Как преодоляхте жълтеничката?

  • 4 325
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
След като ми натъпкаха детето с антибиотик заради стафилококи, билирубина ни скочи и ни приеха в болница за венозно вливане на глюкоза.

Честно казано от опита ми /до 3ти месец ни беше висок показателя/единствено кърменето на поискване и венозно глюкоза помагат. Подсладена вода и глюкоза за пиене е чисто и просто тъпчене на детето с течности, от които за момента няма нужда.
Предполагам че и фенобарбитала има действие, но аз отказах да и го дам.

# 16
  • Мнения: 27 524
П.С. Блонди, какво е Турбо? Simple Smile

Специални лампи, казват им Турбо, във вид на тръба е със сини лампи, премахва жълтеницата за два часа. Много са хубави за всяка болница, но струват над 2 000 000 евро едната  Crazy

# 17
  • Мнения: 953
кърмех,подсладена водичка давах

и аз правех така.

# 18
  • Мнения: 1 195
нямахме жълтеница слава Богу  Peace

# 19
  • Мнения: 728
само кърма.. даже не разбрах кога се появи въпросната жълтеница, толкова бързо изчезна.

# 20
  • Мнения: 173
Според последни проучвания билирубинът излизал от организма с изпражненията,следователно е по-добре да се дава кърма вместо подсладена вода.
Peace
Кърма!Глюкоза за няколко дни

# 21
  • на село
  • Мнения: 3 919
Голямата ми дъщеря не разбрах да е имала жълтеница.

Малката имаше с високи стойности на билирубина поради кръвно-групова несъвместимост, държаха я няколко дни в микропедиатриа за венозно вливане на глюкоза и нагряване със синя лампа.

# 22
  • Мнения: 1 006
Само кърма.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 115
За жълтеницата - кърма най-добре, но моя по принцип пийвае и чайче за колики и водичка чат-пат.....но не бяха насочени към жълтеницата, просто си пийваше детето....иначе мина за повече от месец.

# 24
  • Мнения: 766
Един ден на фото терапия още в болницатата, след като се роди и после само на кърма  Peace

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Кърма и подсладена водичка,за около горе-долу 20 дни мина Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 969

            Laughing Laughing Laughing


 Синът ми се размина с  жълтеницата.
И моят

# 27
  • Мнения: 1 196
След  изписването постъпихме пак в болницата, с много високи стойности на кръвния билирубин и там бяхме на облъчване и системи  Rolling Eyes   Така 3 дни  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 2 131
Докато бяхме в болницата Алекс го облъчваха два пъти /доколкото знам на една специална лампа/ за по около шест часа. Боже, като се сетя как ревях като ми го взимаха и като го гледах там. А те ми обясняваха, че той се чувства много добре там, все едно е в коремчето още. Освен това, давах глюкоза. Като се прибрахме изпи една банка. Аз знаех, че кърмата помага за преборване на жълтеницата и, въпреки че той не искаше да суче , цедях и му давах, включително и коластрата.

# 29
  • Мнения: 1 328
Посъветваха ме да давам глюкоза 2-3 дни, но никой не я искаше.. Така че може да се каже че съм давала само кърма.

Общи условия

Активация на акаунт