Колко ще ни струва цялостен ремонт?

  • 17 539
  • 55
  •   1
Отговори
Искаме да направим цялостен ремонт на апартамент около 100кв.
В ремонта не включвам цените на мебелите, защото по-голямата част си ги имаме, пък и могат да се купуват допълнително.
Идеята е подовата настилка-в най-голямата стая си има естествен паркет, а за другите-ламинат.
За банята смятам, че 4000 ще стигнат-огромна е направо Mr. Green
Смяна на дограми/от тези, които са с врата/, ламината, кухнята/без уредите/, външна и вътрешни врати, тоалетна, малко преграждане, което не мисля, че ще излезе много скъпо, щори, тапети и други уж малки неща.
Питам съвсем грубо разбира се, защото все пак не може отведнъж да се каже с точност, пък и допълнителните неща много вдигат цената.

# 1
  • Мнения: 4 916
По мои сметки икономичен цялостен ремонт излиза поне 50 на сто от цената на апартамента. Сами трябва да си направите сметка какво искане и каква цена сте готови да платите - например от дограма до дограма има огромна разлика. 4 000 лв. за огромна баня не съм сигурна дали ще стигнат. След акто си направите сметката задължително прибавете поне още 10 на сто за непредвидени разходи.

# 2
  • Мнения: 1 988
Не съм съгласна с argun, защото апартамент 100кв. например в София има една цена, а в по-малките градове съвсем друга-доста по-малко Peace, а ремонта на този апартамент където и да е ще струва едно и също-дограми, ламинат, тапети-цените навсякъде се уеднаквиха.

# 3
  • Мнения: 1 632
И на мен 4000лв за огромна баня ми се струват много малко.Освен ако не намерите супер евтини материали и майстори.За ламината дали ще има нужда от нивелация на пода?Така на изуст да се хвърли цена ми се струва трудно!Всички материали,имат различни марки и цени.

# 4
Банята ще се прегражда на мокро помещение и баня, където да се събере само душ-кабина, мивка и някакво шкафче.Подовете мисля, че нямат нужда от нивелация.Отговорите ми е ясно, че ще бъдат съвсем ориентировъчни.Въпросът беше по-скоро насочен към тези, които скоро са правили ремонт.

# 5
  • Мнения: 303
И на мен 4000лв за огромна баня ми се струват много малко.Освен ако не намерите супер евтини материали и майстори.За ламината дали ще има нужда от нивелация на пода?Така на изуст да се хвърли цена ми се струва трудно!Всички материали,имат различни марки и цени.

Зависи какво се разбира под "огромна". За мен огромна ще е ако е поне 10-12 м2 и нагоре. При стандартни бани около 3 квадрата в старото строителство и 2 квадрата в много от новото, за огромна може да мине и такава от 4-5 м2. Но тя не е кой знае колко по-голяма, единствения разход в повече е няколко квадрата плочки. Не виждам защо да не се върже в 4000 лв.

# 6
  • Мнения: 1 632
Авторката е написала "огромна",и аз си я представям такава,за това ми се струват
 4000лв малко.

# 7
# 8
  • Мнения: 1 120
4000 лв за баня около 3-4 кв. ми се струва , че на авторката ще и стигнат.
Има плочки от 13 до 60 лв за кв/м. Все пак човек си прави предварително сметка, какъв бюджет ще отдели за дадено помещение.

# 9
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Така не мисля, че някой може да ти отговори. Единственият отговор, който мога да дам е много.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
По мои сметки икономичен цялостен ремонт излиза поне 50 на сто от цената на апартамента

Стига де, не са необходими такива изхвърляния. Ако беше така, мъжът ми вече да е милионер с ремонтите, които е направила неговата фирма  Whistling

# 11
  • Мнения: 4 916
По мои сметки икономичен цялостен ремонт излиза поне 50 на сто от цената на апартамента

Стига де, не са необходими такива изхвърляния. Ако беше така, мъжът ми вече да е милионер с ремонтите, които е направила неговата фирма  Whistling

Ако печалбата му е 70-80 на сто от цената за изпълнение - уай нот?

# 12
  • Мнения: 606
Аз си мисля, че около 10 000 лв.  ще стигнат за "пълна промяна". Ама зависи от стандартът на Питанка. 4000 за баня не са малко.

# 13
  • Мнения: 133
Колкото си мислиш, че ще ти излезе - умножи го по 2.

# 14
Аз си мисля, че около 10 000 лв.  ще стигнат за "пълна промяна". Ама зависи от стандартът на Питанка. 4000 за баня не са малко.
Аз си мисля, че около 10 000 лв.  ще стигнат за "пълна промяна". Ама зависи от стандартът на Питанка. 4000 за баня не са малко.
Едно мъжко мнение да чуя-аз ги смятах 20000-значи съм ок.
За банята писах, че ще я приградим и няма да е толкова голяма.Сегашната ни баня-вярно, че е от тези като в панелките, но ни излезе около 1000 преди 3год
Колкото си мислиш, че ще ти излезе - умножи го по 2.
Shocked Стига бе 40 000 за един ремонт без мебелите newsm78 newsm78
Не се сърдете, но се получава малко като измерване на материалното ни положение-не търся супер лукс Peace Peace Peace

# 15
  • Мнения: 133
Мила, и аз бях така  Shocked, като теглих чертата след ремонта. Още не съм го изплатила. А направихме задълбочено проучване на цени преди да се захванем с мероприятието. Не става въпрос за измерване на материално положение, вярвай ми.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 390
Нашата баня е 2.30 на 1.60 и ще ни струва 1450лв-560лв плочки, 100лв гранитогрес за пода, 450лв майстор, 320лв за бойлер, мивка и моноблок.

# 17
  • Мнения: 1 175
Миналата година правихме ремонт и повярвай дори ние загубихме точна представа за окончателната цифра.А започнахме с ясен план за действие.Бяхме проучили пазара,направили точни сметки .Когато започнеш го мислиш едно а накрая все се получава друго за съжаление.Добре,че тогава не знаехме колко пари ще похарчим действително.Може би ако,знаехме нямаше да започнем.Така,че не се плаши.Пари се печелят.Важно е да те задоволява резултата накрая от ремонта.

# 18
  • Мнения: 721
Колкото си мислиш, че ще ти излезе - умножи го по 2.

Точно това щях да напиша, но вече са ме изпреварили  Laughing

Бъди подготвена

# 19
  • Мнения: 299
Каквато и цифра да ти каже всеки, тя няма да е реална за теб.
Сама може да си направиш предварителна сметка като си премериш прозорците и отидеш в няколко фирми за дограма да ти дадат цена. Същото важи за банята и за ламината - мериш си квадратите и отиваш да си избереш плочки и ламинат.
Ето тук една фирма си е дала доста подробно цените за ремонтни дейности - може ориентировъчно да си сметнеш и това http://bgremonti.com/ceni_trud.html .
И аз си мислех, че пода няма нужда от нивелация, но не беше така. Това ми създаде доста проблеми. Така, че докато не махнеш старата настилка и не сложиш нивелира, няма как да знаеш.

Не се сърдете, но се получава малко като измерване на материалното ни положение-не търся супер лукс Peace Peace Peace
И ти не се сърди, но това важи и в обратната посока - измерене на материалното положение на другите.
Успех с ремонта, надявам се да не се появяват непредвидени разходи и да отнеме възможно най-кратко време, че майсторите много рядко си спазват сроковете.

# 20
  • Мнения: 327
бъди подготвена за по-голяма сметка а ако останат бързо ще им намериш място!

# 21
  • На село
  • Мнения: 873
Вече сме на финалната права на основен ремонт. Е, ако знаех в началото колко ще ми излезе, сериозно щях да се замисля дали да го почвам изобщо - предвидената сума умножихме по 3 за има-няма 9 месеца! В началото мислехме да променим и ремонтираме само няколко неща, но като се започна - хайде и това да се направи, хайде и другото... по едно време края не му се виждаше.
С ламинат, циклене на естествения паркет, ПВЦ дограма, врати и фаянс за банята на средни цени може да се вместиш в 30ина хил.
Аз си направих още в самото начало една таблица в Ексел - какво, предполагаема цена, реална цена, дата за капаро, дата за доплащане - всичко това,  разпределено по месеци. Много ми беше удобно да знам кога какво имам да плащам, а и знам колко ми е излязъл ремонта от входната врата, през мебелите до пердетата до последната стотинка.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си мисля , че винаги има непредвидени разходи. Та  бих си приготвила 20000лв ако не се прави нещо кой знае какво.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 603
Зависи от материалите, които ще ползваш - има теракота от 12 лв кв.м., а има и от 60 лв. , Същото се отнася и за всичко останало.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе много е относително, сама знаеш, но мисля, че средно около 18- 20 000. Може и за 15, може и за 35, зависи какво искаш. Но около 20 бона ми се струва разумно. 4 хилки за голяма баня няма да ти стигнат от-до. Моята стъпи там някъде, като е 2 на 2 Laughing Много скъпи, но непредвидими се разходите по изравняване на подовете/ това трябва да се види, за да се прецени има ли нужда/, преместване на инсталациите във връзка с проекта за кухня - тока и вода, комин, разходите по майстори също са сериозно перо Sad

# 25
  • Мнения: 3 418
тези дни си мислех да пусна такава тема  Peace
ние ще започваме ремонт на около 70кв.м. (жилищна площ без терасата). Това, което задължително ще правим е смяна на дограма, смяна на ВиК и ел. инсталация, събаряне на една стена  Laughing между дневната и малка кухничка, циклене на естествен паркет и външна изолация, окачен таван, шпакловка на стените, 8-10кв.м. декоративна стена от гипс картон с ниши в стената, а  и подмяна на вратите на стаите.ще заплащаме за майстор само за ВиК-то ( и то той ни е познат), строителните материали ще купуваме на дистрибуторска цена, защото мъжа ми работи в сферата на строителството.
миналата година наши приятели правиха основен ремонт на жилище 120кв.м.-дограма, смяна на инсталации, всичко е банята и тоалетната, циклена на паркет, нови мебели в двете спални, събориха стената между дневната и кухнята, нови мебели и за там, изолация на целия апартамент и им излезе 20хил. лв. доколкото са ни казвали де Simple Smile затова се надавам ние да влезем в 10-12хил  Rolling Eyes поне за майстори няма да плащаме, а то като гледам колкото даваш за материали, толкова и за майстори  Confused Rolling Eyes  вие как мислите?  /като погледнах написано колко неща ще правим даже аз не си вярвам  ooooh!  Laughing /

# 26
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Мога да се включа с информация само откъм цени за поставяне на керамика, съвсем скоро се информирах.
Моите майстори (други не бих пуснала в къщата си) в момента вземат 16 лв./ кв.м. за теракот и 17 за гранитогрес.
За сравнение, преди 6-7 години, когато се нанасяхме и отхвърлих поне това голямо перо вземаха съответно 12 и 13 лв./ кв.м.
За ръбове по колони (т.нар. 'геруми') цената е на линеен метър, забравих да питам за нея, тогава беше 10 лв., но това вече е въпрос на вкус, на мен не ми харесват лайсните и предпочитам този вариант.
Замазката на пода беше тогава по 3 лв./ кв.м., изправяне на стени - по 1 лв./ кв.м., зидарии някакви ако се налагат, за скриване на тръби и т.н. бяха по 5 лв./ кв.м.
Гледам си сметките за едната баня - 400 лв. съм дала само за труд (5 квадрата под и 20 - стени) и мисля, тънко съм минала.
Това без монтажа на вана, мивки и прочее санитария. 

# 27
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 При всички положения - доста повече, отколкото очакваш Confused. Само споделям, че нашата баня е ммъничка, не сме се оливали със скъпи материали и санитарен фаянс - по-скоро обратното, и пак излезе окло 4000 лева, а дори не е точно както искахме, с всичко, което искахме.

Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 15:39 от verte

# 28
  • Мнения: 2 388
... затова се надавам ние да влезем в 10-12хил  Rolling Eyes поне за майстори няма да плащаме, а то като гледам колкото даваш за материали, толкова и за майстори  Confused Rolling Eyes  вие как мислите?  /като погледнах написано колко неща ще правим даже аз не си вярвам  ooooh!  Laughing /

Честно казано 10-12 хиляди ме се струват малко, но зависи от това което ще купувате. Колкото  до това, че се дават еднакви пари за материали и майстори не съм съгласна, дори и да си купите от най-ниския ценови диапазон.
Както са те посъветвали по-горе задължително си направи една предварителна сметка, постарай се да не изпускаш нищо. Отпусни и поне 1000 лв отгоре ( защото винаги се забравя нещо).
Постарай се да не надвишаваш цените, които си си заложила в списъка, а ако го направиш компенсирай от някой друг артикул.

# 29
  • Мнения: 2 439
Около  70 квадрата /без банята/, но с нови мебели и ел.уреди ни излезе около 11500лв. миналата година. Но почнахме горе-долу от това време с всевъзможните проучвания, кариране, складиране на материали. Физически ремонта протече за 1 месец - юни/юли, но имахме майстоо който беше "всеяден" - зидаше, лепеше плачки, слагаше ламинат, мажеше, абе всичко, каквото се прави. Ние само си боядисахме стените и сложихме тапетите, а мъжът ми направи ел. инсталацията.

# 30
  • Мнения: 3 770
Ремонтът ще ти излезе толкова , колкото си готова да похарчиш ! Grinning

# 31
  • Мнения: 3 418
... затова се надавам ние да влезем в 10-12хил  Rolling Eyes поне за майстори няма да плащаме, а то като гледам колкото даваш за материали, толкова и за майстори  Confused Rolling Eyes  вие как мислите?  /като погледнах написано колко неща ще правим даже аз не си вярвам  ooooh!  Laughing /

Честно казано 10-12 хиляди ме се струват малко, но зависи от това което ще купувате. Колкото  до това, че се дават еднакви пари за материали и майстори не съм съгласна, дори и да си купите от най-ниския ценови диапазон.
Както са те посъветвали по-горе задължително си направи една предварителна сметка, постарай се да не изпускаш нищо. Отпусни и поне 1000 лв отгоре ( защото винаги се забравя нещо).
Постарай се да не надвишаваш цените, които си си заложила в списъка, а ако го направиш компенсирай от някой друг артикул.
да, задължително ще направим това  Peace  мерси за мнението  Hug

# 32
  • Мнения: 1 322
Нашия апартамент е 45 кв. и ремонта излезе 15 000 лв. без дограмата.

# 33
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз нещата ги виждам около 25-30 000,защото винаги излиза и по нещо непредвидено,което няма как да не се направи.

# 34
  • Мнения: 46 520
За хол, спалня и кухня, преди 4 г.:

- вътрешна изолация със стиропор
- шпакловка на стени и тавани
- латекс стени и тавани, половината цветен
- коридор, дневна и бокс- гранитогрес
- естествен паркет на двете спални + изравняваща замазка
- баня: фаянс, теракот, фризове, мивка, ботуш, моноблок, вана, аксесоари, алуминиева врата (4 м2, 1900 лв.)
- смяна на хоризонтални щрангове
- алуминиеви радиатори 3 бр.
- PVC дограма "Salamander" (1 прозорец + 2 вартопрозореца)
- теракот на двете тераси
- преустройство - изкарване на вода в дневната, около 4 метра


6 400 лв.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 806

Колкото си мислиш, че ще ти излезе - умножи го по 2.

 И аз така  Peace. Едно го мислех друго стана  newsm78.
 
Аз нещата ги виждам около 25-30 000,защото винаги излиза и по нещо непредвидено,което няма как да не се направи.
Подкрепям напълно  Peace

# 36
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ей,Никол,вие много евтино сте минали за тази работа.Сега цените са поне двойни.

# 37
  • Мнения: 46 520
Ей,Никол,вие много евтино сте минали за тази работа.Сега цените са поне двойни.

На кое?
Сега ни предстои един друг ремонт и обикаляхме по магазините, теракота, моноблока, ваната и другите материали са си на същите цени, може би за труд имаш предивд?

# 38
  • Мнения: 2 388
Строителните материали са скочили, като цени определено. Поне в Бургас е така, за другите градове не мога да коментирам. Simple Smile

# 39
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Трудът също е скочил, от времето на моя първоначален ремонт поне с едно 4-5 лв. на кв.м.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 097
Аз нещата ги виждам около 25-30 000,защото винаги излиза и по нещо непредвидено,което няма как да не се направи.
И според мен някъде там. Ние за неосновен ремонт (само в банята е сменяно всичко, вкл.и тръби - и още предстои ooooh!, ама това е друга история), циклене и лак на паркет и дюшеме, боядисване на 2-3 стаи и шпакловка на антре и килер, нова кухня + електроуреди, осветителни тела и други такива дреболии отдавна сме надхвърлили 10те хиляди, може вече и към 15 да са.
Никол, и на мен ми се вижда доста евтино, браво на вас!

# 41
  • Мнения: 2 388
Трудът също е скочил, от времето на моя първоначален ремонт поне с едно 4-5 лв. на кв.м.
Определено, че и  повече. За материалите не ми се смята сега колко са скочили, но има разлика и съм сигурна, че не е само в Бургас.

# 42
  • Мнения: 386
много е според зависи
мой познат направи за 6000 лв ремонт на апартамента си (много личен труд, най-евтините материали) включващо и баня, и мебели, и освежаване. за сравнение в същия момент аз дадох тази сума за вливане на стая и балкон в едно с дограмата, изолацията, гипскартона и ламината (с фирма).
според мен към момента 30,000 лв за 100м2 е реалната цена, ако нито се изхвърляш, нито си купуваш най-евтиното. но като гледам през последните две години как растат цените сумата бързо ще нарастне.

# 43
  • Мнения: 950
Аз ще ти кажа да си сметнеш примерно по-големите разходи за ремонта.Например аз съм харесала нещо по-евтино и по-скъпо след това пресмятам всичко и решавам кое ще е изгодно и разликата да наместя за друго  Wink
За дограмата ще ти дам ориентировъчна цена за да си направиш сметката и за там.За вратопрозорец  3 м и то супер дограма излезе на свеки 1000 лв а е имала и по-ниска оферта ,но явно не си е струвало.

Ясно е че никой неможе да ти каже точна сума затова най-добре пресметнете вие за да не се ядосвате после  Wink 

# 44
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз си направих още в самото начало една таблица в Ексел..
И аз водя записки на Ексел за всичко, ти си първия друг човек, когото чувам да постъпва така.
Друг начин да знам колко сме изхарчили просто няма.
Понякога за 2 дни, ако не си въведа разходите и трябва сериозно да се замисля какво пропускам и защо не равнявам сметката  Laughing

# 45
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И аз водя сметки, не точно за всичко, но за ремонтите поне - задължително.
Сега в Ексел, преди пишех в едни тефтери Simple Smile.

За вратопрозорец  3 м и то супер дограма излезе на свеки 1000 лв...
Зависи много и от това колко прозорци имаш в жилището.
Моите са 9 Crazy, три от тях точно такива, другите - нестандартен размер.
При сестра ми бяха 8, къмто толкова хиляди й излезе й дограмата.

Изолация външна (ако реши човек да я направи като хората) е към 50 лв./ кв.м. Аз ще слагам друг вид, с минерална вата - тя е 70 лв./ кв.м. Това само материали+труд, наем на скеле или повдигаща техника за периода на поставяне е отделно. Т.нар. 'обръщания' около прозорците също се плащат отделно и цената е на линеен метър. Вариант с алпинисти изключвам, нямат сгода за работа така хората и малко или повече претупват нещата. Отделно идват и разправиите със съседи, запънали се като магарета на мост, че 'няма нужда', а изолация на парче е просто безсмислено да се прави, все едно си хвърляш парите на вятъра.

# 46
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ей,Никол,вие много евтино сте минали за тази работа.Сега цените са поне двойни.

На кое?
Сега ни предстои един друг ремонт и обикаляхме по магазините, теракота, моноблока, ваната и другите материали са си на същите цени, може би за труд имаш предивд?
Ами за материалите,ние преди 2 години искахме оферта за локално парно на цялата къща(6000лв.),сега се навихме и вече беше 10 000.Предполагам и работата е поскъпнала.

# 47
  • Мнения: 582
Поне 20 бона

# 48
  • Мнения: 1 733
Апартаментът ни е 100 квадрата. Цялото минало лято правихме основен ремонт. Събаряхме стени, от две стаи правихме една с изграден барплот. Едната тераса я махнахме и си разширихме хола. Целият апартамент беше изкъртен до тухла. Все едно направихме нов. Ремонтът без мебелите ни излезе около 15000-17000 лв. Обаче мъжът ми понеже много пътува из страната, а и работата му е свързана със строителство, знае къде продават евтини и качествени материали, така че смея да твърдя, че наистина успяхме да минем "тънко".

# 49
  • Мнения: X
 newsm10  Колкото си мислиш, че ще ти излезе - умножи го по 2.  newsm10

# 50
  • Мнения: 3 782
Мале, като ви чета направо ми се схваща стомаха Sick На нас също ни предстои ремонт на етаж, в една от стаите ще слагаме паркет, слава богу,че другите стаи са с дъски, само ще ги изциклим. На три от стаите, но само на външните стени ще слагаме вътрешна изолация, ще сменяме дограмата и ще прекарваме парно. По наши сметки 15 000лв1 ще ни стигнат и дано да е така,защото вече наистина всичко се вдигна страшно много.
Парното ще ни излезе към 2500лв. Дограмата към 1 500лв, паркета и гипс картона ще си ги слагаме сами.

# 51
  • Мнения: 132
За 100 кв апартамент си трябват доста пари.Миналия месец ремонтирахме банята и ни излезе около 4-5000 лв.Ако не сте приготвили достатъчно може да се направи поетапно,като най-напред е смяната на дограмата.Успех!

# 52
  • Мнения: 3 770
Нашият е 120 кв. и миналото лято мъжът ми прави основен ремонт -смени алуминиевата дограма с 5 камерна пвц,санира отвън целият етаж и всички стаи бяха пребоядисани с латекс или сменихме тапетите ,там където имаше такива.Цялата работа излезна към 15000-17000 лв.,но всичко зависи от това какви материали избираш Мисля,че няма точен отговор колко би ти струвал ремонта!

# 53
За нашият апартамент(към 70 квадрата),който не беше ремонтиран от 40 години дотук са отишли към 15 хиляди,в момента ще ромонтираме коридора,като ще сменяме всички врати,теракот ще слагаме,нов вграден гардероб и т.н.и за не го ще заминат към 4-5 хиляди.Мисля,че без преувеличение могат още толкова да се вкарат,ама няма откъде Wink

# 54
  • Мнения: 8 999
Миналата година за основен ремонт - ел. инсталации, ВиК, настилки, дограма, врати, няколко стени /някои бутнати, други новопостроени/, заедно с материалите /среден клас/ - 15 000 евро.
Тази година правихме бани на вилата /Царево/ - майсторът ни взе 12 лв. за кв.м за труд, отделно материалите. В София ни поискаха 25-30 лв. за кв.м.

# 55
  • Мнения: 7 947
Да, за основен ремонт на къщата ни - 140 кв м ,то4но когато се раждаше Яни - зна4и преди 2 години, дадохме 32 000 лв, а бяхме предвидили 20 000! Винаги изникват много непредвидени неща! И отива много пове4е време от предвиденото! Един съвет - не плащайте надница, а при свършена работа - на кв. метри!!! А за цените - на пове4ето материали са си същите, но труда е поскъпнал определено.

Общи условия

Активация на акаунт