Стрелят по децата ни!

  • 2 346
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 606
  Стрелба по деца ли е решението, Зюмби?
  Наистина ли ще натиснеш спусъка?

# 16
  • Мнения: 1 479
Нещо народа в тази дьржава май откачи тотално smile3511

# 17
  • Мнения: 39
Аз не бих убила и муха,ама понякога ми идва в повече простотията и наглоста на разни хорица и дечица.

# 18
  • Мнения: 2 829
че, има доста простотия и наглотия --това е така,спор няма Peace

че, има доста злобни и дребнави хорица това е така
но ,не е начина да се справи човек със даден проблем като стреля по деца Peace

# 19
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Може да ви се стори грубо,но разбирам човека.До скоро и аз живеех в къща и беше истинско изпитание за нервите да търпя съседските деца.Много е неприятно постоянно да се влачат под прозорците или да пикаят пред вратата на мазето,тъй като те са от съседния блок и е много трудно да си отидат до дома,за да си свършат работата там.И на мен ми се е искало да гръмна някое хлапе,което точно в 14ч в събота или неделя реши,че точно тогава му се играе и крещи пред прозореца ми.Съжалявам за негативното си отношение,но родителите трябва да помислят как възпитават децата си и дали не са виновни самите те за някои неща.

Ти деца нямаш ли? Що за изказване е това  Shocked?! Да, неприятно е в 14ч. някой да ти крещи под прозорците, ама какво, да си вържем децата ли? Определено има някакъв начин за справяне с проблема. Как така, разбираш този, който стреля по дете  #Crazy.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 840
Доколкото разбрах, мъжът неколкократно ги е призовал да не ритат по къщата му, но те продължили.

Простичко е - като не става с думи, става с куршуми.

Естествено, че не е нормално да се стреля по деца /да не забравяме, че е било въздушна пушка обаче/, но не е нормално и това, което се наблюдава като трайна тенденция - собствените ни деца не зачитат никакви правила, изобщо не може да става въпрос за респект от възрастните, не се съобразяват с другите и дори в такава крехка възраст демонстрират неуважение към елементарни права на другите, като се вълнуват само от собствените си желания.

Да, ще го разпнем тук съседа, с което ще окрилим милите си рожби да продължат в същия дух и много скоро вече ще ги отстрелват с бойни патрони.

И ако оцелеят, точно тези дечица, дето сега са жертви, един ден ще са от другата страна и ще се разправят със същите методи, защото ще осъзнават, че само те са работещи.Защото никой не си е направил труда бавно, мъчително, многократно да им набива в главата, че има редни и нередни неща и никой не ги е санкционирал по съответния подходящ начин, че да осъзнаят простичките истини в живота. Защото всички сме заети, а децата ни са добри и възпитани по подразбиране, щото са си наши.

Замислих се над заглавието - емоционално, нахъсващо, много въздействащо на родителската ни психика.
Все пак бих го променила - "СтреляМЕ по децата СИ"

Сигурна съм, че сред общия поток от възмущение, което ще предизвикам, някои хора все пак ще ме разберат.

# 21
  • Мнения: 39
Значи сме двама по-резки в изказа и действието си.Едно време хората са възпитавали децата си с максимално сурови методи и май всички знаеха що е правилно и що е неправилно.Аз уважавам методите на баба ми и един ден ще предам това и на моите наследници.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 840
Преди време, седнала в градинката пред една красива, току-що ремонтирана църква, гледам две деца ритат топка по фасадата й.
Погледах, погледах, ама едни яки шутове.Станах и им казах, че това е църква, че вътре хората се молят, че на всичкото отгоре е ремонтирана и боядисана в бяло, а така се зацапва фасадата й.Попитах ги няма ли начин да се забавляват, без да ритат по стените й.
Те ме изгледаха, кимнаха и продължиха в същия дух.
Бях с приятелка, която имаше момче на тяхната възраст по това време и поведохме с пор с нея, в който тя ми обясни, че съм се чалнала, че това са деца и това им е работата - да играят.Излязох като някакъв идиот, дето иска да отнеме радостта на бедните дечица/на видима възраст над 10 години/.

След време, пак с тази приятелка, тя с второ дете, аз със сина си, който беснее, а аз търча след него, попадаме на същата ситуация - църквата, деца, които ритат по фасадата й. А приятелката ми ме гледа тържествуващо и вика:"Е, сега да те видим как ще обясниш на твоето момче, че не може да рита по стените на църкви..." И се усмихна, а аз разбрах усмивката й - като станем родители, всичко, което правят децата ни, ни изглежда миличко, борим се за това на тях никой да не им забранява нищо, защото само и единствено ние имаме правото да им правим забележки и т.н. Ако го направи друг, то все едно го прави на нас, та нали ние сме техни родители, те са копие на нашите разбирания и възпитание.

Та така.Сложно е. А и идва момент, в който просто "изключваш", не ги виждаш какво правят, нямаш сила за ни една забележка, копнеееш за спокойствие и ако това спокойствие означава детето ти да срине къщата на съседа, но да те остави намира, "заигравайки се", направо си готов да браниш това му право със зъби и нокти.

Затова казвам, че ние сме длъжници на децата си, на себе си, че и на оня обезумял съсед, стигнал до лудостта да стреля по деца.

# 23
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Може да ви се стори грубо,но разбирам човека.До скоро и аз живеех в къща и беше истинско изпитание за нервите да търпя съседските деца.Много е неприятно постоянно да се влачат под прозорците или да пикаят пред вратата на мазето,тъй като те са от съседния блок и е много трудно да си отидат до дома,за да си свършат работата там.И на мен ми се е искало да гръмна някое хлапе,което точно в 14ч в събота или неделя реши,че точно тогава му се играе и крещи пред прозореца ми.Съжалявам за негативното си отношение,но родителите трябва да помислят как възпитават децата си и дали не са виновни самите те за някои неща.

 ooooh! ooooh! ooooh!

# 24
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Естествено, че не е нормално да се стреля по деца /да не забравяме, че е било въздушна пушка обаче/, но не е нормално и това, което се наблюдава като трайна тенденция - собствените ни деца не зачитат никакви правила, изобщо не може да става въпрос за респект от възрастните, не се съобразяват с другите и дори в такава крехка възраст демонстрират неуважение към елементарни права на другите, като се вълнуват само от собствените си желания.


Абе как не ги е срам тези деца да ритат футбол в неделя и да заемат мястото за паркиране на джипове и други подобни.

Просто наистина сте изтрещели. Тотално. Срам ме е да чета някой хора.

# 25
  • Мнения: 1 080
 /да не забравяме, че е било въздушна пушка обаче/

 
Ти знаеш ли как боли ,мен ме уцелиха и при това не беше със сачма , а с топче хартия .Да не говорим ако го перне в окото .

# 26
  • Мнения: 148
Не знаеш откъде какво ще ти дойде, народа тотално изперка и перковците ни "очароват" всеки път с умопомръчителни действия. Те пък тия деца как може да играят навън и да вдигат шум. Родителите не си ли дават сметка, че трябва да се съобразяват с режима на всички съседи? Какво е това възпитание, какво е това чудо? Я дайте да ги вържем вкъщи пред компютрите, телевизорите и учебниците, в конвой на училище и обратно и така ще си решим проблемите.
Обществото ни е болно, момичета, с действието, с бездействието, с мислите си . Не знам какъв е лека, но при всички случаи безнаказаността и толерирането на подобни постъпки не е.

# 27
  • Мнения: 854

Обществото ни е болно, момичета, с действието, с бездействието, с мислите си . Не знам какъв е лека, но при всички случаи безнаказаността и толерирането на подобни постъпки не е.
Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 2 840
Естествено, че не е нормално да се стреля по деца /да не забравяме, че е било въздушна пушка обаче/, но не е нормално и това, което се наблюдава като трайна тенденция - собствените ни деца не зачитат никакви правила, изобщо не може да става въпрос за респект от възрастните, не се съобразяват с другите и дори в такава крехка възраст демонстрират неуважение към елементарни права на другите, като се вълнуват само от собствените си желания.


Абе как не ги е срам тези деца да ритат футбол в неделя и да заемат мястото за паркиране на джипове и други подобни.

Просто наистина сте изтрещели. Тотално. Срам ме е да чета някой хора.

Надявам се, осъзнаваш колко елементаризираш думите ми.
Ако не - жалко.

Не е ясно за какви джипове и т.п. говориш.
Според репортажа човекът неколкократно ги е помолил да не ритат топка по стената на къщата му.
Ако ти намираш подобна "игра" на детето си за приемлива, в случаите, когато очевидно пречи и безпокои някого - хубаво.Аз съм на друго мнение.

Ако детето ти цяла нощ е било зле, не е мигнало, тресло се е от температура и най-накрая е заспало, а по стената на стаята му се удря топка и се чуват радостни възгласи, които го будят, дали ще си мислиш с умиление за правото на децата да играят шумно по всяко време и навсякъде, без да зачитат правото на собственото ти дете да спи??!!

Естествено, че трябва да си ненормален или социопат, за да стреляш по дете, никой не го отрича.
Обаче децата и те станаха неконтролируеми и като те чета, виждам, че тенденцията ще се задълбочава.

Ако искаш детето ти да лудее на воля, да крещи, рита, свири и каквото там се сетиш, заведи го на подходящо за целта място.Но е особено лесно да го пуснеш на улицата и да го оставиш, за да си гледаш работата, а другите хора да се съобразяват, щото то е дете.

И за всички, които ще се опитата да се заиграят с мнението ми - ОСЪЖДАМ КАТЕГОРИЧНО СТРЕЛБАТА, КАКТО И ВСЯКАКЪВ ВИД НАСИЛИЕ НАД ДЕЦА!!!!
Мисля, че човекът трябва да понесе наказанието си и то да бъде максимално строго с оглед на това, че пострадалият е дете.

Говоря за други неща, ама е нужно наистина човек да чете и да мисли, за да ги схване.
И пак казвам - темата трябва да е "СтреляМЕ по децата СИ".


# 29
  • Мнения: 649
Колкото и съседа е виновен толкова и родителите на детето. Аман от невъзпитани деца дето не знаят как да играят. Аз ако бях щях да го хвана за ушите и при родителите му да блъска по техните стени в къщи. В повечето случай родителите не вземат мерки,а гледат тъпо насреща. Това,че е стрелял нищо не го оправдава, не е бил този начина. МНОГО СЪМ СЪГЛАСНА С КЛОНКА!!!

Общи условия

Активация на акаунт