Колко ще ни струва цялостен ремонт?

  • 17 530
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 133
Мила, и аз бях така  Shocked, като теглих чертата след ремонта. Още не съм го изплатила. А направихме задълбочено проучване на цени преди да се захванем с мероприятието. Не става въпрос за измерване на материално положение, вярвай ми.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 390
Нашата баня е 2.30 на 1.60 и ще ни струва 1450лв-560лв плочки, 100лв гранитогрес за пода, 450лв майстор, 320лв за бойлер, мивка и моноблок.

# 17
  • Мнения: 1 175
Миналата година правихме ремонт и повярвай дори ние загубихме точна представа за окончателната цифра.А започнахме с ясен план за действие.Бяхме проучили пазара,направили точни сметки .Когато започнеш го мислиш едно а накрая все се получава друго за съжаление.Добре,че тогава не знаехме колко пари ще похарчим действително.Може би ако,знаехме нямаше да започнем.Така,че не се плаши.Пари се печелят.Важно е да те задоволява резултата накрая от ремонта.

# 18
  • Мнения: 721
Колкото си мислиш, че ще ти излезе - умножи го по 2.

Точно това щях да напиша, но вече са ме изпреварили  Laughing

Бъди подготвена

# 19
  • Мнения: 299
Каквато и цифра да ти каже всеки, тя няма да е реална за теб.
Сама може да си направиш предварителна сметка като си премериш прозорците и отидеш в няколко фирми за дограма да ти дадат цена. Същото важи за банята и за ламината - мериш си квадратите и отиваш да си избереш плочки и ламинат.
Ето тук една фирма си е дала доста подробно цените за ремонтни дейности - може ориентировъчно да си сметнеш и това http://bgremonti.com/ceni_trud.html .
И аз си мислех, че пода няма нужда от нивелация, но не беше така. Това ми създаде доста проблеми. Така, че докато не махнеш старата настилка и не сложиш нивелира, няма как да знаеш.

Не се сърдете, но се получава малко като измерване на материалното ни положение-не търся супер лукс Peace Peace Peace
И ти не се сърди, но това важи и в обратната посока - измерене на материалното положение на другите.
Успех с ремонта, надявам се да не се появяват непредвидени разходи и да отнеме възможно най-кратко време, че майсторите много рядко си спазват сроковете.

# 20
  • Мнения: 327
бъди подготвена за по-голяма сметка а ако останат бързо ще им намериш място!

# 21
  • На село
  • Мнения: 873
Вече сме на финалната права на основен ремонт. Е, ако знаех в началото колко ще ми излезе, сериозно щях да се замисля дали да го почвам изобщо - предвидената сума умножихме по 3 за има-няма 9 месеца! В началото мислехме да променим и ремонтираме само няколко неща, но като се започна - хайде и това да се направи, хайде и другото... по едно време края не му се виждаше.
С ламинат, циклене на естествения паркет, ПВЦ дограма, врати и фаянс за банята на средни цени може да се вместиш в 30ина хил.
Аз си направих още в самото начало една таблица в Ексел - какво, предполагаема цена, реална цена, дата за капаро, дата за доплащане - всичко това,  разпределено по месеци. Много ми беше удобно да знам кога какво имам да плащам, а и знам колко ми е излязъл ремонта от входната врата, през мебелите до пердетата до последната стотинка.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си мисля , че винаги има непредвидени разходи. Та  бих си приготвила 20000лв ако не се прави нещо кой знае какво.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 603
Зависи от материалите, които ще ползваш - има теракота от 12 лв кв.м., а има и от 60 лв. , Същото се отнася и за всичко останало.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе много е относително, сама знаеш, но мисля, че средно около 18- 20 000. Може и за 15, може и за 35, зависи какво искаш. Но около 20 бона ми се струва разумно. 4 хилки за голяма баня няма да ти стигнат от-до. Моята стъпи там някъде, като е 2 на 2 Laughing Много скъпи, но непредвидими се разходите по изравняване на подовете/ това трябва да се види, за да се прецени има ли нужда/, преместване на инсталациите във връзка с проекта за кухня - тока и вода, комин, разходите по майстори също са сериозно перо Sad

# 25
  • Мнения: 3 417
тези дни си мислех да пусна такава тема  Peace
ние ще започваме ремонт на около 70кв.м. (жилищна площ без терасата). Това, което задължително ще правим е смяна на дограма, смяна на ВиК и ел. инсталация, събаряне на една стена  Laughing между дневната и малка кухничка, циклене на естествен паркет и външна изолация, окачен таван, шпакловка на стените, 8-10кв.м. декоративна стена от гипс картон с ниши в стената, а  и подмяна на вратите на стаите.ще заплащаме за майстор само за ВиК-то ( и то той ни е познат), строителните материали ще купуваме на дистрибуторска цена, защото мъжа ми работи в сферата на строителството.
миналата година наши приятели правиха основен ремонт на жилище 120кв.м.-дограма, смяна на инсталации, всичко е банята и тоалетната, циклена на паркет, нови мебели в двете спални, събориха стената между дневната и кухнята, нови мебели и за там, изолация на целия апартамент и им излезе 20хил. лв. доколкото са ни казвали де Simple Smile затова се надавам ние да влезем в 10-12хил  Rolling Eyes поне за майстори няма да плащаме, а то като гледам колкото даваш за материали, толкова и за майстори  Confused Rolling Eyes  вие как мислите?  /като погледнах написано колко неща ще правим даже аз не си вярвам  ooooh!  Laughing /

# 26
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Мога да се включа с информация само откъм цени за поставяне на керамика, съвсем скоро се информирах.
Моите майстори (други не бих пуснала в къщата си) в момента вземат 16 лв./ кв.м. за теракот и 17 за гранитогрес.
За сравнение, преди 6-7 години, когато се нанасяхме и отхвърлих поне това голямо перо вземаха съответно 12 и 13 лв./ кв.м.
За ръбове по колони (т.нар. 'геруми') цената е на линеен метър, забравих да питам за нея, тогава беше 10 лв., но това вече е въпрос на вкус, на мен не ми харесват лайсните и предпочитам този вариант.
Замазката на пода беше тогава по 3 лв./ кв.м., изправяне на стени - по 1 лв./ кв.м., зидарии някакви ако се налагат, за скриване на тръби и т.н. бяха по 5 лв./ кв.м.
Гледам си сметките за едната баня - 400 лв. съм дала само за труд (5 квадрата под и 20 - стени) и мисля, тънко съм минала.
Това без монтажа на вана, мивки и прочее санитария. 

# 27
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 При всички положения - доста повече, отколкото очакваш Confused. Само споделям, че нашата баня е ммъничка, не сме се оливали със скъпи материали и санитарен фаянс - по-скоро обратното, и пак излезе окло 4000 лева, а дори не е точно както искахме, с всичко, което искахме.

Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 15:39 от verte

# 28
  • Мнения: 2 388
... затова се надавам ние да влезем в 10-12хил  Rolling Eyes поне за майстори няма да плащаме, а то като гледам колкото даваш за материали, толкова и за майстори  Confused Rolling Eyes  вие как мислите?  /като погледнах написано колко неща ще правим даже аз не си вярвам  ooooh!  Laughing /

Честно казано 10-12 хиляди ме се струват малко, но зависи от това което ще купувате. Колкото  до това, че се дават еднакви пари за материали и майстори не съм съгласна, дори и да си купите от най-ниския ценови диапазон.
Както са те посъветвали по-горе задължително си направи една предварителна сметка, постарай се да не изпускаш нищо. Отпусни и поне 1000 лв отгоре ( защото винаги се забравя нещо).
Постарай се да не надвишаваш цените, които си си заложила в списъка, а ако го направиш компенсирай от някой друг артикул.

# 29
  • Мнения: 2 439
Около  70 квадрата /без банята/, но с нови мебели и ел.уреди ни излезе около 11500лв. миналата година. Но почнахме горе-долу от това време с всевъзможните проучвания, кариране, складиране на материали. Физически ремонта протече за 1 месец - юни/юли, но имахме майстоо който беше "всеяден" - зидаше, лепеше плачки, слагаше ламинат, мажеше, абе всичко, каквото се прави. Ние само си боядисахме стените и сложихме тапетите, а мъжът ми направи ел. инсталацията.

Общи условия

Активация на акаунт