Брак в Бг и заминаване за Америка

  • 2 421
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Първо се извинявам, ако темата се повтаря Rolling Eyes
Сключих брак преди дни със българин, който е и американски гражданин. Подписването бешев Бг. Той вече е в Америка и смятаме и аз да замина при него. Моля, ако има хора, които са минали по този път през последната година да ми дадат малко повече информация за цялата процедура по заминаването, документи , интервю, чакане и др. ще съм им много благодарна. В повечето места където чета само се обърквам или информацията е стара и неизчерпателна.

# 1
  • Мнения: 2 989
Какво значи стара и неизчерпателна е информацията? Ето я най-прясната информация, от сайта на консулството: http://bulgarian.bulgaria.usembassy.gov/iv-family4.html.

# 2
  • Мнения: 2 563
Уенди, няма да мине без да седнеш и да почетеш и да се запознаеш с документите и понятията. Ако имаш конкретни въпроси, пиши, но не можем да ти го сдъвчем.

Аз минах по твоя път преди много години, но помня, че четох тук http://shusterman.com/greencardsthroughmarriage.html

# 3
  • Мнения: 5
Добре, поне знае ли някой колко време в месеци продължава цялата процедура след подаване на първите документи?

# 4
  • Мнения: 2 989
Ми пиле, то зависи какви точно документи ще подавате и какво ще е натоварването в момента, ние да не сме врачки. За всеки е различно времето. Като ти кажа, че при съседката ми е било година, пък при на колежката мъжа е било три месеца, това на теб как ще ти помогне?

Мъжът ти трябва в Щатите да подаде заявление I-130, че иска да ти дадат зелена карта. Когато му одобрят заявлението (кога ще стане, зависи от натоварването на центъра, дали е попълнил и подал правилно документите или се налагат поправки и прочие, няма как да ти кажем ние), ти ще получиш дата за интервю за виза.

Според инфото, което ти дадох по-горе, ако мъжът ти заедно с I-130 подаде и I-129, ще ти издадат годеническа виза К3, за да заминеш и да довършиш процеса на място, така ставало по-бързо. Колко по-бързо - пак никой не може да ти каже. Вземи прочети, хората са си го написали подробно и на български, и на английски.

Цоне, вместо да ни критикуваш тука, да беше хвърлила един боб на булката да ѝ кажеш кое кога и за колко време. Ти ги можеш тия работи.

# 5
  • Мнения: 2 674
Слънце, преквалифицирах се, сега гледам на листенца от чай!

Никога не съм разбирала защо въпроси, които могат да разрешени лично по телефона, трябва да бъдат публично зададени на някакви случайни хора. Има си посолство, което се занимава с проблеми на гражданите си....Пък един Гугъл да бяха ударили....

# 6
  • Мнения: 2 563
Има и форуми за имиграция в САЩ, където хората споделят колко време им отнема процеса. Мисля, че в абв има такъв.

Има много зависи. Ние дори не знаем дали съпругът има право да подаде документите в посолството или в САЩ, което води до два доста различни процеса.

Пак заповядай, както се казва.

# 7
  • Мнения: 1 800
ianajar, не могат да кандидатстват за годеническа виза, сключили са брак. Поправям се, може за К-3. Peace

Документи не могат да се подават в консулството, промениха го преди време, изпращат се до тук.

Wendy, прочетете всичко хубаво в официалният сайт на правителството, включително линките за правилно попълване на документите. Трябва да изпратите документите до Chicago Lockbox, aко ги изпращате от България, ако не да види според щата в който живее дали трябва да ги изпрати до същият адрес или до Phoenix Lockbox. От там ще ги препратят до двата USCIS Service Centers в Америка, които се занимават с този вид петиции- Вермонт или Тексас, в зависимост къде живее съпругът ти. В момента във Вермонт разглеждат документи от Август 2012, в Тексас от Май 2012.

Ето всичко тук:
Официален сайт на правителството с изисквания и инфо за I-130

Адресите на Chicago и Phoenix Lockbox и списък по щат. .

Тук може да проверите processing time на Вермонт и Тексас, Калифорния и Небраска центрове не се занимават с обработка на I-130 -US citizen filing for spouse, parent, child under 21 категория, в която сте вие.

Последна редакция: пт, 12 апр 2013, 17:03 от benson10

# 8
  • Мнения: 2 989
ianajar, не могат да кандидатстват за годеническа виза, сключили са брак. Peace

К-3 е нова годеническа виза, специално за хора, вече сключили брак. К-1 е старата за още неженени. Както казах, информацията я цитирам директно от сайта на консулството, не си я съчинявам.

# 9
  • Мнения: 1 800
Името ме подведе, извинявай.

# 10
  • Мнения: 65
Пригответе си и доказателства, че бракът не е фейк, може да потрябват.

Общи условия

Активация на акаунт