ОКТОМВРИЙСКА мама в този час, пише в темата със захлас

  • 12 013
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 498
Това е сайта на Изпълнителната агенция по лекарства, където информацията за листовките на лекарствените продукти е най-точна, пълна и обновявана непрекъснато.

http://www.bda.bg/bdias/drugs2_list2.html

# 226
  • Габрово
  • Мнения: 404
Здравейте момичета!  Laughing Да се запиша и аз към края на тази тема... и да ви се оплача - напоследък започнах много да се измарям...  Tired , а това доста ме дразни. Пък да не ви казвам колко много умствен багаж съм загубила  Mr. Green Мъжът ми каза, че ако не може по друго, то по глупавите ми постъпки винаги може да познае дали съм бременна Simple Smile

# 227
  • Мнения: 8
Здравейте момичета!  Laughing Да се запиша и аз към края на тази тема... и да ви се оплача - напоследък започнах много да се измарям...  Tired , а това доста ме дразни. Пък да не ви казвам колко много умствен багаж съм загубила  Mr. Green Мъжът ми каза, че ако не може по друго, то по глупавите ми постъпки винаги може да познае дали съм бременна Simple Smile
Не се притеснявай и аз сам така ,моя ми се смее , че непрекъснато забравям нещо и сам доста както казва той отнесени от вихара Joy
Така че споко  Hug
Момичета пробвайте за гърлото - ПРОПОЛКИ- те са само мед и лимон .  На мен много ми помогнаха.

# 228
 Здравейте,мами аз отдавна не съм се включвала, т.к. сега стягаме сватбата и нямам никакво свободно време!
 Искам да попитам т.к. съм 13 седмица а не съм си правила никакво изследване за аномалии или нещо подобно.Бях питала доки дали да си правя биохимичен скрининг и тя ми каза че сум млада и нямало смисъл..вече ми е объркано и не знам ,но все си мисля,че ще е добре да си направя изследване за аномалии-вие какво ще кажете?звънях на клиника братя тодорови и там ми казаха ,че струва 75лв.вие къде сте ходили и като цена какво е?

# 229
  • Мнения: 697
Здравейте,мами аз отдавна не съм се включвала, т.к. сега стягаме сватбата и нямам никакво свободно време!
 Искам да попитам т.к. съм 13 седмица а не съм си правила никакво изследване за аномалии или нещо подобно.Бях питала доки дали да си правя биохимичен скрининг и тя ми каза че сум млада и нямало смисъл..вече ми е объркано и не знам ,но все си мисля,че ще е добре да си направя изследване за аномалии-вие какво ще кажете?звънях на клиника братя тодорови и там ми казаха ,че струва 75лв.вие къде сте ходили и като цена какво е?

Аз например ходя тук  http://www.ivf-bg.com/   Има си ценоразпис, разгледай го Simple Smile По мое мнение е хубаво човек да си направи тези иследвания.

# 230
  • Мнения: 1 020
3te...ki моите приятелки все ме базикат, че бебето ми било изпило мозъка Simple Smile
Maria D, sisanka мерси мноого и на двете Simple Smile ще си купя и Стрепсилс и Прополки Simple Smile Simple Smile
mishi84 моя доктор ми каза да не си правя Simple Smile и аз няма да си правя БХС, ама все пак в България кръвната проба доколкото разбрах се кара в МД, така че където и да дадеш, там ще ти я изследват.... 75 лв. много ми се виждат за една кръвна проба... другите мами, които са си правили ще ти кажат с повече подробности Simple Smile

# 231
  • Мнения: 1 020
ооох мен една приятелка вчера ме е чула че ми се яде коприва и ми е купила и сега четох колко е полезна за бременни и помагала за обезводняването Simple Smile с много желязо за аменията и белтъчини:) така че мамите неконсумиращи месо и с анемия да се възползват от свойствата на копривата  Grinning
айде мами нападайте Simple Smile аз сега ще се поровя за интересни рецепти Simple Smile  chef

# 232
  • София
  • Мнения: 1 540
здравейте!

И аз се глася за Марков за края на май, но още не съм се обаждала. Някой знае ли сега за коя дата записват?

Другата седмица ще ходя на БХС в МД. В понеделник съм на кръв и урина, а във вторник на скрининг. Ще ми източат кръвчицата.

Секса в момента е в застой, защото сега си слагам едни вагинални глобули да си излекувам течението, но като свършат ще го нападам мъжа ми. Wink

Миши84, кога е сватбата?

Никози, може ли един професионален въпрос: какво е твоето мненеие за профилактиката със зимафлуор по време на бременност???

# 233
  • София
  • Мнения: 1 540
Уф, коприва никак не обичам. И всякакви зелени неща. Но пък наистина са много полезни.

# 234
  • Мнения: 817
Elichka, ако успея да се запиша за края на май ще съм точно в този период: 20-22 г.с. Иначе и аз си хапвам коприва, даже майка ми беше набрала от едно село, за да е по-чиста и сега имам малко, която ме чака да я сготвя.

ssissi
, време е да ни минават тези симптоми вече. Пробва да хапваш малко солети или сухари сутрин докато си още в леглото, на мен ми действаше. Също и Спрайта ми се отразяваше доста добре.

3te...ki, аз забравям като за световно, имам чувството, че и на мен нещо ми е изпило мозъка. Ама това си е нормално и не се притеснявам.

# 235
  • Мнения: 206
Сев и аз така очаквах, миналата седмица като че ли нещата изглеждаха на оправяне, но от неделя просто не мога да се съвзема. Зная че му се вижда края де, това ме крепи, нямам желание за нищо, така ли се чувствате и вие (и секса в това число) - гледам сте го обсъждали, та и аз да се запиша Simple Smile милото вече хваща гората, ама няма как...
 Hug Hug Hug
Сладурки сетих се тези дни за Анджи, какво става с нея, някой има ли инфо, май скоро не е писала? newsm78

# 236
  renni на 11 май е сватбата Joy и позакъснях с организацията т.к. бях много болна,но сега ще наваксам
 уфф да не говориме ,че откакто съм забременяла до сега не сме правили секс със милото,щото доки каза,че не трябва.....и пък сега трябва да си лекувам  някакви си бактерии и слагам глобули..та  още само 2 дни  newsm44

# 237
  • Мнения: 498
Аз освен забравянето ме боли и зверски главата от време на време и се чудя какво да изпия, направо не знам къде се намирам и ми е ужасно терсене, колежките само ми дават аналгин и други хапове, а аз се дърпам /още не съм оповестила, че чакам бебче/...

Вие как бихте ме посъветвали?

Разбира се, ям и като за световно... само се чудя какво да си натъпча в лакомата уста  Sick

# 238
  • Мнения: 33
Здравейте момичета,

Опитвам се да влизам във форума редовно, макар и да не съм писала отдавна. Бях в командировка повече от месец, и сега се „адаптирам” към вкъщи:-) С няколко момента на сериозни притеснения, много пътуване и интересни дни, съм преминала през третия месец. Времето си минава толкова бързо! Тук да споделя нещо от личен опит – няма проблем при пътуването със самолет; аз имах притеснения, но едва в третия триместър това не е желателно. Важно е само да се приемат повече течности – както се пропоръчва всъщност по време на цялата бременост:-)
Бях на преглед в началото на седмицата, според доктора всичко върви добре. И допълнителни тестове като БХС напр. каза, че са излишни, ако не съм рискова група. Разбира се, ако искам може да ги направи, но „няма смисъл да ми взема парите”. Аз още не съм решила... От тук чета, че голяма част от вас правят допълнителните изследвания. В България задължителни ли са, или отново са по желание (аз в момента съм в Германия)? И какво следва, ако резултатите не са добри...
Днес се разписах, време е да спирам!

Здраве и усмивки на всички!!!

# 239
  • Мнения: 1 020
renni79 аз се записах около 20-24 април за ФМ при Марков и първия възможен час беше за 13 май, дано да има часове... по-добре се обадете отсега и запазете за края на май да ви е сигурно и мирно на глава и на теб и на Сев  Hug
mishi84 еееее ама тя е зад ъгъла сватбата Simple Smile нали ще ни качиш снимки да ви се порадваме Simple Smile
ina.gg за съжаление не знам много за главоболие... аз по принцип съм много скарана с лекарствата по принцип Simple Smile дано да продължи така и за напред, да не ми се налага да ги знам  Praynig Ама другите мами казаха, че май техните докита са дали при много силно главоболие да пият парацетамол.. кажи на твоя доки за болките и дали може да пиеш нещо когато положението стане много сериозно  Thinking
sunlight7 доколкото знам в БГ БХС не е задължителен.... даже моя доктор ми каза да не се "занимавам с глупости" при условие, че с таткото не сме рискови  newsm78 #Crazy
а ако резултатите не са добри (демек ако от теста излезе че имаш вероятност 1: 100 и по-голяма - май така беше) почват да те следят и тормозят... в други седмици трябва да ходиш пак... ще следят как се образува костицата на носа и гънката на вратлето май беше, а може да ти направят амниоцентеза (може да не съм го написала правилно) която е много опасна и може да доведе до аборт...
та според мен тези изследвания само могат да ти докарат главоболия ако не си рисков... защото на ФМ се вижда как се развива бебо все пак.... а т'ва е някаква вероятност 1% е сериозна вероятност, ама все пак 1 от 100 бременности може да ти е проблемна... затова дай да ти съсипят 99% нормалната бременност... не знам, мое мнение....

Общи условия

Активация на акаунт