Искат минимална сметка за да платиш с карта

  • 6 008
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За първи път чувам за подобни ограничения. Аз съм си плащала една вафла с карта.

# 16
  • Мнения: 212
Виждла съм на каси на много места в Париж и Амстердам минимум за плащане. А в Амстердам  ми се е лучвало няколко пъти да искат да ми начислят и 2-3 % горница върху сметката. Това е всъщност таксата, която търговецът дължи на банката.
Да се успокоя значи. Не било само старозагорска измишльотина минималната сметка за плащане с карта Simple Smile

За първи път чувам за подобни ограничения. Аз съм си плащала една вафла с карта.

Това в кой град става. В България ли?

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619

За първи път чувам за подобни ограничения. Аз съм си плащала една вафла с карта.

Това в кой град става. В България ли?
Да, в София- в Т Маркет. Не знаех как ще реагират и се извиних, че нямам в брой, но касиерката каза, че няма значение как плащам.

# 18
  • Мнения: 368
много интересно за първи път чувам такова изискване аз също съм си купувала неща за 2-3 лева с кредитна карта

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 641
2001 година преди да въведат еврото във Франция в един хранителен магазин, държан от китайци искаха сметка от 100 франка за да платя с кредитната карта. Повече не стъпих там.
Не се коси - магазини бол  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 563
В САЩ по разни малки магазини искат поне $10 сметка, за да платиш с карта. Просто е скъпо да имаш ПОС терминал или както му се вика на това чудо.

# 21
  • Мнения: 4 965
Аааа, аз откога казвам, че сме по-добре от другите страни, ама ето... и ние на зле отивмаме  Wink.
В Европа /магазина/ пазарувам всеки ден - случвало се е наистина да си купя точно 1 хляб - с карта. Не съм имала проблеми...
В чужбина гледам да плащам в кеш, но и с карта съм плащала - за лимит не съм чувала.

# 22
  • Мнения: 2 199
В Шумен преди година - две в известна верига имаше лимит - 3 лв, сега незнам как е  Tired

# 23
  • Мнения: 2
И в Лондон в доста от по-малките квартални магазинчета има изискване за минимум 5 паунда,както и в магазините за 1 паунд също.В други има такса,която не е по-голяма от 1.50 паунда.Но в масовите магазини няма подобен проблем.

# 24
  • Мнения: 419
 Забелязвам някаква закономерност, като чета постовете. Струва ми се, че банките отпускат на големите маркети свободен пазар с кредитни карти, може би заради големия дневен оборот, например. А на малките магазини транзакциите да са с някаква такса( пак поради някаква причина  свързана с броя  транцакции).

# 25
  • Мнения: 1 111
Забелязвам някаква закономерност, като чета постовете. Струва ми се, че банките отпускат на големите маркети свободен пазар с кредитни карти, може би заради големия дневен оборот, например. А на малките магазини транзакциите да са с някаква такса( пак поради някаква причина  свързана с броя  транцакции).

 Таксата за ПОС терминал е определена сума на месец, която не зависи от броя транзакции.Отделно всяка транзакция струва на търговеца 0,3-0,5% от сумата, т.е. за 100 лв. се удържат 30-50 стотинки.Сумата, която се удържа от клиента е по-голяма.Това са условията от банката, която на нас ни предлага ПОС терминал.

# 26
  • Мнения: 4 700
В Германия има такова ограничение в много магаzини. Най често можеШ да платиШ сметка над 10 ? с карта. И понеже работя работя в магаzин, zнам че zа всяка сметка, платена с карта банката си вzема определена такса. Ако и в БГ е така естествено, че не си zаслужава да платиШ една вафла с картата и после банката да вzеме двойно повече. Така че не се сърдете на магаzините, в които има такива ограничения. Има zаЩо.

# 27
  • София
  • Мнения: 423
Забелязвам някаква закономерност, като чета постовете. Струва ми се, че банките отпускат на големите маркети свободен пазар с кредитни карти, може би заради големия дневен оборот, например. А на малките магазини транзакциите да са с някаква такса( пак поради някаква причина  свързана с броя  транцакции).
В магазина в който работя имаме 22 терминала на известна банка.Всеки може да пазарува за 20ст или 2000лева и няма значение с каква карта,Амекс ,Виза или дебитна,ако ще и украинска,никоя касиерка няма да се учуди.Няма комисионна са транзакция от страна на банката,напротив банката собственик на терминалите дава 2% отстъпка върху направената покупка при нас и връща парите обратно в картата.Може би има значение договора между търговеца и банката.А иначе никоя банка не удържа пари на картодържателя си затова ,че ползва картата си на ПОС,има такса само на банкомат ,нямате ли карти бе хора?Предполагам ,че ако някой се обади в банката си да каже,че искат да направи определена сума ,за да пазарува,ами те ще припаднат.

Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 17:22 от Cash

# 28
  • Попово
  • Мнения: 687
и у наше село в единия от магазините има лимит- 10лв, според мен не е правилно и не им разбирам политиката.. след като 1 'ляб и 1 мляко струват 2лв...

# 29
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Виждла съм на каси на много места в Париж и Амстердам минимум за плащане. А в Амстердам  ми се е лучвало няколко пъти да искат да ми начислят и 2-3 % горница върху сметката. Това е всъщност таксата, която търговецът дължи на банката.
Да се успокоя значи. Не било само старозагорска измишльотина минималната сметка за плащане с карта Simple Smile



Но това на много места вече отпадна, защото искат да стимулират хората да плащат с карта. Преди беше в някои магазини, че под 10 евро искаха допълнително 0.20 цента. От много време не ми се е случвало. 

Общи условия

Активация на акаунт