СЕПТЕМВРИйската премяна- радост носи тя на мама!"

  • 14 617
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 94
Миреееееее, много поздрави на Григор  Wink

Честно казано няколко неща ме притесниха от срещата ми с д-р Марков.Мерихме гънката на вратлето и е 2,4 при допустими граници от 1 до 3, обаче се оказа че съм закъсняла с 6 дни за този преглед и гънката вече била започнала да изчезва, така че много вероятно да е била извън допустимите граници и задължително ме чака амниоцентеза.Разбрахме се да си запиша час след 6 седмици, за да видим всичко вече малко по-подробно, но изведнъж се оказа, че следващата  ни среща трябва да бъде след около две седмици, защото стомаха на бебето бил прегънат и не можело да чакаме до 20-та седмица, тук вече се шашнах тотално, защото идея си нямам какаво трябва да означава това , а и за първи път чувам за подобно нещо.Питах го за какво иде реч, той само ми се усмихна и каза, че просто трябва да се видим след 2 седмици.
Някой знае ли що за чудо е това "прегънат стомах"?
И друго няколко часа по-късно след като се поуспокоих си погледнах анамнезата, която ми е написал, там където пише носна кост го е оставил неотметнато това означава ли, че липсва???????

# 61
  • Свиленград
  • Мнения: 269
и аз не знаех кво е дарсунвала, ма ме беше срам да питам  Embarassed

 Joy е, аз те отстрамих Joy

vilistar, честит ти нов етап от връзката с бебчо!  Peace Аз още не мога да се похваля с такива усещания, но и не бързам- от един момент нататък искам, не искам, все ще го усещам.  Flutter
Бл;агодаря ти sweetkids!   bouquet Heart Eyes
Да се оплача...пак съм болнаааааааааа. Хрема , кашлица. Добре,че нямам температура поне /да чукна на дърво/. Много вируси,много нещо. Вие как се пазите?

# 62
  • Мнения: 934
И друго няколко часа по-късно след като се поуспокоих си погледнах анамнезата, която ми е написал, там където пише носна кост го е оставил неотметнато това означава ли, че липсва???????

Успокой се! Да, носната кост трябва задължително да я има. Това е един от показателите, които задължително се гледат. Сега погледнах моя проткол от Янкова. Пише:" назална кост- налична". Дали не е пропуснал да я впише все пак? В коя седмица те гледа, че си закъсняла с 6 дни? И да се наложи амниоцентеза нищо страшно няма! Не дай боже да има нещо по-добре е да се хване навреме!  А това е възможно с амниото.
Стискам палци след 2 седмици вскичко да е наред! Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 3 115
Шоколад, без да коментирам качествата на д-р Марков като специалист, честно ще ти призная, че полудявам, като чуя този "мистериозен" начин на коментиране при прегледа, от който пациентът се шашка до не знам къде! Не може ли да ти обясни с човешки думи за какво става въпрос, ами трябва да се прави на важен? Страх ги е, че предизвикат повече въпроси ли, какво, не знам.....

Слава богу, че моята лекарка винаги много спокойно и подробно ми обяснява всичко! Така дори да има нещо тревожно, поне знаеш точно какво е и не се мъчиш с хиляди предположения.

"Прегънат стомах" нямам представа какво може да означава.  newsm78
Не се притеснявай от амниото, така ще получиш 100% сигурен резултат! Peace Надявам се, че всичко ще се нареди добре! Hug

Аз най-после се снимах за "изложбата" на бремелинските кореми, но има някакъв проблем със сайта, където е албумчето ми, и въобще не се отваря. Временно съм сложила снимките тук:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=232676
Паролата е mamaibebe.  Simple Smile

На снимката съм с дънковата пола от Ларедута, която ви хвалех преди време, и съм добавила снимка на новия ми панталон.  Blush

# 64
  • Мнения: 934
На снимката съм с дънковата пола от Ларедута, която ви хвалех преди време, и съм добавила снимка на новия ми панталон.  Blush



Йееее...много интересен панталон...с това парео...предполагам, че стои добре? Трябваше да се снимаш , за да те видиме! Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 7 673
ШоКоЛаД, ти си била на БХС при Марков, сега загрях. Можи би затова те е гледал на 2 Д.  newsm78. Аз вече си мисля за ФМ и затова се обърках.
Успех и всичко да е наред с бебчо.  Praynig Еххх, че и мен ме хвана яд от тези недомлъвки, дето е имало. Ако имат нещо да казват - ами да казват! Уф, как мразя така Crossing Arms
sweetkids_mama, може ли да ти задам няколко въпроса за Ла Редут на лични, да не спамирам темата? Embarassed

# 66
  • Мнения: 94
Не мила, бях на ФМ при Марков, само че първата ФМ се прави от 11г.с. до 13г.с. и 6 дни, а аз отидох в 14г.с. и 5 дни по негови изчисления, а според моите в 14г.с. и 2 дни, та си мисля едва ли за три дни може да изчезне кои знае колко голяма част от гънката, но както и да е.
С Марков се разбрахме именно като отида в МД за БХС  след две седмици да се видим, защото всички часове при него били заети, но там/в МД/ да го издиря на всяка цена, ако не си вдигал телефона да не съм се притеснявала, а да звъня до дупка.
Всъщност от самото начало на бременноста се опитват да ме побъркат докторите и искрено се надявам на финала да ги опровергая всички, най-вече тези които ме посъветваха "приятелски" да махна бебето на основание "за всеки случай", "млада си още имаш време" или "имаш си вече едно детенце за къде бързаш" и то само защото в началото на бременноста пиех ударна доза Тирозол, заради току що открити проблеми с щитовидната жлеза и естествено незнанието, че съм бременна, не че някой ме и попита де.
Силно вярвам, че всичко ще бъде наред, а от амниото не ме е страх имахго като вариант, но се колебаех.Плацентата ми е задна риска е минимален, а от снощи усещам бебчето и се чувствам прекрасно.
Благодаря на всички, че ме изслушахте, а и за подкрепата  bouquet

# 67
  • Мнения: 4
Добра вечер и от мен!

ШоКоЛаД няма нищо по-важно от това ти да си убедена, че всичко ще е наред  Hug аз работя по въпроса да се самоубедя също  Blush
Истината е, че малко се обърках от всички изследвания, които си правите. Единия от моите лекари ми мери гънката и каза, че трябва да си направя някакво допълнително изследване в 16 г.с., което е за синдром на Даун, но риска ми бил нисък. Аз бях решила да идвам до София за изследванията за Даун от 11 до 13 г.с., но точно тогава бях в болница. Божа работа ...
Относно температурата - на мен ми казаха, да се опитвам да свалям само ако имам температура над 37,8. Всичко под тази температура можело да се приеме за нормално при бременност. Иначе знам че хубаво загряване и много вода води до изпотяване и сваляне на температурата.
Аз бебчо не го усещам още  Confused

Лека нощ на всички  Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 79
ШоКоЛаД, шапка ти свалям, че не си се обезсърчила въпреки  сериозните усилия на твоя лекар да те шашардиса Peace
Аз имам познат, който е оживял въпреки не леките усилия на майка си да го махне, та тя е била много по изобретателна и е опитала всичко, въпреки това човека е жив и здрав и е страхотен.
Та имай вяра !
Хубава седмица мами, успех на Уанда и само хубави новини, а от Ямболско ще се чуе дали ще си удряме дупетата утре у тавана или ще се радваме кротичко на поредната мома Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 1
момичета, голяма мъка ми е тоя колит. корема ми е подут сякаш съм в  7 мес. Притеснявам се, че няма да усетя бебчо от това подуване. Предните бременности нямах такива грижи...
Може ли някой да ми помогне със съвет за билка някаква или хомеопатия. Докито категорично отхвърли всякакви лекарства. Спазвам си диетата, но ...стигам на-много до 5 месец.

# 70
  • Мнения: 934
момичета, голяма мъка ми е тоя колит. корема ми е подут сякаш съм в  7 мес. Притеснявам се, че няма да усетя бебчо от това подуване. Предните бременности нямах такива грижи...
Може ли някой да ми помогне със съвет за билка някаква или хомеопатия. Докито категорично отхвърли всякакви лекарства. Спазвам си диетата, но ...стигам на-много до 5 месец.
Пробвала ли си с Еспумизан?

# 71
  • Мнения: 45
добро утро и от мен Hug

аз отново изскачам със "служебно" питане.
Родителите ми имат котак и сега са решили, че заради мен трябва да го "командироват" за вечни времена.  Дори са ми забранили да ходя на гости докато не го дадат  Crazy  Аз намерих приемно семейство, което ще ни го върне след известно време, но КОЛКО ГОРЕ-ДОЛУ НЕ МОГА ДА ПРЕЦЕНЯ, за да решат и те дали това ги устройва.  И въпросът ми е колко време след като детето се е родило имунната му система  укрепва и може да съжителства с животно / в смисъл просто в същия дом да има котка и това да не е проблем, ако са в различни стаи, а дори и да влезе и да постои с бебето известно време/?

а другият ми въпрос е: мога ли да си сменя гинколожката и как става това? не е ли малко неудобно, когато се ходи при другата и трябва ли да си взема картона, който имам при първата?

# 72
  • Мнения: 1 627
Момичета, помагайте много съм притеснена. Имах 2 кошмарни дни с мн семейни проблеми и неприятности и много напрежение. Свалих някъде към 3 килограма само от нерви и притеснения. Сега ме е старх от толкова много стрес дали не е станало нещо с бебето,  снощи даже корема ме пристягаше и пих нош-па. Днес нищо ми няма но се чувствам много изтощена.  Всички ми казваха да се успокоя и аз се опитвах, но като характер съм  мн емоционална, а сега може би от бременноста направо изживявам болезнено и най малките проблеми, а тези дни проблемите не бяха никак  малки. Та моето направо граничеше с нервна криза. Дано с бебето всичко да е наред, според вас да ходя ли на лекар?


Да споделя и за кола маската, в събота сутринта бях  за чистене на цял триъгълник и съжалих ужасно че послушах лекарката и спрях да ги махам до края на 3 месец. Сега бяха много сгъстени, а понеже ги подстригвах с машинка от януари бяха и с по дебел корен, абе махането беше мъчително и болезнено. А кожата ми още е зачервена и възпалена, от долу бях цялата подута. Мажа се вече 2 ден с едно  бебешко кремче на Джонсън и мисля че помага, макар че още ми е раздразнена кожата. Дайте идея с какво друго може да се мажа за да помине болката и зачервяването.

# 73
Добро утро момичета и успешна седмица smile3503
Беба само се успокой и всечко ще е наред и с теб и с бебето според мен не е нужно да ходиш на лекар Hug Hug Hug

# 74
  • Мнения: 133
Добро утро, момичета Grinning
novi4ka, аз самата имам котка и за сега не смятам да я давам за отглеждане. Много съм привързана към нея и за мен тя е като член от семейството. Говорила съм с няколко гинеколога и ветеринарни доктори и всички са единодушни, че ако се спазва добра хигиена и котето е наистина домашно - няма проблем Simple Smile Така че и сега и като дойде бебчето на бял свят ще пада яко  clean Но пък всяко нещо си иска жертви.
Може би много хора ще ме укорят за това, но наистина е много трудно да се раделиш с домашен любимец. Сега си правя изследвания за токсоплазмоза през два месеца.
Единствения случай, в който бих се разделила с котето е ако не се разбират с бебчето. Тогава вече няма да имам никакви колебания как да постъпя.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт