Практикуващи педагогическо захранване (част 4)

  • 15 398
  • 316
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 731
Също и пастата Поморин е без флуор (много полезна с поморийска луга!

Поморина има флуор - пише го на кутийката  Peace

# 16
  • Мнения: 700
 Нямам сега такава паста в къщи,но ако не ме лъжат спомените има Поморин Класик без флуор и Поморин Антикариес с флуор.

# 17
  • Мнения: 174
Здравейте, Hug
Искам да попитам колко пъти е нормално да храня малката? Сега е на 8 месеца и я кърмя на поискване,
но аз ям примерно 2 пъти на ден и за нея това е малко май. Тя си хапва от всичко с голям апетит.
Всеки път когато види някой да яде нещо протяга ръчички и мрънка. Чат-пат и взимам разни десертчета- от млекцата на нестле за следобед например, но колко пъти да и давам от нашето ядене?? И по колко горе долу? Снощи например яде задушен език и не спираше да иска, а аз се притесних че ще и стане много тежко,но си хапна доста. Давам й докато спре да иска.
С две думи ме притеснява това че нямаме никакъв режим на хранене- нито като време, нито като количесвто. newsm78

# 18
  • Мнения: 1 216
Ние сме ... яде се,когато ни се прияде или когато мама успее да приготви яденето.

И ние сме така. Цокането се изиква редовно, но другата храна е когато има нещо приготвено. Иначе плодове се ръфат редовно

# 19
  • Мнения: 2 829
Записвам се да следя новата тема.

# 20
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 И аз, макар че това ми предстои след няколко месеца, но искам да съм подготвена. Четох и в темата за захранването с каши и пюрета. Много сложно ми се вижда това чудо. А вие как процедирате с въвеждането на  храни? Има ли някаква последователност, която спазвате - пр. картофче, после морковче и т.н.?  Извинявам се за глупавите въпроси, но четох някои статии, обаче не ми се изясни точно. И още - при това захранване бебето на 8-9 месеца предимно на кърма (АМ) ли е или вече си похапва по повече обикновена храна - т.е има ли заместено хранене?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Малко е трудно да се каже кога става заместването на хранене  Mr. Green
ние сме почти на годинка и не мога да кажа, че замествам. То е по скоро смесено, защото си е на кърма когато поиска - ако поиска веднага след или преди обяда ще и дам.
Ние сме на кухня и се опитвам да създам някакъв режим. Не ми се отдава много. Тъкмо влезне в някакъв неин режим 1-2 седмици и нещо се случва и си го обърква.
Иначе за деня се получава, че изяжа половината от манджите - по около 150 от трите, а понякога и целия десерт. Но има дни, когато само ги опитва и си хапва основно от мен  Blush

# 22
  • София
  • Мнения: 6 680
Все още не мога да кажа, че има заместено хранене. Ако хапне повечко наобяд, не й давам да суче, но понякога яде малко и пак й давам. Опитвам се постепенно да увелича твърдата храна, защото скоро почвам работа.
Иначе режим има: сутрин закусваме заедно, наобяд приготвям нещо и за двете и пак ядем, следобяд яде каша/плод, а вечер пробва малко от нашата храна. Май и двете постоянно ядем, това ще ми липсва като почна работа.  Simple Smile
Кърменето в момента е: през нощта от 0-5 пъти (в зависимост от зъбоникненето май), преди сутр. сън за приспиване, следобяд след сън и вечер за приспиване.

# 23
  • Мнения: 1 691
Дори и аз не мога да кажа дали имаме заместено хранене. Факт е, че мога почти цял ден да го оставя на баба му и си яде нормално и в съществени количества, тоест няма да остане гладен, ако мен ме няма. Ако съм при него обаче, си суче на поискване когато той си реши.
С твърдата храна гледам да създам някакъв режим - закуска, обед, следобедна закуска, вечеря. Е, и плодове междувременно Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 616
Момичета имам проблем. Не знам дали питането е съвсем за тук, ама ако не споделите опит ще пусна отделна тема. Simple Smile
Та, проблемът е че нещо не можем да си оправим храненето и режима.
Дребосъкът яде в 11ч, в 15ч, в 18ч и с нас на вечеря. Като на всяко от яденетата хапва по съвсем мъничко. Обаче имам притеснения, че явно вечерята не му стига, защото се буди всяка вечер от 1 седмица в 3.30ч вечерта и стои на гърдата ми до 7-8ч, когато се поразсъня и осъзная, че не ме е пускал цяла вечер и му дам един банан Simple Smile Тогава се успокоява и заспива.

Как решавате проблема с хапването у вас? Явно нещо не му стига вечерята  Cry

# 25
  • София
  • Мнения: 6 680
Анна вечеря с нас, ако е подходящо яденето и за нея, или й правя нещо за нея, за да седне с нас на масата. Но тя яде много малко твърда храна, на вечеря също хапва малко. След това за заспиване си я кърмя, но и тя се буди нощем и суче, понякога на 1-2 часа. Не зная дали е от глад, обикновено до сутринта ме е изсукала напълно. Предлагай му повече храна вечер, нещо по-засищащо - каша, банан, макарони...

# 26
  • Мнения: 1 691
Не знам дали с нещо ще ти помогна ако пиша, че и моят син яде много малко на вечеря (ако изобщо яде). И той се буди след 3 часа да суче и суче активно почти до разсъмване. И чак тогава явно се позасища и може да заспи за още 2-3 часа, ако го оставя.
Аз пък да споделя, че от 3-4 дни е болен - вкъщи всички минахме някакъв вирус и явно и него го закачи. Бодър, играе си, но отказва храна... може да хапне някакъв плад през деня и останалото е кърма (в такива моментинай-много се радвам, че още суче). И странното е, че единствената храна, която яде, е тази, която сам пожелае да вземе в ръка - значи има някаква полза от ПЗ Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 616
Е, точно за същото говоря!!!!

И ние го изкарахме тоя вирус и от тогава сме така. Ама като гледам явно си е "стандартна" процедура.

Olive, не се бях сещала за макаронки на вечеря. Ще опитам нещо с тях да му забъркам.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз пък не мисля, че е от глед  newsm78
Моята мома, понякога ме изумява какви количества поглъща вечер към 9  Blush малко на мама се е метнала. Даже някой път аз я спирам, за да не привиква към обилно ядене вечер. И пак... има минимум 3 кърмения през нощта. На всичкото отгоре вече от изнемогване - като стана 3 пъти заради нещо и я взимам при нас на спалнята. Е, сега вече май и с това свикна и няма оправия  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 947
   Не е от глад, според мен. И аз си мислех да насърчавам М. да яде повече за вечеря,
но тя пак си искаше цокането нощем. Сега яде често доста за вечеря, но понякога си
суче 1-2 пъти.

Общи условия

Активация на акаунт