Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 9

  • 12 526
  • 286
  •   1
Отговори
# 255
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И ние сменяме гърдите като луди - вечер и нощем- не че е свъшило млякото, ами изведнъж вече не ни е удобно така.

# 256
  • Мнения: 304
Здрасти СКРЕЧ, на твоя въпрос – аз бях срамежлива (и още съм) и така и не съм кърмила на открито. Но дори и в къщи, ако някой нещо каже, малкия пуска зърното и започва да клюкари. В такъв случай аз му казвам на по-висок тон „хайде, че млякото тече” и го насочвам към гърдата. Кърмя и в колата (това ми е най-голямото постижение, защото и там се намира кой да се заглежда). Ако някой свирне или нещо друго му привлече вниманието, пак пуска гърдата и аз пак по същия начин. Вече си знае.
Ако другата гърда пуска мляко, ако имаш възможност стисни веднъж зърното на голо (с два пръста) и пусни – това е съвсем достатъчно, за да спре млякото.

А за делфинчетата ми стана много любопитно – казаха ли до каква възраст сучат? Аз дълго съм отглеждала морски свинчета, а те пък от раждането си сучат 1 месец, но започват да гризат трева от първия си ден. (при средно 5 години живот – това би се равнявало на 1 година кърмене при 60 години живот). Мисля си, че няма много общо с нас, защото в природата нещата са по-различни.
Ако една майка си реши да не кърми – просто дава сухо мляко, докато в природата такива екстри няма и бебето просто не би имало шанс.

Момичета, а защо не може да се отбива през лятото? Аз не мисля още де, ама ми е чудно защо.

# 257
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не се отбива през лятото поради опасност от диария и обезводняване- така знам аз.

# 258
  • Мнения: 4 971
Много отбиващи напоследък! И аз натам отивам, но не и преди есента или зимата. Роднините ми се подиграват вече, но с добро чувство, поне най-близките де. Мама ми казва, че била много голяма вече, но аз й казвам - Ти, Крали Марко, да траеш! Баба ми я е кърмила до година и половина! Laughing Таткото само ни снима - да имаме спомен до колко голяма е цоцкала. Понякога подпитва до кога - но аз казвам, че има време! Абсолютно съм съгласна, че НИЕ-майките сме по-пристрастени към кърменето от бебетата. Преди време като се наложи да пия антибиотик и не кърмих 10-тина дни - беше ужасно! Бебето се справи чудесно, но не и аз - все ми се ревеше и чаках с нетърпение да мине този период. Тогава обаче отпадна нощното кърмене и съм много доволна от това. Таткото спеше с бебка и зорът беше 2-3 дни. Сега пак се буди, но много малко, някои нощи изобщо. Върти се много обаче и се отвива постоянно, така че не съм почнала да се наспивам. Сутринта рано-рано ми поиска Ами? - но аз бях твърда, Не може! Naughty Веднага си заспа отново.
Така че ако искате да продължите да кърмите, но ви тежи нощното - има светлина в тунела. И аз не си представях, че ще успея да спра нощните кърмения, но се получи изумително лесно. Преди това сучеше по 5-6 пъти на нощ.
И не на последно място - честито на отбилите! Всяко кърмене повече от година за мен е изключително важно и мисля, че е много добро за нашите дечица. Hug

# 259
  • Мнения: 2 614

Момичета, а защо не може да се отбива през лятото? Аз не мисля още де, ама ми е чудно защо.


Казват, че като отбиете детето през лятото и има опасност от ентеровируси - не съм сигурна доколко е истина, но около мен - стрини, вуйни, баби - всички ме инструктираха, когато започна да отбивам да не е лятото. И всеки сезон подпитват - вече отби ли я? Аз казвам - не, и те : еее, ама сега пак трябва да чакаш да мине зимата  Mr. Green

# 260
  • Мнения: 1 947
   Еее, то така по метода на изключването, сезон не остана. Simple Smile За лятото знам, зимата трябвало да мине (защо?) - пролет и есен са много преходни и тогава все едни сополи текат, навлечени в топло или съблечени в студено и хоп!-настинка с някой последващ вирус... Е? То какво стана тогава. Но аз имам време - не съм решила още в коя година точно ще е нашият сезон. Joy

# 261
  • София
  • Мнения: 1 056
Момичета, а защо не може да се отбива през лятото? Аз не мисля още де, ама ми е чудно защо.



Личното ми мнение е, че това са бабини деветини с отбиването лятото, също както ако бебето не е сукало ден-два не трябва да се кърми повече за да не урочасвало, също както че имало рядка кърма и т.н. и т.н. То ентеровирус може да хване винаги, моя Мъри тази зима беше хванал...


правда_z, ние също оставихме Мъри вчера на баба му и сега ми е едно празно без него. За първи път се разделям с него за повече от 12 часа, но добре, че той се чувства добре. Ще го вземем другата седмица. Аз тази сутрин се поизцедих малко защото ми се бяха наляли гърдите, но не бяха твърди, де. Сутрин и вечер дали ще е достатъчно да поизцеждам по малко за да поддържам все пак някаква лактация. Не ме се иска да отбивам още. Но ще видим дали след седмица Мъренцето ще иска да суче (и ако поиска дали ще има какво). Така че другата седмица ще видим дали ще съм все още кърмеща мама или отбила. Точно като теб!

А, и Честит празник на всички именици и на близките ви, които празнуват!

# 262
  • Мнения: 2 614
Людмилана, аз мисля, че и да не цедиш, надали ще ти спре кърмата за 1 седмица!  Peace Иначе за детето - знам за какво говориш....

Честит празник и от мен на всички празнуващи Георгиевци и Гергани!!!    bouquet

# 263
  • Мнения: 364
Привет , мамчета!
Честит празник на всички , които празнуват днес !
Новото при нас е ,че и Стела я отбих - 2 години и 1 месец , чак не мога да повярвам ! Чета и че доста други са се справили с отбиването. При нас стана доста лесно , Стела се чувства добре , аз също.Стела сучеше само за приспиване. Мислих да я отбивам след празниците , но миналия вторник й казах за проба , че мама я боли като суче , че има доста зъби , а бебетата нямат и затова сучат. Тя повярва душичката , опитах да я приспя с приказка , с гушкане на играчка , но не успях , накрая заспа гушната в гърдите ми. Това беше на обедния сън , но след 45 мин се събуди и аз си викам сега ще иска да суче , попитах я , а тя ми отказа. Вечерта пак заспа гушната в циците, през ноща се събуди 2 пъти , казах й пак да се гушне в тях , но когато беше почти заспала и токова близо до гърдите ми засука в просъница.
 Ден втори - на обяд заспа гушната , вечерта искаше да накърмя кукалата й и после заспа докато й разказвам приказка. През ноща се събуди с много рев , не искаше да се гушка , бях готова дори да й дам да суче , но тя не искаше.Плачеше неутешимо. Отидохме до прозореца и видяхме ,че навън е тъмно, всички спят, кученцата , хората, няма коли... тя се успокои .. занесах я обратно в леглото и пак заспа докато й разказвам приказка.
 Ден трети - на обяд заспа в колата, отивахме за празниците извън Варна ( малко се притеснявах да не стане някакъв проблем с гърдите ми , нямах интернет за връзка с форума) . Вечерта заспа с приказка. Събуди се само веднъж към 5 часа и пак заспа с приказка.
 Ден четвърти - чудо , Стела спа цяла нощ до 9 сутринта без да се събуди Simple Smile . Това май никога не беше се случвало от раждането й.
 От тогава така се приспиваме и си спи по цяла нощ.
 Аз пиех Лецитин , цедях по малко под душа , ама на втория ден си усещах гърдите като футболни топки и така ме  боляха . Получи ми се и запушен канал , благославям зелето ( по принцип много обичам да си хапвам) - много ме облекчи и май ракарах гадната бучка.
 Това е : стана много по лесно отколкото си мислих и притеснявах предварително. Стела си е добре , усмихната и весела. Не ми е тъжно , приятно ми е като си спомня за тези невероятни мигове на нежност , доволна съм че повече от 2 години я кърмих. Стана ми много мило и малко мъчно , като си помислих че детето ми е вече големичко , че не е бебе , че ме рабира и съжалява и не иска да ми  причини болка да суче....
 Така стана при нас. Тези , които са решили да отбият - водете се от детето , както сте го правили до сега , то ще ви покаже как и кога да стане. При всяко дете си е различно.

# 264
  • София
  • Мнения: 1 877

 Heart Eyes много сладко!!!

# 265
  • Мнения: 5 308
Anetka,поздравления за безпроблемното отбиване и порасналото момиченце Simple Smile Иска ми се и при мен всичко да мине така гладко. Ако беше само Здравко още сега мога да си го отбия сама,днес си заспа самичък,сукна малко и се отдели сам,но сестра му е друга работа. Не иска да се отдели от тези цици и това си е,златни са. Та ще прибягвам до услугите на баба и дядо.Само не знам с гърдите какво ще правя. Ще взема и аз този лецитин щом помага,само ако някой може да ми каже как се пие? И за хапчета ще питам лекарката,че сега сучат и пак ме боли ужасно едната гърда,не знам защо.Мека е,а все е дно е натъртена,направо не се търпи като ме натиснат по нея. За зелето казахте,че се слагат листа,нали? Съмнявам, се,че самотака сама ще ми спре,но все пак първо ще опитам,пък ще видим. Все се каня да започвам,а все не ми се ще.Много се страхувам,че вместо по-добре по-зле ще стане положението със заспиването,но пък трябва все някога да спрат да сучат и да започнат да си спят като големи човечета.Направо не ми се мисли как ще се заспива нощем като се пробудят,защото не сиакм да замествам сученето с биберон,мляко или вода,но да видим.

# 266
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ето какво ми е отговорила БУ за Лецитина днес на личния:

"Лецитин е хранителна добавка за свободна продажба в аптеки и диетични магазини, не се изписва с рецепта. Действа като емулгатор, пречи на мастните частици на кърмата да се слепват и запушват каналче. В много храни също има лецитин, особено в полуфабрикатите.
Потърси лецитин с доза 1,000 или 1,200 мг/капсула. За профилактика е достатъчна 1 капсула на ден; при евентуален проблем (запушване) дозата се повишава до 2-4 според сериозността на проблема. "

# 267
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, и аз напускам редиците ви - изкарахме 1г. и 11м.  Взехме си днес малкия от престоя при баба и дядо, потърси, но не му дадох. Макар че се бях подготвила и бях намазана с даум ексол. Заспа сгушен в мен докато му четях приказка. Дано и следващите дни е така. Не е сукал от петък по обяд, а гърдите ми не се напрягат. Може би повлия и това че ми дойде цикъла, което винаги ми е влияло на лактацията.
Успех и безпроблемно отбиване на всички, които натам са се запътили, а на другите дълго и приятно кърмене Wink

# 268
  • Мнения: 48 126
И при нас вече повече от 10 дни без кърмене
Пия лецитин, не изцеждам, но и мен ме болят гърдите като натъртени, няма бучки и препълване
Мисля че ще мине
Много ми е мъчно , а до преди няколко седмици с досада кърмех и исках час по- скоро да отбия
Все пак повече от две години кърмене е достатъчно според мен, мисля че и той беше готов за тази стъпка и се справя добре, само иска да се гушка в гърдите на голо и да му пея, и ми става едно такова мило, мило Heart Eyes

# 269
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз да се наредя във вашите редици. Минахме годинката кърмене, а сега да видим докъде ще я докараме... Аз съм на приливи и отливи - ту си викам - айде стига толкова, от утре май ще се отбиваме, ама като дойде утрето и  съм на друго мнение...  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт