия това.С пасатор и миксер става но все пак има по някоя друга бучка колкото за бела.Аз съм за Хип,Нестле и някои на ам-ам/

а мислиш ли че детето скоро няма да лапа фасове от улицата?Simple Smile за каква стерилност говорим все пак на тая възраст?

# 27
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Gloria

освен това педиатъра ми каза, че не е хубаво картофите да се замразяват (отделяли нещо - не знам какво) - а в 80 % от случаите основата на пюрето е картоф


Кой казва да се замразяват картофи  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes те са целогодишно на пазара Sign Exclamation
Направо се изумявам вече Sign Exclamation

Поздравления мила:) Възхищавам ти се.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 11 340
От българските - "Ам-ам", а иначе - "Хип".

# 29
  • София
  • Мнения: 2 845
Цитат на: bomboto
Semper!!!!!!


to4no glasuvam s tri race 4etiri kraka kakvoto imam daje i v pove4e  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт