СЕПТЕМВРИйската премяна- радост носи тя на мама!"

  • 14 608
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 934
Аз пък се обринах! #CrazyДвата ми крака/особено бедрата/от двете страни симетрично..... newsm78Ама,че гадост!Съншайн-кажи с какво да мажа....... Praynig
Значи е на голяма площ, така ли? С кортикостероид-забрави, особено на голяма площ! Пробвай с Алергозан на тънък слой. А знаеш ли от какво е? Алергична ли си по принцип?

# 16
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Хей! 1 седмица чета,чета и нямате изчитане. Браво на вас. Реших в тази тема да се разпиша, Добре дошли на новите мами! :welcome:
Уанде, успех на амниото и само положителни мисли. Бъди сигурна,че всичко ще е наред.
Искам да се похваля,че нашето бебе е станало много шавливо и си го усещам съвсем както си трябва. Понякога по-силно,понякога по-слабо,но си мърда вече.
Това е новото от мен.
Лека вечер и спокойна почивка!  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 170
Чакайте и аз да с езапиша в новата тема,че да не ви оттърва.

Значи danip тази рецепта дето Асето я каза с лимоните и меда е вълшибна.Два пъти успя да ме оправи и то за един ден.Но е важно сместа да я свалиш от котлона точно преди да заври.

Мале,как ми се ходи и на мен на масажче,ама пусто няма кой да ми гледа малкия бандит.Даже последния път и на консултация идва с мен та овършахме кабинета.Ужас.

# 18
  • Мнения: 133
Уанде, и аз получих обрив на бедрото, но  под формата на много ситни и плътно разположени пъпчици и една "компетентна" дерматоложа ми предписа някакво мазило, което след кратко проучване в нета се оказа, че е напълно противопоказно при бременност  #Cussing out. Разбира се не съм се мазала. Предположих, че обривът е от бебешкото олио, което използвах и три дни след като го спрях обривът изчезна. Наистина е добре първо да разбереш от какво може да е.
Подкрепям съвета на sunshine3 с две ръце  Peace

# 19
  • Мнения: 400
vilistarlove001
sunshine-знам си аз,че кортикостероидите са табу за такъв период,ама.....ами сравнително голяма площ е.Като се пипам съм като шкурка #Cussing outНямам алергии,никакви до сега/освен когато пипам патладжан,ама не съм пипала #Crazy/Блъсках си главицата от какво може да е/дали от салатките,от олиото с което се мажа.. newsm78/ама нищо ново Confused
red_sonya-да,такива са като твоите.И аз ползвам бебешко олио на Джонсън,но само на бедрата ми излезна това чудо newsm78

# 20
  • Мнения: 133
uanda, щом е като шкурка, значи е същият обрив. И на мен само на краката ми излезе от същото олио. Явно мазилата за бебчета не са безопасни за бъдещи мами  newsm78
Препоръчаха ми серията Decubal на Actavis за хидратация на кожата, но още я проучвам дали става за бременни. Някой да я е ползвал?

# 21
  • Мнения: 4
Привет и от мен!  Hug

Благодаря на всички, които ми отговориха за болките. Вече съм по-спокойна като знам, че не съм единствена  Simple Smile Аз бях известно време на инжекции спазмалгон и папаверин след като прокървих в началото на месеца, но от 2 седмици няма кървене и принципно и двамата доктори при които ходя казват, че всичко е наред ... остава и аз да престана да се шашкам  Embarassed

uanda - късмет на амниоцентезата. Това с иглата в корема ме ужасява, а съм много търпелива на болка и пълно перде-екстремистка.  Praynig стискам палци. Между другото на мен целия гръб ми е обринат и сърбииии .... а корема ми се окосми  Cry - много грозно. Както и да е, моя лекар каза, че просто трябва да чакам обрива да мине...

Моята козметичка отказва да ми прилага каквито и да било процедури на лицето по време на бременност, включително отказа да ми направи триъгълник. После пък аз нямаше как да отида, тали бях в болница, та след 3 месеца не ми се мисли какво ме чака другата седмица  Shocked

Усмивки на всички



# 22
  • Мнения: 363
аз пък си щавя триъгълника. не аз де. козметичката.
не ми се почва пак с бръснача  newsm11 newsm11 newsm11
че после, когато пак се почне с колата, става баташкото клане  Joy Joy Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 3 114
Ей, чудесни сте, колко много информация за масажите и козметичните процедури!  Hug
mari_p, специални благодарности за линковете!   bouquet Като гледам, цената на масажа в Център "Съвременни родители" е най-добра. Може скоро да се пробвам там....

За почистването на лицето ще се консултирам на място с козметичката. Нямам претенции да е кой знае каква процедурата, така че вероятно все ще намерим нещо, което да не е противопоказно.  Laughing

Простете ме за невежеството, но какво е дарсунвал?  newsm78

# 24
  • Мнения: 400
Janis-дано нямаш повече проблеми Praynig
Лелеееее,ама май всички сме се заформили едни красавици-с пъпки,обриви,косми Mr. Green
sweetkids-дарсунвала е етап от козметичната процедура за почистване на лице-един от последните етапи.С една машинка се пуска ток и усещането е като боцкане.Така загарят пъпчиците по-бързо и действа в дълбочина на кожата/уф,незнам дали обясних като хората newsm78/

# 25
  • София
  • Мнения: 3 114
[ sweetkids-дарсунвала е етап от козметичната процедура за почистване на лице-един от последните етапи.С една машинка се пуска ток и усещането е като боцкане.Така загарят пъпчиците по-бързо и действа в дълбочина на кожата/уф,незнам дали обясних като хората newsm78/

Да, мисля, че разбрах. Мерси за разяснението!  Hug

# 26
  • Мнения: 363
и аз не знаех кво е дарсунвала, ма ме беше срам да питам  Embarassed

# 27
  • София
  • Мнения: 3 114
и аз не знаех кво е дарсунвала, ма ме беше срам да питам  Embarassed

 Joy е, аз те отстрамих Joy

vilistar, честит ти нов етап от връзката с бебчо!  Peace Аз още не мога да се похваля с такива усещания, но и не бързам- от един момент нататък искам, не искам, все ще го усещам.  Flutter

# 28
  • Мнения: 571
Леле леле гици убавици сме сичките  Joy и аз имам обрив по рамената и по шията направо не мога да се понасям  Whistlingкато ме засърби и няма спиране.Дръгна се като крастава магарица  Laughingза сега не се мажондра с нищо че да не ми стане повече.В понеделник ще отида на дерматолог да видим какво ще каже-ако рече ще режем и това е  hahahaА за горичката която си отглеждам-не смея аз с кола  Naughty страх си ме е а и не нося на болка  #Crazyза сега карам с бръснача а по натам ще взема градинската косачка и с нея бъррр  Joy
Janis стискам палци от тук нататък да имаш една спокойна бременност  Praynig
uanda мен от всичко дето ме е страх/а то не е едно или две/ от амниоцентеза направо ми настръхват
мартинките  #Crazy кураж мамче:hug:всичко ще е наред
 vilistar-еххх как благородно ти завиждам искам и аааааааазззззззззз  bouquet  Ние с бебчо поспахме следобеден сън и сега съм кукуряче Embarassed

# 29
  • Мнения: 79
uanda голямата щерка като беше още бебе беше силно алергична към какво ли не и след разни не много сполучливи опити стигнахме до мъдростта, че пъпки на новородено най-добре се лекуват с обикновена цинкова паста.
Забъркват ми я в аптеката, а когато ми трябва инцидентно си купувам от готовите.
Тебеширено бяла е и ми беше предписана като най-безвредното нещо, което мога да ползвам за новородено бебе.
Ако не намериш друго решение за пъпките, може да питаш доки за нея.
Леко пътуване до София и приятно, с влак е най- добре, дано да си изкараш супер!
Момичета по БТВ дават ужаси затова си лежа в леглото, компа ми е на корема а отдолу "пърхането" е заменено с истински, прекрасни ритници... smile3521
Сега ако ви нямаше вас да споделя, трябваше да будя мъжото... newsm44
Брех това юначе, много е палаво в понеделник съм при доки... , и може да видя дали е мома или момък, а после ще черпя, ама ако е момък ще си ударя дупето в тавана, ако пък не, момите ще са мнозинство в наща къща newsm03
Хубава неделя, наспете се, починете си и в новата седмица само добри новини Peace

Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 00:12 от Mariam777

Общи условия

Активация на акаунт