Яде си ръчичките постоянно

  • 2 274
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 418
  Няма проблем!''Яде'' юмручета си,защото само до тях стига.... Joy Моя син,да не ти изброявам какво ''яде''! ooooh!
  Период е!Споко! Stop

# 16
  • Мнения: 126
Всички го правят - споко! Ще отмине. Моя син също не правеше изключение. Просто детето е открило, че има ръчички, като открие, че има крачета - ще лапа и тях.  Laughing


Много вярно Peace
След това започват да лапат и други неща. Ние в момента сме на тема перде - много е сладко Joy

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 26
Ох, като ви прочетох се успокоих! И ние сме същите, не помагат нито ръкавички, нито биберон, ръчичките са много по-сладки! :

# 18
  • Мнения: 474
Всички го правят - споко! Ще отмине. Моя син също не правеше изключение. Просто детето е открило, че има ръчички, като открие, че има крачета - ще лапа и тях.  Laughing


Много вярно Peace
След това започват да лапат и други неща. Ние в момента сме на тема перде - много е сладко Joy
Peace Peace Peace
Само ако забележиш, че ''целенасочено'' си смуче палеца, тикай бибата, че иначе е ужас

# 19
  • Мнения: 2 096
Да отбележа първо че не всички бебета го правят, но като цяло е характерно за тази възраст..
Също така, че това че си лапа ръчичките, не е свидетелство за глад, защото моя син се нахранваше оригваше и дърпаше от гърдата,  след което си лапаше ръчичките.. рано го научих да държи играчка.. Има една гира на Кампол много е удобна за начало, както и ключовете на връзка на нуби.. идеята е да лапа играчките, а не пръста си.. Моето дете също не искаше биберон.. но майка го научи да посмуква по малко.. приложи схемата един ден му го слагаше винаги, като му се доспи да заспива с него, като ако я бута с език тя я почуква да я засуче.. сука биба от 4 до 6м, като така и не свикна особено с нея, но тя често заместваше ръчичката.. Изключително кърмен е до 6 м и бибата не ни попречи на кърменето.. Ръкавичките нищо не вършат.. идеята е да го заиграеш с нещо, да заместиш пръста иначе насила не става.. Опитвала съм и кърпи да овързвам около ръцете, но няма полза.. Горда съм да кажа, че се отказа да смуче палче.. но мен толкова ме дразнеше това цокане на палеца, че нощем като го чуех ставах да му давам гърдаче да не е палец.. Приоритетите ми бяха така.. гърда.. биба.. играчка.. И да кажа, че майки ме отчайваха, че смуче ли си палеца тъй ще си отиде.. не е верно ако намериш пътя към детето си решение има.. Никога не го оставяй да скучае и можеш да се пребориш с това ако искаш!

# 20
  • Мнения: 109
Лапането на ръчичките на тази възраст представлява етап от психо-моторното развитие на едно дете. Само може да се радвате, че координацията е налице.  Simple Smile

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моите си лапаха ръчичките,но беше само някакъв период и бързо отмина  Peace

# 22
  • Мнения: 502
И моето дете го прави, но не се притеснявам.Освен ръцете лапа всичко до което стигне Simple Smile.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И моята принцеса го прави, но ако е гладна. Naughty

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 891
И ние бяхме така,после започна играчките да лапа,сле това всичко което и е в ръцете.

# 25
  • Мнения: 9 973
аз вдигнах ръце вече

# 26
  • Мнения: 728
Нашия е същия от наколко седмици си дъвчеше ръсете, залъгалка не иска и аз чак преди два дена разбрах защо го прави.. Той човека си откри ръчичките Hug. Сигурно докато не са му в устата си ги държи и си ги опипва... Очаквай в скоро време изненада... ще започне да си пипа играчките Hug.

# 27
  • Мнения: 514
Ядеме ръце,залъгалки,дрехи и почти всичко---нямаме си още зъбче и се надявам това да е причината!!!
Лапането на ръчичките на тази възраст представлява етап от психо-моторното развитие на едно дете. Само може да се радвате, че координацията е налице.  Simple Smile
Ще отмине този период!!!!!!!!!! Peace Peace Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 1 522
И ние сме така. Целите юмручета постоянно са й в устата. Дано да е период и да мине по-бързо.


# 29
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Всички го правят - споко! Ще отмине. Моя син също не правеше изключение. Просто детето е открило, че има ръчички, като открие, че има крачета - ще лапа и тях.  Laughing

Това абсолютно е свързано с опознаването на телцето от бебето! Peace Сина ми Дани после взе да си лапа крачетата! Ние имахме едни леки ръкавички, които му нахлузвах, ама той си ги махаше и пак лапваше ръчичката! Просто период, не се безпокой, ще отмине!Въпроса е да не свиква да си смучи пръстите и така да заспива, че от това се отучва трудно.... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт