Докога ще търпим неспазването на хигиена в хранителните магазини???????

  • 5 395
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 173
За съжеление на много места е така.И не вярвам,че скоро нещата ще се оправят.

# 16
  • Мнения: 9 865
Никога няма да забравя как веднъж влязох да си купя баничка от павильона на Ни-Кай на Сточна гара (вече го няма). Хора, вие сте видели една хлебарка, аз видях десетки хлебарки, които пъплеха абсолютно навсякъде... Каква баничка, какви 5 лева... щях да се издрайфам директно... Мисля, че нямаше нужда и да казвам каквото и да било, защото то не можеше да се пропусне. Хората си бяха наредени на дълга опашка, а вредилите се примляскваха сладко, пресните банички.
А има една верига ХС на цени от производител... няма талкава гнъс. Веднъж влязох за едно тесто (нямаше никъде, в неделя сутринта) и се наредих на дъъългичка опашка. Едното потресно - продавачките освен че чукат по ужасно мръсните касови апарати и се барат навсякъде се оплакваха, че газят в саламура, а едната каза, че и щипе, щото имала гъбички (беше юни месец - воня и смрад до бога). В този миг спира буса с хляба, от него слиза мръсен българин, в омазани гащета, почесва се по-голите гърди и понеже магазина е малък и се зарежда отпред, а имаше и много хора, човекът започна да вади два по два хлябовете и да ги подава на една от магазинерките. А тя, уважаеми зрители, ги подреждаше ДИРЕКТНО на пода под рафтовете с бонбони... Напсувах и не си купих никакво тесто. Обвинявам се в бездействие, но не мисля, че действието ми ще има резултат.

# 17
  • Мнения: 2 386
Много хубава тема! Едва ли ще ми повярвате, но това бе една от причините да искам да напусна тази страна. Развих почти фобийно отношение към храната, благодарение на любимият и дългообсъждан магазин ''Европа''. По - нататък да не четат гнусливи!
Бъркам да си купя зехтин и ръката ми потъва в нещо..меко. Забравено месо отзад, зад бутилките. Мирише.. Sick
Купувам бонониера Нестле. Малкият ми брат я отваря и виждам, че лиспват 4-5 бонбона... по-късно разбирам, че не е била фабрично залепена..
Поисквам си килограм месо - изглежда свежо. Продавачката повдиха свежото и ловко ми подава лилаво-кафяво неопределено нещо! Sick
Разрязвам хляб, когато намирам..размазано двукрило под него. Sick

Спирам, гнус ме е. Няма ХЕИ, няма контрол, няма оправия!!

# 18
  • Мнения: 19 303
Така както ги описвате тези работи бас държа, че някои от тези хора не си мият ръцете след като ходят до тоалетна и работят с хранителни стоки  Sick

# 19
  • София
  • Мнения: 1 890
 То по закон хора, които имат досег с храната, (сервитьори, бармани, продавачки) нямат право да мият тоалетната, ама познайте в колко заведения или магазини имат отделно чистачка.  Laughing

# 20
  • Мнения: 606
  Вече свикнах. Добре, че имам имунитет.

# 21
  • Мнения: 172
Вече свикнах. Добре, че имам имунитет.
И за мен важи Joy

Като ученичка имах приятели, които лятото се хващаха да работят.
Доста голяма част от тях в магазини за хранителни стоки и заведения -
кои квартални, кои - не...
Да си призная доста по-големи гнусотии съм чувала и това с голите ръцете,
месото и парите не ме впечатли. Моля се навсякъде лошата хигиена да се изчерпва с това.

# 22
  • Мнения: 1 312
В кварталният супермаркет попадам на буркан Царска туршия с бонус голяма,зелена муха вътре Sick.
Подавам го на едно от момичетата,подреждащи щандовете и казвам,че въпросното нещо явно трябва да се бракува.
Тя вика друг служител-управител може би.. Thinking
Повтарям и за него.
На което получавам отговор,че те нямат право да го бракуват и тя връща буркана отново на мястото Shocked
Питам как така нямат право и защо не го махне-може някой да не види въпросната муха и да си го купи.
Отговаря,че ще кажат на дистрибтора да го вземе,когато дойде Wink
Но не го изнесе или премести някъде-остави си го на щанда ooooh!.

# 23
  • Мнения: 2 407
Такава ни е културата.Има тема и в Сблъсък по този повод.

# 24
  • Мнения: 1 111
 Точно вчера и аз имах случай за тази тема, но като чета направо си е бял кахър.От бързото хранене на Била си взимам сандвич, момичето чисти пепелници, като свърши се обърна, извади с ръка сандвича ми от микровълновата и го сложи на тостера.И докато прехвърляше пепелниците аз стисках палци да си измие ръцете като приключи, защото се сетих какво следва, но не ме огря. ConfusedИначе беше с шапка там някаква, и престилка.  Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз започвам да развивам фобия от мръсотията в хранителните магазини и заведения. Ама аз съм си виновна щом си мия ръцете преди хранене  Laughing. Това с касетките хляб насред прахоляка и кучешките лайна на улицата съм го виждала и затова вече си купувам само фабрично опакован хляб. Не че имам по-голяма гаранция за хигиената, но поне си спестявам допълнителното омазване с кучешки лайна. Същото важи и за разтоварването на киселото мляко и други храни. Купувам предимно опаковани и после мия опаковката с вода и сапун (всъщност това го има и като хигиенна мярка в дебелите книги) От китайски ресторанти вече получавам гадене и изобщо не купувам нищо от там и ги заобикалям отдалече. Същото важи и за повечето заведения. Избрала съм си няколко, в които като че ли има по-добър контрол.

С две думи, мърлява работа е навсякъде. Лошото е, че като че ли на повечето хора изобщо не им прави впечатление. Като гледам, слязат от трамвая и веднага си купят парче пица. И следко-сладко си я откъсват с голи ръце. Какъв имунитет, братче, като зная колко народ се влачи по трамваите. Или със същите тези ръце откъсва и слага в устата на детето.  Sick

# 26
  • Мнения: 3 622
Миналата година със сина ми ходихме да хапнем на бързо по пица. Бяхме седнали в близост до вратата на кухнята и докато чакаме да стане и си пийваме безалкохолно от там лазейки по стената излиза една доста тлъста и охранена хлебарка. Синът ми я вижда и на висок глас казва "Вижте каква голяма хлебарка лази по стената" И естествено всички погледи са насочени на там. От кухнята излезе едно момиче с метличка в ръка, бутна я на земята и я настъпи. Влезе си в кухнята все едно нищо не е станало. Естествено ние станахме и си заминахме и повече ни съм ходила там

# 27
  • Мнения: 2 131
Един път ми се е случвало да видя подобно нещо - в малко магазинче не в нашия квартал. В повечето случаи пазарувам от големи супермаркети и там поне това е наред. Ама за други неща да не говорим. Като, например, че има заключващи се шкафчета за багаж, чиито ключалки не работят.
Като говорим за магазини, малко ще се отклоня... В кварталния плод-зеленчук ужасно се дразня като поискам 1 кг картофи, сложат ми в торбичка, те излязат 1.800 и ме питат дали да ги оставят. Айде, бе, не могат да преценят колко картофа да сложат в торбичката, за да излязат 1 кг.  smile3516. Това е една от причините, поради които вече не пазаря плодове и зеленчуци от този магазин. Евтини тарикатски номера...
Ама то за хигиената, обслужването, отношението към клиента може дисертация да се напише.

# 28
  • Мнения: 2 865
Аз пък забелязах в нашия квартален магазин че замразените стоки, които трябва да се съхраняват на -18 градуса изобщо не са замразени а са леко меки на пипане, т.е. температурата им е около нулата. Направих забележка в магазина че по този начин прецакват срока на годност на стоките, ама на кой му пука.
Друга случка - най редовно продават стоки с изтекъл срок на годност. Върнах им 2-3 колбаса докато накрая попаднах на такъв който не е с изтекъл срок, но другите си ги върнаха пак на щанда да ги продават, не ги отделиха.
И една случка в Билла - купих вносни детски сокчета, но ми направи впечатление, че срока на годност, който си имат отпечатан на опаковката изтича скоро - след около 10тина дни. След около 2-3 седмици реших пак да купя от тях и отивам в магазина - гледам същите сокчета, но на нито една опаковка няма срок на годност  - може сами да се досетите каква е работата.

# 29
  • Мнения: 243
Тва хлебарките нищо не са. Преди малко повече от месец отиваме в Добрич. На площада на центъра има бърза закуска - продават пици и дюнери. В кафето, което е в съседство на масата стоят две жени. По едно време се появява огромен плъх  #Crazy Започва съвсем спокойно да си се разхожда между масите и си харесва масата на въпросните две дами. Започва да се катери по кракът на едната - тя обяче явно не усеща  newsm78 Той продължава с опитите, жената вероятно вече усетила нещо погледна под масата, тръсна крак и все едно нищо не беше станало  #Crazy Shocked #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт