НА КАКВА ВЪЗРАСТ ДЕЦАТА ВИ ПРОГОВОРИХА РАЗБИРАЕМО ?

  • 3 550
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 886
PeaceИ моят син тогава започна да казва цели изречения.
ъх да не се притеснявам тогава newsm78

# 31
  • Мнения: 247
Първото смислено изречение на каката беше на 1,6 години, а малката изостава. Засега сме още на "мама", "баба", "татко"," кака".

# 32
# 33
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
След третата година  Wink

# 34
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Около 2 годишна възраст говореше разбираемо,сега не мога да и затворя устата!

# 35
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Георги едва сега започва да говори разбираемо - що годе. Н 3г. и 8м. е. До преди няколко месеца доста от нещата които казваше дори аз не му разбирах, то и сега има такива. И разбира се, за да "улесни" разбирането си измисля свои думи, някои от които са определения за неща които само той си разбира, например като намачка някаква хартийка и каже това е еди какво си (съчетание от букви без никакъв смисъл за нас), а разбери го какво е.

# 36
  • Мнения: 4 841
На две години и два-три месеца започна да говори с разбираеми и що-годе добре построени изречения, на две години и шест месеца най-ненадейно започна да казва много правилно "Р".
В момента е на 5 и работим по учтивите форми, използването на синоними с цел избягване на повторения, и употребата на пояснения, тоест - изречения от повече от три думи - вместо "Момчето обича сладолед" -> "Русото момче обича сметанов сладолед".

# 37
  • гр.София
  • Мнения: 4 157
 Гладко и разбираемо чак след 3 години.Иначе съвсем нормално си се развиваше.В градината го записах на логопед- с,з,л,ш  му бяха проблемни звукове.

# 38
  • Мнения: 606
Няма започване от веднъж, но сега е на 3,5 и като звънна в къщи, той вдига телефона или мобилния на мама и си говорим, което ужасно ме кефи. Разказва някакви измислици, изклюкарва мама и ми казва да купя балони и сок от кайсия...

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Все още в повечето случай само аз и разбирам,а понякога и аз не мога.Има такива думи,който не приличат по нищо на оригиналната но се опитва детето.Често ползва и последните срички от думи.А понякога,не знам старае ли се ,но почти всичко и се разбира Rolling Eyes.

# 40
  • Мнения: 3 336
Много полезна темичка, в нашата отчетна има деца, които отдавна говорят с изречения, моите от около 2 месеца връзват изречения с повече от 3 думи. Т.е. около 2-години ги смятам проговорили. Думите още не ги изговарят правилно, бъркат, изпускат букви, срички и т.н., но като цяло им се разбира.

Ели допреди 1 месец казваше на водата писА и даже една нощ подлуди баба си с това писА, че я бяхме оставили да спи при децата и послед нощ искала писА, а баба й се звери и на знае какво иска Laughing Та след като обяснихме всички поред, че дума писА в българския език няма, детето се научи да казва вода Grinning

Сега проблемната дума е пеперудка, предполагам всички се сещате защо, плюс това Ники изпуска първата срича ,та съвсем си става нецензурно Crazy

# 41
  • Мнения: 576
Все още сме на отделни думички, но много бърбори на бебешки.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Започна да говори с цели изречения на две и половина, но рядко й се разбираше. Не я поправях много много, за да не й секна ентусиазма. Сега, почти на три говори много по-разбираемо и правилно.
Любимата ми дума е ГОНЦИ - умалено на легло /вече за съжаление не я ползва/.

# 43
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Като чета, половината деца на съфорумки за вундеркинди, проговорили с дълги и сложни изречения на 1.5г  Crazy
Моят син казва някой думи, другото е бебешки. От скоро започна да изпозлва 2 думи заедно : "мамо дай", "ало, мамо", "дай ам-ам". Обяче както и да говори, все му разбирам  Simple Smile
Педиатърката ме предупреди, че може да проговори и по-късно, защото аз говоря само на български, баща му само на английски. Детето разбира идеално и двата езика, но речника му на английски е много ограничен.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 616
При нас баткото проговори като беше на годинка и малко. На година и половина вече правеше изречения и всичко му се разбираше. Беше философ на тема мотори и обираше точките по всички моторджийски срещи из града Mr. Green За сметка на това малката госпожица вече е на 2 години и 3 месец и все още не всичко и се разбира. Има си свои думички като: матун - място, батун - обратно, окла - рокля, апа - ябълка, доскоро казваше на сока - пау общо взето някой път без преводач не се получава Mr. Green Ходи на ясла и с голям ентусиазъм рецитира и пее, понякога абсолютно нищо не и се разбира, но пък е толкова щастлива и усмихната и си ръкопляска и танцува, че как да му направиш забележка че не това са думите Party Да са живи и здрави все някога ще се научат Hug

Общи условия

Активация на акаунт