НА КАКВА ВЪЗРАСТ ДЕЦАТА ВИ ПРОГОВОРИХА РАЗБИРАЕМО ?

  • 3 553
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • В офиса
  • Мнения: 4 027
Дъщеря ми - на 2 г. - започна направо с много богат речник и много дълги изречения;
Синът е на 1г. 2м. и бръщолеви много по бебешки, в сравнение с кака му на същата възраст речникът му с истински думи е повече от скромен.

Измислени думи от щерката - ганга = леген, сученки = гърди  Sunglasses
Малко извън темата, но най-новия й бисер е "слепоочие" = късогледство

# 46
  • Мнения: 9 814
На 1 г. и 6 м. започна да образува ясни и дълги сложни изречения, които бяха разбираеми не само за мен и татко й, а и за съвсем непознати хора.

# 47
  • Мнения: 173
На 2 години.

# 48
  • Мнения: 2 211
На 2г. и 6м. говореше прилично. Имаше си свой речник. Вече е почти на 4г., но изкривява доста думи. Понякога го прави нарочно.

# 49
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 951
Още не говори разбираемо (2г. и 7мес.), но аз си го разбирам. Използва много жестове.

# 50
  • Мнения: 1 440
Ами трудно мога да определя точно кога.Може би като навърши 2 годинки,но непрекъснато усъвършенства думи,които е изговаряла по свой начин.

# 51
  • София
  • Мнения: 7 673
Като чета, половината деца на съфорумки за вундеркинди, проговорили с дълги и сложни изречения на 1.5г  Crazy
Това продзвуча като заяждане.  Sad Трябва ли са са вундеркинди децата, за да проговорят на година и половина - две, като се води като нормална възраст това за проговаряне. Както и по-късно и по-рано от тази възраст. Всяко дете се развива със собствени темпове.

# 52
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Като чета, половината деца на съфорумки за вундеркинди, проговорили с дълги и сложни изречения на 1.5г  Crazy
Това продзвуча като заяждане.  Sad Трябва ли са са вундеркинди децата, за да проговорят на година и половина - две, като се води като нормална възраст това за проговаряне. Както и по-късно и по-рано от тази възраст. Всяко дете се развива със собствени темпове.

Не е заяждане, не се хващай за всяка дума и не го приемай толкова лично.

# 53
  • Мнения: 4 362
Все още не говори разбираемо  Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 7 673
Защо да го приемам лично? То така си прозвуча.

# 55
  • Сливен
  • Мнения: 197
     Моят син е на 1,8 год. ,но му се разбира като говори.Много рядко използва китайските си думички.Сега сме на-коладче,тролей,рейс,бони,сипи,бърза кола и т.н. и т.н.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 398
На три и нещо започна да говори разбираемо. Да образува правилно изречения, да задава и отговаря на въпроси правилно. Преди това само аз и разбирах. Хвърляше някакви думи без никакъв ред, несъгласувани. Ужасно се бях притеснила, обиколих доста логопеди (защото не всеки искаше да работи с 3 годишно дете).  Сега  е на 5 и немога да и затворя устата. Незнам дали от детските(бейби ТВ) или от градината, но доста думи знае и на английски. Може да проведе елементарен разговор. Това го пиша за успокоение на майките които се притесняват. Децата се развиват индивидуално и ако всичко друго е наред, няма особено място за притеснение.

# 57
  • варна
  • Мнения: 1 830
На около 2 годинки

# 58
  • Мнения: 173
След втората година, но точно кога вече не се сещам

# 59
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
проговори на 2 годинки ...

Общи условия

Активация на акаунт