Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 9

  • 12 498
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 233
  Когато бяхме на годинка и месец и аз се озовах в болницата по същата причина с малките. Аз слава богу се разминах с вируса, но малките бяха доста зле. Не съм спирала да ги кърмя и двете се оправиха за десетина дни. В болницата също ми се скараха за кърменето, но не им обърнах внимание, не съм спирала да кърмя и си се оправиха без проблем. Моите седяха мирно първите дни по простата причина че бяха толкова отпаднали, че Ваня два дни не можеше главата да си държи изправена, после почна да сяда и после да се учи отново да ходи. Тоест по тази причина не сучеха нонстоп, а врътките да кърмя и двете със системи бяха интересни.

# 16
  • Мнения: 1 947
   Известно разхлабващо средство е кърмата, но чак да предизвиква дискомфортно разстройство newsm78, не мисля... Сигурно е от друго.

# 17
  • Мнения: 304
Здравейте майчета  Hug

Бих искала да се присъединя към вашата компания. От отдавна ви мяркам заглавието, но не мислех, че ще мога да се причисля към "дългокърмещите майки". Е, да но без много усилия, вече година и 1 месец кърмя бебчо.

Имам няколко въпроса и ви моля да ме посъветвате (извинявам се, ако трябва да повтаряте вече обсъждани теми, но няма да мога да прочета всичко написано по-рано)

1. Кърмя бебчо след като се прибера от работа, т.е. от 17.30 до сутринта на поискване, което при нас прави минимум 6 пъти, а понякога нощем е на всеки час. Има ли и други като мен да кърмят толкова много нощем? Дали наистина е вредно за бебето, както твърдят педиатрите? Какво да направя, че да променя режима му и да намаля нощните хранения?

2. Сега, след като навърши 1 годинка, какъв режим на хранене трябва да въведа на бебчо? Нали трябва да му се намалят млечните хранения?

3. Все още нямам цикъл - това нормално ли е?

# 18
  • Мнения: 2 467
desiteam ,бързо оздравяване   Hug . Също предполагам, че от стреса кърмата ти се е смъкнала малко, но с тези рекорди, които поставяте за няколко дни ще си върнеш литража Wink

Mary Jane , на 1 и 2 ти отговорих в темата ти, на 3 - нормално е. И повече може Simple Smile При мен дойде 1г и 3м след раждането, а напълно се възстанови около 1,6 г. Има майчета и с повече безциклие.
А защо трябва да се намалят млечните хранения?

# 19
  • Мнения: 2 829
Здравейте и от мен!
Деси, много мъчно ми стана като прочетох как лошо се е разболял Мартин! Бързо оздравяване и според мен кърмата по-скоро му помага да се оправи!
Мери Джейн, според мен нощното, както и честото кърмене изобщо не е вредно, освен ако на теб не ти пречи. Ако за теб е натоварващо-можеш да опиташ да промениш нещо, но ако не ти пречи-просто детето си набавя кърмата, която му е нужна. За режима на хранене не мога да ти дам съвет, защото аз просто взимам малкия с мен на масата и му давам колкото иска от моето ядене. Кърмя го когато пожелае денем и нощем, стига да съм вкъщи. За цикъла-аз също нямам още, нормално е.
Малко ОФФ-Ние сме на гости на родителите ми в Щатите, ще ходим и в Панама на сватбата на брат ми Grinning

# 20
  • Мнения: 4 242
Деси спокойно, не кърмата ти създава проблеми, но определено ще помогне да се оправи детенце!  Peace Ива на около 2г хвана някакъв вирус, здраво разстройство  21 дни, беше само на кърма, колко пъти благодарих на Бог че още я кърмех, защото едно че не искаше нищо друго да поеме, второ че всяка друга храна я дразнеше. Бързо оздравяване ви пожелавам!  bouquet

Mary Jane добре дошла! Води се по детето си и няма да сгрешиш! За цикъла- да нормално е, много майки тук нямат по година че и кусур.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте и от мен!

desiteam, стискам ви палци да оздравявате бързо! Само не се съмнявай в кърмата си, сигурна съм че не близваш разстройващи храни.

Mary Jane,
1.Ние бяхме до скоро така. Откакто му избиха 4-те кучешки зъба наведнъж преди две седмици, започна да се буди само по два пъти нощем. Но го мъчиха три месеца и през тях нощем бяхме и ние през час на АМките. Аз се радвам, че суче нощем за да си навакса пропуснатото от деня. Искам колкото се може повече кърма да поема, независимо по кое време на денонощието.
Не е вредно както твърдят педиатрите.
Обаче ако все още искаш да намалиш нощните кърмения не мога да помогна. Не знам как.

2.Не съм чувала, че трябва да се намалят млечните храни след годинката newsm78. Хвърли ме в тъча...
Моя син няма никакъв режим на нищо - давам му да яде когато огладнее, спи когато му се доспи и изобщоооо, никакви режими!

3.Да, нормално е.

yanast, ще чакаме разказче за пътуването и престоя, приятно изкарване!

Мойто Мърчи и той тия дни е на диета, че нещо повръща. Май в петък са яли нещо недотам добро на градината, щото вечерта повърна едни "конци"месо. Приличаше ми на телешко, направо не знам как ги е гълтал такива парчета...И в събота сутринта повърна, каза, че го боли стомахчето и от тогава е на хляб и кърма... Иначе е много игрив и нищо друго му няма.

Вече съботите и неделите не му стига кърмата- т.е. суче му се, но понеже вече суче само сутрин, вечер и нощем по 1-2 пъти и тя е намаляла доста. Той опитва по няколко пъти денем, но дърпа, дърпа две-три мин и съобщава: -Тука няма ляко! сочи другата -Тука има ляко! -ама след малко пак -Тука няма ляко! Отначало не се отказваше лесно и чак след 3-4- смени на двете гърди се отказваше, но вече пробва и си заминава ако не му пусне отначало. Та, постепенно така се получава, че от самосебеси се намалят кърменията. Иначе сутрин и вечер си се пълняк гърдите, когато има по-голяма пауза...
Айде, да си опъна кокалите вече, до скоро  bouquet

# 22
  • Мнения: 172
Здравейте и от нас!
Доста отдавна не сме писали и ние.
Ние вече се отбихме, вече от 4-и дена сме без цици и заспиваме сами. Доста добре мина всичко, без големи травми - за което съм доста радостна, макар че кърменето ми липсва. От друга страна вече ме оставя да свърша и някоя друга работа в повече.
desiteam пожелавам ви бързо дооздравяване.
pe6ka поне при нас нямаше голяма разлика преди и след цикъл. Като се има впредвид, че ми дойде точно 3 месеца след раждането.
Mary Jane по въпрос 1 - не мисля че им вреди на децата честото нощно кърмене. И ние бяхма така - поне 6 пъти на вечер. По въпрос 2 - смятам че детето само ще ти покаже какво иска. По въпрос 3 - абсолютно нормално.

А и да попитам нещо в бързината. Знам че много зависи каква е била лактацията, като количество, преди да отбия малкия, но според вас за какъв период от време горе долу ще се абсорбира кърмата в тялото? Минаха вече 4-и дена и съм изцедила съвсем малко в началото за да намаля напрежението. Пия си редовно градинския чай на 6 часа. Пристегнала съм ми сутиена. Но си мислех че ще стане по-бързо това абсорбиране. Този дискомфорт малко ме изнервя вече.
Та това е от нас.
Поне за тази вечер. Simple Smile

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
desiteam, не, не е от кърмата. Просто явно го кара тежко Confused Кърмата му помага да се възстанови.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 682
запис и хубав ден на всички! Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 081
Ми аз като се замисля, нали кърмата пази червата и въобще целия организъм от всякакви вредни твари, наистина би следвало да се възстанови по-бързо сучейки...Ама то човек като се ошашка, какво ли не си мисли. Днес е по-добре, поне не е повръщал. И аз пак почнах да ходя по цици, щото не ме събират сутиените  Mr. Green И апетит имам даже:) Преди обед днес ходихме на контролен преглед в Инфекциозна, направо ще ме разстрелят тия доктори. Понеже Мартин постъпи с левкоцити 17(при норма Sunglasses, а при изписването не дадох да му вземат кръв, че нямаше здраво пръстче, милото, та днес това правиха. И докато чакам резултатите, тая докторка, дето уж рабира, ми казва: "Ама, мойто момиче, ти нали знаеш, че кърмата съдържа бели кръвни телца". Аз викам :"Да". И тя:" Ами как тогава искаш да му паднат левкоцитите на детето..." Е, паднали се оказаха, 6:) Ама мами, с туй вашто постоянно кърмене, ще вземете да си объркате кръвните картини на децата:)

Яна, весело изкарване зад океана:) Чакаме те да разказваш  Hug  (как успя това дете да го усмириш 14 часа в самолета  newsm78 )

И още нещо да питам  Embarassed  Големите кърмачета като откарат само на кърма няколко дена, акотата им бели ли са? Щото мойто ми ги снася едни такива като сметана, чисто бели....Не са като до 6тия месец...

# 26
  • София
  • Мнения: 2 658
ами не са били никога бели. По-светли да, ама бели никога newsm78 Това е по-скоро в следствие на вируса. Тези от болницата не ти ли казаха нищо? Не си спомням точно, но това май беше свързано с липсата на билирубин или нещо подобно.

# 27
  • Мнения: 147
Да се запишем и ние в новата темичка Wink

Деси, скорошно оздравяване  Hug

Mary Jane, както и други са ти казали - води се по детето и по инстинкта си  Peace А изказването по въпроса за млечните хранения след годинката ми звучи малко странно... Все пак кърменето е до време и поне аз не познавам голям човек да суче  Joy...

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Деси, радвам се, че вече сте добре  Hug

Mary Jane, на мен цикълътмисе върна точно 1г и 1м. след раждането...

# 29
  • Мнения: 3 718
Деси, радвам се, че сте по добре. Алекс имаше период на неядене от около 10-15 дена. Е случваше се да приеме нещо различно от кърма, но в много минимални количества. Но не се е случвало да са му бели акотата. По скоро бяха по редички, но на цвят си бяха класически.

Общи условия

Активация на акаунт