пилешки дробчета

  • 12 821
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 9 973
До тук не видях моят начин на приготвяне на пилешки дробчета, затова ще ви споделя как ги приготвяме вкъщи.
     
     I - ви вариант:  Приготвяме кашичка от брашно и вода, потапяме дробчетата в нея и изпържваме. След изваждането им ги посоляваме.
    II - ри вариант:  Изпържваме дробчетата и преди отстраняване от огъня ги поръсваме с пикантина.

     Много са вкусни! Опитайте!
     Добър апетит!!! preggo coolcool
с вода не пръска ли?

# 17
  • Мнения: 195
До тук не видях моят начин на приготвяне на пилешки дробчета, затова ще ви споделя как ги приготвяме вкъщи.
     
     I - ви вариант:  Приготвяме кашичка от брашно и вода, потапяме дробчетата в нея и изпържваме. След изваждането им ги посоляваме.
    II - ри вариант:  Изпържваме дробчетата и преди отстраняване от огъня ги поръсваме с пикантина.

     Много са вкусни! Опитайте!
     Добър апетит!!! preggo coolcool
с вода не пръска ли?


Кашичката не трябва да бъде рядка. А относно пръскането - и без да се слага от нея, пак пръска. Те самите дробчета си съдържат вода. След тяхното пържене печката винаги е .......... знаеш  ooooh!

# 18
  • Мнения: 154
Ето и моето предложение за пилешки дробчета - измитите дробчета се подсушават много добре (върху кухненска хартия), всяко дробче увивам в лента бекон защипвам го с клечка за зъби и така ги нареждам в тавичка и пека на фурна. Може преди да се увият в бекона да се подправят с черен пипер. Много е важно да са сухи за да не пуснат вода при печенето и да станат като варени. Добър апетит!  Simple Smile   

# 19
  • Мнения: 27 524
Радавам се на пробвалите и харесалите  Hug

Правила съм така и език, става също много вкусно, но режа на тъничко.  Peace

Лабрекс, а за миризливите меса не знаех, че маха миризмата. Аз ще пробвам тогава така агнешко, защото не ми допада неговия дъх особено  Confused

# 20
  • Мнения: 138
Днес за обяд направих дробчетата по рецептата на Блонди - печени в тава с много лук - станаха страхотни, поне така каза мъжа ми, т.к. аз не обичм дробчета и не ядох. Благодаря, Блонди   chef . Досега винаги сме ги правили пържени в тиган - стават по- бавно и се разкашкват. Този път си останаха цели и се запекоха много добре.

# 21
  • Мнения: 2 439
Винаги първо кипвам дробчетата. После запържвам в тигана 2 глави лук, добавям дробчетата, наливам 100 мл бира, поръсвам със соев сос и изключвам котлона, оставям да се задушат. Обичаме ги с карфотено пюре. Не ги соля, не слагам брашно, понякога слагам копър /прочетох го в една френска рецепта/.

# 22
  • Мнения: 22 867

Лабрекс, а за миризливите меса не знаех, че маха миризмата. Аз ще пробвам тогава така агнешко, защото не ми допада неговия дъх особено  Confused

Блонди, опитай, предполагам ще стане. Аз тогава много се изложих, като казах, че свинското е страхотно! Embarassed И домакинята притесних, жената взе да се оправдава как не намерила свинско, та се наложило да ни гощава с овче..............И още малко off - години наред не ядях агнешко на Великден, а шпек и варени яйца, сега обаче съм убедена, че по-вкусно месо няма. Как се променят само вкусовете!

# 23
  • Мнения: 307
Аз слагам дробчетата в тава с мнооого лук и мнооого масло. Посолявам и добавям черен пипер. Пече се докато останат без вода. (Това е мойта мързелива рецепта  Joy)

А пилешки дробчета също готвя на "фалшива" дроб сърма. Като класическата, но с пилешки дробчета, много пресен лук и масло.  Peace

# 24
  • Мнения: 27 524
Mоя приятелка слага в тава ориз, олио, вода и подправки и боцка хаотично леко осолените дробчета и пече. Става вкусно и лесно  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 6
Блонди,благодаря ти за рецептата за дробчетата,супер стават,а сега нещо от мен за меса,които са със по особен вкус/агнешко,овче/.В съд слагам вода да заври/толкова колкото да покрие месото/ и пускам вътре 6-7дафинови листа/предварително препечени до тъмно/да поврят малко докато водата добие леко жълт цвят.Изчаква се да истине а се слага месото във водата да престои за няколко часа.Повярвай ми абсолютно всякаква миризма изчезва и после си го приготвяш както желаеш.

# 26
  • Мнения: 1 176
Много ми допадна рецептата на авторката на темата.rut ,благодаря за лесното и вкусно предложение.Харесах си и тази на Блонди.Ще пробвам и нея.
А за "миризливите" меса аз използвам друг трик-налагам обилно с кромид лук на филийки и оставям в хладилника за 1 нощ.
Mallury,а от тази марината месото не мирише ли после на дафинов лист?Може да ми отговориш и на лични,че май спамим темата с тия меса.

# 27
  • Мнения: 2 211
...И се сетих, че на гости ядохме много вкусно месо, без да разберем какво е, а то се оказа овчо. Порциите бяха топени в олио, брашно, червен пипер и запечени с вода. Никакъв мирис на овчо не се усещаше.

Единствен път, когато съм яла овче, което ненавиждам, беше също на гости. Домакинята каза, че е сложила няколко лимона, заедно с корите в тавата при печеното. Беше вкусно и ароматно!

# 28
# 29
  • Мнения: 1 117
А аз приготвям дробчетат по следната рецепта , от свеки я знам.

Измиват се добре дробчетата, изцеждат се от водата , осоляват се.
В тавичка се слага повечко олио , което се сгорещява добре във фурната.
Взема се дробче овалва се в брашно , потапя се в разбито яйце и се нарежда в тавичката в сгорещеното олио. Така се нареждат абсолютно всички дробчета .
Слага се тавичката във фурната да се пече.
Стават много крехки и не пресядат Wink  chef

Общи условия

Активация на акаунт