Умирам от болки по време на менструалният цикъл!!Моля помощ!!

  • 112 048
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
След секциото вече ама нищо не усещам. Даже понякога не разбирам кога се е "случило". Embarassed
Нито гърдите ми стават като бомби, нито имам усещането, че сякаш съм надянала сутиен от метални нишки , преди да дойде. Носех си ампула аналгин в чантичката, но не го препоръчвам....сега има по-ефикасни и не толкова вредни средства.

# 16
  • Мнения: 368
и аз съм така с две аулинчета първия ден и преди да родя и след това никаква промяна все си ме боли първия ден

# 17
  • Мнения: 5 940
В дните преди менструацията и докато продължава яж много банани. Съдържащият се в тях магнезий помага при силни болки. Умереното спортуване също облекчава. Това го знам от  книги, аз подобен проблем никога не съм имала.

# 18
  • Мнения: 337
И преди да родя имах болки и след като родих - и то два пъти - пак имам болки. И съсиреци също. Гинеколожката ми каза, че от големите бебета, които съм раждала / все по 4 кг./ ми се е обърнала матката и от там са болките, а и съсиреците.   ooooh!

# 19
  • Мнения: 1 938
Ендометриоза?

# 20
  • Мнения: 410
И аз съм така, и това че след като родиш се пооправяла работата е...химера. И сега си ме боли,
От няколко години се оправям със свещички Волтарен. Обикновено една в първия, максимум втора във втория ден и съм ОК. Мисля, че някоя мама бе споменала по-горе че пие хапче Волтарен ретард. Аз не съм опитвла.
Задължително ме втриса през нощта и дори и в най-големите жеги сля с ел. възглавничка и одеало увити около кръста и чорапи на краката.

Така съм си от ученичка, пиех но-шпа, бусколизин, спазмалгон и т.н. но не ми действат.

# 21
  • Мнения: 17
преди години имах съЩия проблем ,направо не можех да си стоя на краката от болки.
Позната ме посъветва да пия Mastix-познат оЩе като медицинска дъвка или сакъз.Тогава се продаваше в аптеките.Всяка сутрин на гладно се сдъвкват по 2,3 зрънца.Беше отдавна и не помня колко дълго трябва да се приема,но мисля 4е беше месец.На мен това много ми помогна, не ми из4езна болката съвсем,но доста се подобрих и поне бях работоспособна.Болката окон4ателно из4езна след секциото.

# 22
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз пия Паракофдал,страхотно помага но не се препоръчва ако шофираш и т.н Преди да родя вземах Ефералган с Кодеин,от него си като друсан но аз така съм успявала да се държа на крака,мисля че трябва рецепта за него личния лекар.

# 23
  • Мнения: 263
И аз цял живот съм със силни болки - и преди и след раждането. Помага ми винаги Спазмалгона, а Аулин пия, ако ми са адски силни. Добре е, обаче да се изясни проблема дали няма здравословна причина!

# 24
  • Мнения: 1 144
В Токуда има кабинет за лечение на болката. Доколкото знам има нестандартна медицина. Защо не пробвате там.

# 25
  • Мнения: 367
feloran-свещички,не е приятно,но таблетките ,дори и да ти здрав стомаха......ще ти разкажат играта Mr. GreenПо-принчип има много добър ефект Hug

# 26
  • Мнения: 276
Аз лично нямам такъв проблем, но мои колежки са споделяли с мен, че заради силните болки, които изпитват използват противозачатъчни, които са под формата на инжекция и продължават да действат шест месеца. В рамките на тези месеци нямат цикъл, съответно ,  нямат и болки. Не съм сигурна как се казват, но ако някой иска да се консултира с гинеколога си мога да попитам за името на  противозачатъчните.

# 27
  • Мнения: 2 786
Една бутилка от безалкохолно се пълни с много топла вода и се слага на корема.
Преди това се ляга по гръб на леглото или на пода и краката се вдигат малко по-високо от нивото на главата.
Една колежка в работата така правеше и казваше, че болките намалявали значително.

# 28
  • Мнения: 723
Здравейте Hug

Моят цикъл е малко нередовен, в смисъл, че ми идва през 30 - 35 дни и колкото повече закъснява, толкова повече ме боли корема Sick За да се стабилизира приемах Витамин А сутрин и Витамин Е вечер, по предписание от лекар. Когато боли нетърпимо - пия Аулин или Немизил. За да си облекча болките, в периода между два цикъла, правя няколко йогийски асани и съм забелязала, че по време на самия цикъл болката е поносима и почти не се усеща. Момичета, в никакъв случай не слагайте топло на корема си, защото така можете да получите кръвоизлив. Знам, че топлото облекчава и повечето от нас са се изкушавали да си затоплят коремчетата, но топлото стимулира кървенето и може да се стигне дори до кръвопреливане.

Ще се присъединя към съвета на juliana - иди на лекар, за да изясните причината за тези болки Peace

Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 14:10 от buggy-->

# 29
  • Мнения: 1 195
Преди да родя ме болеше, но пиех спазмалгон и минаваше. От както родих спазмалгона не помага първия път като ми дойде съм изпила над 10 аулина за 3 дни щях да се побъркам от болка. То от операцията не ме боля толкова колкото от  цикала ooooh! Да не говорим че преди ми траеше максимум 3 дни а сега сяла седмица.......................ужас.

Общи условия

Активация на акаунт